PZCI ,7 van Belle Wonen Zorgen om extra ambulance Twee pontons voor één brugdeel van 102 meter 18 en 19 natuurlijke dood (On)handig WALCHEREN 21 Stressless® Atlantic www.vanbeifewonen.nl Tijdelijk van 1495,- euro voor 1275,- euro KWALITEIT ZORG Minister onderzoekt waarom ziekenwagen in Oostkapelle 'nauwelijks uitrukt' Vl"OUW Stierf almanak Zeeuws bordspel Even Dienke stond bijna bij oud papier Vrijdag 9 oktober 2009 Plannen voor hotel met zeven kamers in station Arnemuiden Tip? walcheren@pzc.nl door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Klink maakt zich grote zorgen over de kwaliteit van de extra ambulance voor acute verloskunde. De ziekenwagen ruk te vanuit Domburg, en later Oost- kapelle, in zeven maanden tijd slechts elf keer uit. Dat is wellicht te weinig om de medische vaardig heden van het personeel op peil te houden. Dat zei minister Ab Klink (CDA, Volksgezondheid) gistermiddag in de Tweede Kamer. Daarom laat hij onderzoeken wat er aan de hand is en of de ambulance wel op de juiste plek staat. Ook bekijkt hij of de ambulance kan worden ingezet voor andere taken. Hij reageerde op vragen van CDA-Kamerlid Jan- neke Schermers. „Dit kan natuurlijk niet", zei Klink desgevraagd na het overleg. „Ik heb extra geld voor de ambulance uitgetrokken en dan rukt die zo weinig uit. Dat moet veranderen. Ik kan me niet voorstellen dat er twee mensen hele dagen in de au to zitten te wachten tot er iets ge beurt." Klink zegt niet van plan te zijn de ambulance uit Zeeland terug te trekken. „Wel laat ik onderzoeken of die op de goede standplaats Staat en of de kwaliteit van de zorg niet in het geding is." Tijdens het overleg vroeg SP-Ka- mm WDM Pres. Rooseveltiaan 772 - Viissingen - T: 0118-416188- E: info@vanbellewonen.nl Het 102 meter lange brugdeel voor een fietsbrug bij Muiden heeft Konstruktiebedrijf Hillebrand tien maanden en 13.000 manuren werk opgeleverd. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Niet één, maar twee pontons zijn nodig om de brug van Middelburg naar Muiden te verschepen. En dan is het ook nog maar een brugdéél, eenderde van de totale Muiderbrug waarover straks fietsers kunnen rijden. De hele brug wordt zo'n 350 meter lang, het deel dat Konstruktiebe drijf Hillebrand in Middelburg heeft gemaakt, meet 102 meter. Het is het grootste dat het bedrijf ooit heeft gemaakt. Het is in drie stukken geproduceerd en die zijn weer aan elkaar gezet. Er is tien maanden aan gewerkt en er zitten tegen de 13.000 manuren werk in, vertelt projectleider Harm Wattel. „Op hoogtijdagen hebben we er met dertig man tegelijk aan ge werkt." Het was een belangrijke klus voor Hillebrand, die het brug deel heeft gemaakt als onderaanne mer voor een ander bedrijf, dat de gehele opdracht had gekregen voor de bouw van de Muiderbrug. „Maar het is zo'n groot karwei en het moest zo snel klaar zijn, dat we het niet alleen konden en zij ook niet", verklaart Wattel. Trans portbedrijf Mammoet heeft het brugdeel gisteren op een ponton geplaatst. Er was een kleiner twee de ponton nodig voor het vervoer, omdat het brugdeel te ver uitstak. Tegen het einde van de middag is de brug op transport gegaan naar Muiden. MIDDELBURG - De Middelburgse vrouw die woensdagavond dood in haar woning is gevonden, is niet het slachtoffer van een mis drijf Volgens de politie is uit on derzoek door de recherche geble ken dat zij een natuurlijke dood is gestorven. De vrouw is onwel ge worden toen ze de trap afliep. De politie vond de vrouw woens dagavond even na zeven uur in haar huis aan de Prins Hendrik straat na een melding dat er ver moedelijk iets met haar aan de hand was. Zij was al een paar da gen niet op haar werk gekomen. Tip? redactie@pzc.nl Ze waren er helemaal klaar voor, die zes enthousiaste mannen. Voor de verhuizing van die collega hadden ze een mega-bestelwagen gehuurd en een steekwagentje geregeld. Om ge rammel te voorkomen, werd dat ste vig vastgesnoerd aan de voorbank. En aldus ging het zestal welgemoed aan de slag. Veel zweetdruppels later zat de bus nokvol dozen en kisten. Welgemoed werd koers gezet naar de nieuwe woonstee. Waar bleek dat er een flinke afstand zat tussen par keerplaats en voordeur. Nu kwam het steekwagentje van pas. In een flits realiseerden de zes zich waar dat hulpmiddel zich bevond. Helemaal vooraan. Achter al die kisten en do zen. Maar geen rammeltje gehoord. merlid Henk van Gerven waarom de ambulance niet bij ziekenhuis Walcheren staat. „Ik heb u toen al voorspeld dat dit niet gaat werken. De verloskundigen zelf hebben destijds geadviseerd om zieken huis Walcheren in Viissingen als standplaats te kiezen." Klink: „Mooi dat u van die voor spellende gaven hebt. Maar later deze maand zal ik u schriftelijk ant woorden." Opmerkelijk is dat Klink in maart al antwoord heeft gegeven op soortgelijke vragen van de SP. Toen schreef hij aan de Kamer: „Het plaatsen van een ambulance bij het ziekenhuis in Viissingen draagt nauwelijks bij aan snellere hulpverlening aan hoogzwangere vrouwen." Ook meldde hij toen dat 'de extra ambulance in Dom burg voor alle ambu lancetaken wordt ingezet'. „Dus niet alleen voor het vervoer van een barende vrouw. Van ondoelmatigheid is dus geen sprake." De extra ambulance is er mede ge komen op aandringen van burge meester Rob van der Zwaag van Veere. Hij spreekt de cijfers van de minister tegen. Volgens Van der Zwaag is de am bulance veel vaker uitgerukt. Niet alleen voor verloskundige ritten, maar ook voor andere spoedgeval len. „En daar zaten ook levensred dende ritten bij." Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19