zeeland 123 'Nooit zo erg meegemaakt' Leerling volgt via computer les in klas weekenddiensten Marlou Segers weer in de finale Eerste zanddepot voor kustversterking is in aanleg KINDERVEILIGHEID Vernietigend rapport GGD over kinderdagverblijf Jabbe Dabbe Doo in Hulst GERARD* bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl vrijdag 9 oktober 2009 w door Sheila van Doorsselaer HULST - Nooit eerder sloot GGD Zeeland in de provincie een kin derdagverblijf omdat de situatie er voor kinderen zo onveilig is en de regels apert worden overtreden. Exploitante Marijke van Loon is boos dat haar kinderopvang Jabbe Dabbe Doo in Hulst woensdag op last van de gemeente en de GGD per direct is gesloten. De GGD no teerde bij een onaangekondigde controle, voorafgegaan door een reeks waarschuwingen, (weer) een lange lijst tekortkomingen, greep onmiddelijk in en en koos voor de hardste maatregel; sluiting per di rect. „Zo slecht hebben we het nooit eerder gezien", zegt William Wezenbeek van de GGD. Uit het onderzoeksrapport blijkt dat er 27 kinderen werden opgevangen, ter wijl er slechts toelating was voor zestien en dat er maar drie leid sters waren. Verder zou Van Loon gelogen hebben over de verplichte verklaring omtrent goed gedrag van haar echtgenoot: die zou nooit zijn aangevraagd. Ook zou Van Loon niet de waarheid heb ben gesproken over haar diploma en opleiding, was er geen verplich te risico-analyse aanwezig noch een protocol kindermishandeling. Bovendien zouden te veel kinde ren vervoerd worden in de auto's. Tenslotte kan het pedagogisch werkplan volgens Wezenbeek met zoveel kinderen nooit adequaat worden uitgevoerd „Kinderen ho ren niet doelloos rond te lopen bij de opvang. Ze moeten worden be ziggehouden en begeleid." Van Loon heeft op alle aantijgin gen een antwoord. „Ik had bij de gemeente een aanvraag gedaan om meer kinderen op te mogen vangen, ik weet niet waar de fout nu ligt dat het niet goed geregeld is." De aanvraag van de verklaring omtrent gedrag was haar echtge noot vergeten in te dienen, het protocol kindermishandeling lag toevallig bij een stagiaire thuis, de verplichte risico-analyse was wel in het pand aanwezig, maar zat niet in de gebruikelijke map, de LOI wijzigde tussentijds de lesstof van de opleiding waardoor Van VLISSINGEN - De aanleg van zanddepots voor de kustversterking bij Vlissingen, die woensdag is be gonnen, verloopt vlot. Volgens Waterschap Zeeuwse Eilanden kan de sleephopperzuiger on danks het slechte weer van de afgelopen dagen het geplande schema goed naleven. Het eerste van twee depots komt op het Nollestrand. Zodra daar 76.000 kuub zand ligt, wordt het volgende depot aangelegd, op het strand bij de overgang de Vijgheter. Het eerste depot kan dan ook wor- Loon volgens eigen zeggen op nieuw moest beginnen en in de auto worden niet te veel kinderen vervoerd, want er zijn negen zit plaatsen. De ouders die gebruikmaken van Jabbe Dabbe Doo geloven in de goede bedoelingen van Van Loon en vinden de maatregel van de GGD overtrokken. De GGD en ge meente niet. „Als het een keer goed fout zou zijn gegaan, dan kre gen wij het verwijt waarom we niet ingrepen." Dinsdag is er een gesprek over de maatregelen die Van Loon moet treffen voor heropening. Van Loon: „Ik ben misschien laks met administratie, maar dat komt om dat ik met de kinderen bezig ben." verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl den uitgereden over de duinen om aan de landzij de een bredere zeewering te bouwen. Er komt een breder duinlandschap met wandel- en fietspa den. In april volgend jaar moet het werk op het strand klaar zijn. foto Ruben Oreel door David Duijnmayer ZIERIKZEE - Het is wennen, maar de eerste ervaringen zijn goed. Sinds vorige week staat tijdens sommige lessen op het Pontes Pie- ter Zeeman in Zierikzee tussen de leerlingen een bureaustoel met een groot beeldscherm: de web- chair. Op dat beeldscherm is ook een leerling te zien: die zit thuis, maar kan wel alles zien en horen wat er in de klas gebeurt. De webchair is een voorziening waarmee langdurig zieke leerlin gen aan de les kunnen deelnemen vanuit huis of vanuit het zieken huis. Het is een bureaustoel met een camera en beeldscherm erop. Via internet wordt een beveiligde beeld- en geluidverbinding opge zet tussen school en de leerling thuis, die daarvoor een speciale laptop heeft gekregen. Zo kan de zieke leerling alles volgen wat er in de klas gebeurt, en de klas kan ook de leerling zien en horen. Volgens Vicky Faut, de teamleider zorg van Pontes Pieter Zeeman, is dat voor een kind heel belangrijk. „De lesstof overbrengen, dat kan eventueel ook wel op andere ma nieren. Maar juist voor een leer ling die ziek is, is het gevoel erbij te zijn heel belangrijk. Met zo'n webverbinding kan een leerling ook echt deelnemen aan het gewo ne proces." Het Pontes Pieter Zeeman heeft de stoel in bruikleen gekregen van het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ) voor een leerling uit de derde klas. Die kan door omstandigheden regelmatig niet op school aanwezig zijn, en volgt nu dus af en toe lessen via de webchair. Zaterdag 10 en zondag 11 oktober 2009 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: G. C. M. Rullens en Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon 22.30-ma 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, West- kapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen P. Taloen/P. Marysael, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. (0118) 635787. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundig' npraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.J. Diender en M.J. v. Gemert, Dr. Staver- manstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar). HULST - Verswinkel Marlou Segers in Hulst is dit jaar opnieuw door gedrongen tot de finale van de jaar lijkse strijd om de trofee van Ne derlands beste foodspecialiteiten- winkel. De wedstrijd is een initia tief van het vakcentrum Kaas en Delicatessen. De vijf finalisten wor den dinsdag 10 november gepre senteerd op een bijeenkomst in Amersfoort. Dan wordt ook de winnaar bekendgemaakt. stof(fen) tot nadenken n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25