zeeland I Hotel in station Arnemuiden Strijdplan tegen bosbrand Westhoek Zierikzee heeft eerste zuinige lantaarnpalen van Zeeland Werk aan weg van Serooskerke naar Domburg 859,5 €45,- X GAASTRA s"€ 39,95 €9,95 MONUMENT Schetsontwerp voor zeven kamers in Stationsgebouw liggen bij gemeente €3S|* vrijdag 9 oktober 2009 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Naar aanleiding van verschillende bos- en duinbran den, afgelopen zomer, stelt de brandweer Schouwen-Duiveland in samenwerking met Staatsbosbe heer een rampenbestrijdingsplan op voor de natuurgebieden in de Schouwse Westhoek. De posten Burgh-Haamstede en Renesse beschikken over vierwiel- aangedreven blusvoertuigen en in Burgh-Haamstede staat een tank auto met vijf kuub water. Maar waar het tot nog toe aan ont breekt, is een aanvalsplan. „We wil len weten hoe we dat gebied bin nen kunnen komen, welke voertui gen we daarbij nodig hebben en waar we die moeten opstellen. Ver volgens bedenk je een aantal scena rio's en hoe je in die gevallen moet handelen", verduidelijkt brandweercommandant Dirk Jan Bestman. Voordat met het schrijven van het plan wordt begonnen, steekt de brandweer zijn licht op bij de colle ga's op de Veluwe. Bestman: „Daar is veel kennis. Wij hoeven het wiel niet nog eens uit te vinden." Extra toezicht in de Westhoek is er niet meer. Staatsbosbeheer, Na tuurmonumenten en het Water schap hebben daar geen mensen meer voor. Wel hebben ze er va ker dan voorheen personeel aan het werk. De brandweer zelf hield in het seizoen alleen 's avonds toe zicht, omdat de toeristische jeugd dan pleegt te barbecuen. Maar meer 'rood op straat' kan ook ave rechts werken. 'Men gooit dan mis schien sneller een brandende peuk weg', staat in het advies om onderzoek te doen naar een plan voor bosbrandbestrijding. ZIERIKZEE - Dertig lantaarnpalen in Zierikzee zijn woensdag voor zien van DynaDimmers, een appa raatje waarmee energie bespaard kan worden door de lichtsterkte te dimmen. Schouwen-Duiveland is de eerste Zeeuwse gemeente die de DynaDimmers installeert. Met de DynaDimmer kan per lan taarnpaal een 'lichtplan' opgesteld worden. Er kan op afstand inge steld worden hoeveel licht de lamp geeft en op welke tijden die dat doet. „We gaan de lantaarns nu zo instellen, dat ze tussen 23.00 en 06.00 uur maar op 50 procent branden. Dat verschil is met het blote oog nauwelijks te merken, hooguit als je recht de lamp in kijkt. Maar het bespaart wel een boel energie en geld", zegt Jan Da lebout van de gemeente Schou wen-Duiveland. „De prijs van de apparaten is ver waarloosbaar in vergelijking met de besparing." door Annemarie Zevenbergen Waar ooit de wachtka mer van het Arne- muidse station zat, komt straks een master bedroom. In de andere zij beuk van het gebouw komt nog zo'n grote kamer. Althans als de ge meente Middelburg de benodigde vergunningen verleent. Het zoge naamde 'ontwikkelingsplan Sta tionshotel Arnemuiden' ligt op dit moment bij de gemeente. Zeven kamers moet het hotel straks be vatten. Eigenaar Arjen de Pagter verwacht dat die vergunningen geen proble men zullen opleveren. „In een vooroverleg met de gemeente is positief gereageerd op onze plan nen." Volgens Manu Salhuteru van de afdeling vergunningen 'zit ten er geen negatieve adviezen in het dossier'. „Het gaat om een in terne verbouwing omdat er hier sprake is van een monument. Het hotel past niet in het bestemmings plan, dus rs nu de procedure ge start voor vrijstelling." Architect Johan de Koning van het Laboratorium voor Architectuur in Middelburg maakte in eerste in stantie het schetsontwerp. De Ko ning: „De welstandscommissie kon daarmee leven." Ontwerper Rensley Mateel uit Vlissingen Het leegstaande stationsgebouw in Arnemuiden wordt een klein hotel met zeven kamers, als de gemeente de be nodigde vergunningen verleent. foto Lex de Meester heeft nu het stokje overgenomen. Mateel: „Het voorlopige plan be helst een grote kamer met een extra ruimte, in de zijbeuken. In het middendeel komt, aan de pleinkant, de entree met lobby. Op de begane grond komt ook een kamer. Op de eerste verdieping zijn drie kamers gepland en de zol der zal één kamer herbergen. De zolder was een lastig verhaal, om dat daar schoorstenen staan. Die kun je niet zomaar weghalen, dus zijn die in het ontwerp ingepast. Er is zoveel mogelijk gebruikge maakt van de bestaande structuur in het gebouw. Er worden dus geen muren gesloopt." De buitenkant van het pand blijft ongewijzigd. Volgens De Pagter wordt die 'opgeknapt zodat het ge bouw er weer zal stralend uit gaat zien'. Wie het hotel gaat exploite ren, is niet duidelijk. De Pagter zal het niet verkopen. „Verhuren of verpachten is een optie." Het gebouw raakte de afgelopen ja ren danig gehavend. Begin dit jaar ontmantelde de politie er een wiet- plantage van ruim 800 planten. Tij dens de jaarwisseling 2001-2002 liep het pand aanzienlijke schade op door brandstichting. SEROOSKERKE - De N287 tussen Serooskerke en Domburg wordt tussen 12 oktober tot 10 november op verschillende plaatsen afgeslo ten voor onderhoudswerk. Er wordt zowel aan de hoofdrijbaan als aan de fietspaden gewerkt. Van' 12 tot en met 20 oktober wordt gewerkt aan het zuidelijke fietspad tussen Serooskerke en Oostkapelle en Oostkapelle en Domburg. Van 26 oktober tot en met 4 november is het noordelijke fietspad op deze trajecten aan de beurt. Van 5 tot en met 10 novem ber volgt de hoofdrijbaan tussen Oostkapelle en Domburg. Fietsers moeten tijdens het werk in twee richtingen over één fiets pad. Auto's worden omgeleid als de hoofdrijbaan is afgesloten. De percelen langs de weg blijven zo veel mogelijk bereikbaar, belooft de provincie, die de weg beheert en het werk laat uitvoeren. L f F ESTYLE Dames -, heren- en kidskleding van o.a. Gaastra, Tommy HilfigerScotch&soda ,Mc.Gregor en Geisha-jeans DOMBURG - GOES - RENESSE - TERNEUZEN Lamswollen argyle damestrui GMSTM kids rugby GAASTRA heren T-shirt €4%95 Alle jacks dames, heren kldso.a.Gaastra, Tommy Hilfiger, Scotch&soda en Napapijri nu met €20,- accessaires GRATIS Lantaarn nuv.a.27cm€9,95 40cm €18,95 y,a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23