PZC Erik Breukink weggepromoveerd F 30 en 31 Bankzitter 2Q 30 en 31 p RABOBANK Team kiest voor ploegleiders met helder wielerverstand Moeder Suarez aan de basis van Luis' voetballoopbaan Vrijdag 9 oktober 2009 luim—Ma—norinruilfunrnn Aanloop van Rusland- Duitsland staat in teken van kunstgras Tip? sport@pzc.nl SYDNEY - Hoewel de temperatuur in Sydney door niet in actie. Ook Dirk Kuijt, die zijn ge- laatste training voor de oefeninterland van bestaande uit doelman Maarten Stekelen- meer dan aangenaam is, zit Wesley Sneijder kwetste linkerenkel spaarde, trainde niet. morgen tegen Australië kan deelnemen. De burg, Khalid Boulahrouz, John Heitinga, Joris flink ingepakt naar de training van het Neder- Glenn Loovens haakte na de warming-up af trainer van Oranje stond met slechts zestien Mathijsen en Giovanni van Bronckhorst. Klaas lands elftal te kijken. De middenvelder van In- met een kuitblessure. Bondscoach Bert van spelers, onder wie drie doelmannen, op het Jan Huntelaar was bij afwezigheid van Kuijt de ter had gisteren lichte koorts en kwam daar- Marwijk bekijkt vandaag of het drietal aan de veld. Van Marwijk oefende met een defensie diepe spits. foto Koen van Weel door Edward Swier DEN HAAG - De bezem gaat door de Rabobank-ploeg. Erik Breukink wordt als technisch directeur van de wielerformatie verantwoorde lijk voor de samenstelling van de selectie, het wedstrijdprogramma en aansturing van de ploegleiders. Breukink, tot dit jaar ploegleider, noemt het een nieuwe uitdaging, denkt dat de Rabo-ploeg er een volgende stap vooruit mee kan zet ten. Breukink maakt promotie zou een naïeveling zeggen. Dat hij is weggepromoveerd is echter een meer reële voorstelling van zaken. Het management van de wieler ploeg kon onmogelijk tevreden zijn over het afgelopen wielerjaar. In het voorjaar raakte de klassieker- ploeg onder leiding van Erik Dek ker over zijn toeren, Erik Breukink had in de Tour de pech dat eerst Robert Gesink uitviel en daarna de rest van de bankploeg matig presteerde. De enige die echt suc ces boekte was Adri van Houwelin- gen. Hij coachte Denis Mentsjov naar het roze in de Giro. Hoewel bij monde van algemeen directeur Harold Knebel gedurende het sei zoen geregeld werd gesuggereerd dat er niets te klagen viel, werd wel duidelijk dat het binnen de huidige groep ploegleiders aan che mie ontbrak. Erik Breukink was duidelijk niet meer op zijn plek. Nadat Theo de Rooij in 2007 na de roemruchte Rasmussen-affaire in de Tour zijn conclusies getrokken had en de ploeg de rug toekeerde, bleef Breukink op zijn post. De ploeglei der erkende weliswaar geweten te hebben dat Rasmussen niet in Mexico verbleef, maar werd door het management niet opzij gezet. Breukink was nadien echter wel een goed deel van zijn geloofwaar digheid kwijt, kwam vaker dan goed was weifelend over. Breukink was als renner soms al wat al te nuchter, die houding had hij ook als ploegleider. Breukink sprak netjes, beschaafd. Hij zou, volgens hemzelf, geregeld met zijn vuist op tafel slaan. Maar Breukink als inspirator....weinigen konden zich er iets bij voorstellen. Hoe anders is dat met Verhoeven. Misschien niet zo gelauwerd als Breukink - al won Verhoeven in 1987 wel een Touretappe - maar wel een man die zoveel meer klare wielertaal spreekt. Vraag Verhoe ven iets over de koers en hij komt met heldere uiteenzettingen. Zijn analyses zijn vaak een openbaring, een mooi inkijkje in het peloton. Vraag hem iets over zijn renners en hij legt haarfijn uit wat beter kan of juist zo goed is. En nooit smoesjes. Als hij iets niet wil ver tellen, zegt hij dat gewoon, en draait er niet omheen. Dat nu is, ook voor renners, prettig werken. Niet voor niets was Verhoeven in zijn rol als opleider bij de Conti- nental-ploeg van de Rabobank zeer populair. Het is geen geheim dat tal van renners - ook na hun overstap naar de profs - hem de af gelopen jaren nog telkens consul teerden. Lars Boom liet zich on langs op het WK tijdrijden nog Erik Breukink was niet meer op zijn plek als ploegleider, foto Ed Oudenaarden door Verhoeven begeleiden. Ver hoeven werkte, en dat zal een groot pre blijken, als opleidings- coach al nadrukkelijk met nage noeg alle talenten die de Ra- bo-ploeg nu herbergt. De andere ploegleiders Erik Dekker, Frans Maassen en )an Boven kunnen dat niet zeggen. De formatie gaf gisteren bij mon de van algemeen directeur Harold Knebel aan veel tijd te gaan inves teren in talentontwikkeling. Die rol is Verhoeven én met name ook Adri van Houwelingen op het lijf geschreven. Van Houwelingen zal door de koerswijziging in de hië rarchie klimmen. De vakbekwame ploegleider raakte op een zijspoor toen Jan Raas het management van de wielerploeg moest neerleg gen en Theo de Rooij de scepter ging zwaaien. Hoewel wielerken- ners altijd al wisten dat Van Hou welingen van alle ploegleiders ver uit de meeste knowhow had, kreeg hij maar zelden de belang rijkste koersen. Dat nu zal ko mend seizoen veranderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31