zeeland 125 Schuilen in de bierkelder Advocaat wil veehandelaar Heikant vrij OM eist 210 mille van Terneuzense familie GyrM Dertig boetes bij grote controle op Philipsdam De Slag om de Schelde SUS Apothekers in actie RECHTBANK Officier eist twaalf maanden cel Sphinx Nu voor €39,95 perm2 Nu voor J44,95 perm2 vrijdag 9 oktober 2009 GOES - Als het zo doorgaat, verdwijnen er straks apothe ken in Zeeland, waarschuwt Serge van de Rijt van de Zeeuwse Apotheek in Goes. Samen met zijn personeel voerde hij gisteren, net als veel collega's actie. In Den Haag overhandigden apothekers een petitie aan de Tweede Kamer. Apothekers zijn er de afgelopen ja ren op achteruit gegaan doordat zorgverzekeraars hen dwingen om medicijnen te verkopen waarmee ze min der kunnen verdienen. Investeren is niet meer mogelijk, en daardoor komt de zorg in gevaar, zegt Van de Rijt. In Zeeland is het probleem extra nijpend, omdat hier min der klanten zijn. foto Willem Mieras Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november (toen de eer ste geallieerde schepen naar Antwer pen konden) terug op die tijd. door Sheila van Doorsselaer Het was in de nacht van 8 op 9 oktober dat de gealli eerden met amfibievoer tuigen de Braakman overstaken en landden tussen Biervliet en Hoofd plaat. Artilleriebeschietingen gin gen aan de landing vooraf Hoofd plaat, Driewegen, Nieuwlandse Molen en Biervliet lagen in de vuurlinie. Bij Piet Lippens in Nieuwlandse Molen was de bier kelder provisorisch ingericht als schuilkelder en die kwam van pas. Die nacht verschuilden vader, hoogzwangere moeder, zoon Jo- han van zeven, zijn vijfjarig zusje Mariëtte en Cor Dubois en zijn vrouw die baker was, zich in de kelder. Ze kregen gezelschap van drie Duitse militairen die een nacht bleven en juist die nacht sloeg een granaat in die Dubois en een van de Duitsers verwondde. De bezetters wilden daarom naar een legerarts, even verderop, tot grote opluchting van de Lippens, want hoe leg je de bevrijder uit dat er Duitsers in je kelder zitten? Op donderdag 12 oktober beviel moeder van nog een zoon; Harold. 'Franssprekende Canadezen regel den voor moeder, kind en de rest van het gezin een voertuig naar het Canadese noodhospitaal in de Hoofdplaatpolder. Johan Lippens hield later jarenlang contact met een van de schuilende Duitsers, die de familie terug opzocht en met een van de behulpzame Cana dezen. Ook een verhaal over de bevrijding? Bel 0118-434010. paapaiwapijsmmmsmm ïf' c MIDDELBURG - In navolging van de Belgische rechters moeten ook de Middelburgse rechters de verdach ten in een groeihormonenzaak vrijspreken, zo vindt raadsman M. Dunsbergen. Hij hield hen giste ren, tijdens de behandeling van de strafzaak tegen een veehandelaar en -boer uit Heikant en zijn zaken partner uit het Limburgse Schin- veld, de uitspraak van hun Bel gische collega's voor. Die rechters besloten in een soort gelijke zaak tot vrijspraak omdat volgens hen die boeren niet wis ten dat hun voer vervuild was met hormoonpreparaten. Ook de Hei- kantse boer wist dat volgens zijn raadsman niet. De 51-jarige boer zelf bevestigde dat. Hij had offici eel uitziende zakken met een krui denmengsel gekocht bij een tussen handelaar. Hij had navraag gedaan in Spanje waar die zakken van daan kwamen. Onvoldoende, oordeelde officier van justitie I. Koopman. Volgens haar had hij het mengsel zelf moe ten laten controleren. Zij beschreef hem vervolgens als een prominen te handelaar in groeihormonen en iemand die willens en wetens speelt met de gezondheid van de consument. De officier van justitie eiste tegen hem een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. De Limburgse af nemer moet van haar een celstraf van twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk krijgen. Raadsman Dunsbergen vond ook dat ontslag van rechtsvervolging moest komen omdat het Open baar Ministerie jarenlang getreu zeld heeft in deze zaak. Op 10 mei 2005 werden er invallen gedaan bij de bedrijven van de beide verdach ten waarna de Heikanter bijna ze ven weken vast zat. In die periode kreeg zijn vrouw anonieme doodsbedreigingen en raakte zij blijvend invalide omdat zij werd getrapt door een rund. Door de vele "negatieve berichtge vingen in de media wilden familie leden, buren en vrienden geen contact meer met hen, vertelde hij. Advocaat Dunsbergen haalde een onderzoek aan van het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM) waarin duidelijk ge steld werd dat de hormonen in het voer van de I-leikantse boer geen gevaar voor de volksgezond heid vormden. Ook stelde hij dat door het lang treuzelen van het OM een belang rijke getuige niet meer kon aange ven wat er was gebeurd. „Door de langdurige inactiviteit van het OM is het belang van de verdediging geschaad." Uitspraak 21 oktober. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie wil dat vier leden van een Turks-Terneuzense familie in to taal 210.686,46 euro betalen aan de staat. Die vier zouden dat geld ille gaal verdiend hebben met de han del in softdrugs. De politie viel in maart 2007 een groot aantal woningen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen binnen en arresteerde toen een tiental mannen op verdenking van han del in softdrugs en het deelnemen aan een criminele organisatie. Ook werden verschillende hennepplan tages ontmanteld. De mannen werden een half jaar later veroordeeld tot celstraffen tot achttien maanden. Het Openbaar Ministerie wil nu de illegaal verkregen winsten afro men. De hoofdverdachte (45) moet 77 mille terugbetalen, zijn broer (41) 98.813 euro. Twee ande re familieleden (32 en 25) moeten ruim 22 en 12 mille betalen, zo werd gisteren duidelijk tijdens een zitting van de rechtbank. De advocaten krijgen nu de tijd om die eisen aan te vechten. R. Wouters, raadsman van de hoofd verdachte, liet weten dat hij vindt dat die bedragen in de hele ontne mingvordering nogal uit de lucht gegrepen zijn. In april volgend jaar wordt de ont nemingvordering inhoudelijk be handeld door de rechtbank. THOLEN - Op de Philipsdam is giste ren tussen 14.00 en 18.30 uur een algemene verkeerscontrole gehou den. De politie werkte samen met de Belastingdienst en de Douane. Er werd gecontroleerd op belas tingschuld, openstaande boetes en verkeersovertredingen. In totaal zijn 30 boetes uitgeschre ven. Tevens werd van een Cana dees, die in Nederland verblijft, nog een openstaande boete geïnd. De Belastingdienst heeft voor 145.000 euro aan beslagleggingen (dat wil zeggen dat personen nog een schuld hebben openstaan bij de belasting). Ook heeft de dienst direct 2800 euro geïnd. bl) aankoop tegels bij aankoop van een badkamer wandcloset combinatie Van €595 - G-low badmeubel 120cm wit hoogglans Van €3286 Diverse VLOERTEGELS vanaf 40m2 SCHERP GEPRIJST Sybaris 49x49cm Van €61,82 Bilder 60x60cm Van €65,39 ^a-&vlo ertegeu Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165555 502 www.badeiitegeltrend.nl iformeer naar de actie-voorwaarden Ma gesloten Di t/m Do 9.30 t/m 17.30 uur Vr 9.30 tot 21.00 uur Za 9.30 tot 17.00 uur €2284, Meer óan kamer Hingen! W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27