121 meningen Het Net wint de belangrijkste prijzen c €14,95 p/mnd v Het Net' Het Net" I I 1 I I Deze actie geldt tot 23 oktober! Bestel op hetnet.nl of bel 0900-1990 brieven Westerschelde 79 Westerschelde 80 Westerschelde 81 ..remm.J BeterOV.nl MHMBMMHH ''WWBBBpwpi l l vanaf lnternetten.nl i C l A vanaf Maandcontract Gratis draadloos modem Voordelige gesprekstarieven Overstapservice Schoonste stranden Weens Gala Bisschop van Breda Kerkleiding Gewoon. Het Net vrijdag 9 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl In de brief'Westerschelde 75' schrijft C.J. Freeke dat de ZMF, (een millieuclubje van maar ca. 1200 leden) een vierjarige subsidie van 350.000 euro ontvangt als zij niet moeilijk doen over de ontpol- dering en derde verdieping van de Westerschelde zoals nu voorge steld. Met gerust hart kan je dus stellen, mits Freeke gelijk heeft, dat de ontpoldering een staaltje is van goed onderhandelen (chanteren?) door de millieumaffia. Ga zo door, provincie, wat economische crisis? Wanneer gaat de belasting weer omhoog? Hoeveel subsidie ontvan gen de behoudende partijen? Die moeten natuurlijk de kosten van hun terechte protesten uit eigen- zak betalen? Wat moeten we nog met dit soort bestuurders? Provin cie opheffen? J.J. Duin Lelieridaleweg 15, Burgh-Haamstede Als het de Belgen alleen om een derde verdieping van de Wester schelde te doen is, waarom willen ue dan alleen betalen voor een ont- polderde Fledwigepolder en niet voor een mogelijk alternatief? Ik heb de overtuiging dat onze Zui derburen een dubbele agenda heb- uzn. Zij willen zowel een derde ver dieping als de Hedwigepolder. De ze stelling baseer ik op een brief van Wivina de Meester, die de Vlaamse oud-minister in haar rol van onderhandelaar met Neder land schreef naar Ed Nijpels, voor zitter van de gelijknamige commis sie. Zij eiste voor Vlaanderen de Hedwigepolder op voor de volgen de doelen: compensatie voor het Saeftinghedok, alle grond uit de af gravingen van de Hedwigepolder en als natuurcompensatie voor toe komstige uitbreidingen van de Ha ven van Antwerpen. De briefis een bijlage bij het Natuurmemo- randum 2005 en het Rapport Nij pels. Dit verklaart ook de 'deal', die destijds werd gesloten tussen de natuurorganisaties (Zeeuws Land schap en Zeeuwse Milieu Federa tie): de Belgen hun derde verdie ping in ruil voor steun aan ontpol dering van de Hedwigepolder, die ook een Vlaams belang diende. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Als de zee bezit neemt van het land worden mensen verjaagd. Die ren gaan er verdwijnen of sterven. Salamanders, kikkers, padden, ste kelbaarsjes, watertorren. Krekels, sprinkhanen, lieveheersbeestjes, torren, vlinders, rupsen. Bomen, struiken, bloemen. Veldmuizen, ratten, konijnen, hazen, wezels, misschien hermelijnen en reeën, bunzings. Fazanten, kievieten, een den, ganzen, buizerds, sperwers en nog veel meer; te veel om op te noemen. Wat komt er voor terug? Een grauwe moddervlakte met hier en daar een toefje groen en een paar verdwaalde steltlopers. En de pijn hoe het was. Onaan vaardbaar. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Met enige vasthoudendheid lukte het mij in te loggen op de nieuwe website 'beterOV.nl', ofwel de over- heidswebsite die bedoeld is om tot een beter openbaar vervoer te ko men. Het betreft hier, zo vrees ik, een typisch staaltje overheidscom municatie, want het blijkt alleen over bussen te gaan, of je daar wel goed in kunt zitten, of ze op tijd rij den en of je klachten of compli menten hebt. Voor mij als inwoner van Zeeuws-Vlaanderen is de bij een erkende busmaatschappij in ex ploitatie gegeven veerboot tussen Breskens en Vlissingen van groot belang, net als de trein die ik gere- Goedkoopste internet volgens: Internet p/mnd Maandcontract Gratis draadloos modem Geen eenmalige kosten Overstapservice Internet Bellen geld probeer te halen in de vier mi nuten die ik daar voor krijg. Maar over treinen mag je het niet heb ben! Ik ben zeer benieuwd of het onderwerp 'boot' op deze website wél bespreekbaar is, wetende dat onze geachte provinciebestuurders als het over de veerboot gaat, liever niet of pas erg laat reageren. Dezer dagen hoop ik te kunnen vaststel len of de veerboot (net als de trein) toch mag worden be schouwd als onderdeel van ons Openbaar Vervoer. Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens Niet Zeeland maar Westland (8 km) heeft de schoonste stranden, las ik in de krant van 1 oktober Westland haalde een score van 4.91. Jammer dat de journalist er niet bij vertelde dat Veere met 27 km strand en 33 strandpaviljoens met een verschil van 0.04 punten op de derde plaats staat. De Wal- cherse noordwest-kust met 17 km strand heeft de schoonste stranden van Nederland. De maximale score die je kunt halen is een 5, er wor den 4 metingen gedaan. Bij de stranden van Oostkapelle en Dom burg is de maximale score gehaald van 5 en bij Vrouwenpolder 4.95. Wij als bezoekers en gebruikers zijn trots op de medewerkers van de SSW en de gemeente Veere die ervoor zorgen dat onze stranden zo goed onderhouden worden en wij dit kunnen vertellen aan onze gasten. P.C. Boone Pioniersweg 2 Crijpskerke Dank aan de krant voor het prach tige artikel over het Weens Gala. Ook goed om aan te geven wat vol gens het boekje de dresscode zou kunnen zijn voor zo'n gala. Wie weet dat nog? Maar die officiële kledingvoorschriften zijn, hoe chi que ook, niet altijd even praktisch. Vandaar dat de Stichting GALA be wust ietsje afwijkt van die dress code. Heren wél in smoking of rok- kostuum, maar veterloze lakschoe nen zijn niet verplicht. Dames wél in lange, kleurige avondjapon, maar lange handschoenen zijn niet verplicht: een chique kort jasje of bolero mag óók, liefst van transpa rante stof, in de kleur van de avondjapon. Een diep decolleté voor en achter mag, maar is niet verplicht. Een corsage wordt in dit geval afgeraden, want er wordt ge danst. Bovendien: waar moet je die vastmaken bij een dame met blote schouders? Dus wees gerustgesteld: wél chique, wél gala, maar toch ook een béétje praktisch. Wim en Lonne van Liere Stichting GALA Dam 63a, Middelburg Uit de enquete over de kritiek op bisschop J. van den Hende van bis dom Breda kan maar één conclusie worden getrokken; namelijk dat er onder de meeste katholieken vol strekte onverschilligheid bestaat voor de Kerk. Hier is slechts 10 pro cent regelmatige kerkganger. Zijn dit de door u bedoelde hardliners? Zo ja, dan is het de hoogste tijd voor hen de modernistische aan pak van de laatste decennia zo snel als mogelijk te verlaten en terug te keren naar de authenticiteit van de katholieke kerk. Zo niet, dan blijft ook dat de enige weg. Immers: de kleine slinkende groep behoort dan tot de hardliners van de mo dernistische aanpak, die daarin ruimschoots hun ongelijk bewe zen. Velen met ons en niet in de laatste plaats jongeren wachten al geruime tijd op die duidelijkheid. Het is dan niet langer nodig ons heil buiten onze parochie en zelfs buiten ons Bisdom te zoeken. Familie Gernaert Diamantsingel 14, Temeuzen Kerkleiding en waarheid: wat is nu het verschil tussen het vertrouwen van een leidinggevende en de waar heid daarvan, aldus het schrijven in de krant van 3 oktober. Mijn reactie hierop is: mag een leiding gevende bisschop die in het bis dom pas nieuw is, zomaar het oude gegeven in de prullenbak la ten verdwijnen. Wat hebben de kerkelijke leiders hun schapen die zij dan moeten hoeden veel wijs ge maakt of is het achterhaalde waar heid. Ik noem er enkele. Waar is het biechten gebleven? Wat was het effect van de verpachte stoel? Waarom mag een vrouw non wor den en geen priester. Nou, wat is de waarheid van de leiding anno 2009? Theo Mahu Van Speijkstraat 4, Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12