zeeland 25 Kleine meevaller voor Goes uit gemeentefonds Goes vindt dat GGD minder moet uitgeven Nieuwe hoogspanningsverbindingvanuit Borssele naar Brabant TenneT '65 minuten actie tegen verhoging AOW-leeftijd' donderdag 8 oktober 2009 Ministerie van Economische Zaken Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer De informatieavonden starten allemaal om 19.00 uur met een plenair gedeelte. Aansluitend is er een informatiemarkt. We horen op deze avonden graag uw reactie op de tracé- alternatieven (het gaat hier niet om formele inspraak). De informatieavonden starten allemaal om 19.00 uur (ontvangstvanaf 18.30 uur) met een plenair gedeelte. Aansluitend is er een informatiemarkt tot 21.00 uur. Informatieavond Zevenbergen Dinsdag 13 oktober 2009, Zevenbergen (Hotel De Borgh, Ilshofi). De vraag naar elektriciteit groeit. Om aan deze vraag te kunnen blijven voldoen, worden er nieuwe centrales gebouwd. Deze centrales worden steeds vaker aan de kust gebouwd, zoals in Zeeland. De opgewekte elektriciteit is bedoeld voor het zuid oosten van Nederland en moet dus daarheen getransporteerd worden. De bestaande hoogspanningsverbinding vanuit Borssele heeft niet genoeg transportcapaciteit. Daarnaast is onderhoud aan deze verbinding alleen mogelijk als aangesloten centrales op een lager niveau draaien. Daarmee voldoet de bestaande verbinding niet aan de wettelijke eisen en is een nieuwe hoogspanningsverbinding noodzakelijk. De ministeries van Economische Zaken (EZ) en Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) werken in samen werking met netbeheerder TenneT aan een nieuwe hoogspannings verbinding vanuit Borssele naar de landelijke elektriciteitsring in Brabant: Zuid-West 380 kV. De komende tijd onderzoeken EZ, VROM en TenneT waar de nieuwe verbinding precies zal komen. Een klein halfjaar geleden is het zoekgebied bepaald waarin deze nieuwe verbinding moet komen te liggen. Binnen dit gebied zijn er verschillende manieren om van a naar b te komen. Deze zogenaamde 'tracé-altematieven' zijn nu in kaart gebracht en bestaan uit een aantal mogelijke routes waar de nieuwe hoogspanningsverbinding kan komen te liggen. Deze tracé-altematieven worden vervolgens onderzocht op mogelijke (milieu)effecten. Medio 2010 zullen de ministers van EZ en VROM besluiten welk tracé het wordt. In oktober worden vier informatieavonden georganiseerd om een toelichting te geven op de verschillende tiacé-altematieven. Informatieavond Kapelle Donderdag 15 oktober, Kapelle (De Vroone, C.D. Vereeke- straat 74). Informatieavond Dongen Dinsdag 20 oktober, Dongen (Gemeentehuis, Hoge Ham 62). Informatieavond Bergen op Zoom Donderdag 22 oktober, Bergen op Zoom (Motel De WouwseTol, Mastendreef 85 langs de A58). Voor meer informatie over het project kunt u terecht op www.zuid-west380kv.nl. Voorvragen over de informatie avonden kunt u contact opnemen met Bureau Energie projecten, telefoon 070 - 379 89 79. door Lilian Dominicus GOES - De GGD springt te gemak kelijk om met grote uitgaven, vindt de gemeente Goes. Daarom stemmen burgemeester en wet houders niet in met de begroting van 2010. „Iedereen moet het met minder geld doen, dus zij zouden dat ook moeten doen", verklaart de Goese burgemeester Dick van der Zaag. Goes is daarmee overigens een roe pende in de woestijn. De andere Zeeuwse gemeenten hebben al aangekondigd in te stemmen met de begroting van 2010, tijdens de algemene bestuursvergadering die volgende week zal plaatsvinden. „Maar we gaan ons er wel voor in zetten om deze partijen op andere gedachten te brengen", aldus Van der Zaag. De begroting van de GGD wordt jaarlijks automatisch geïndexeerd. Daar wil de gemeente Goes van af stappen. Mocht het niet lukken de andere gemeentes van die nood zaak te overtuigen dan blijft de ge meente Goes met een tekort van bijna 42.000 euro zitten. Dat zal dan ten koste gaan van het budget Centrum voor Jeugd en Gezin. De directie van de GGD is gister middag gevraagd om een reactie, maar was niet bereikbaar. B door Lilian Dominicus GOES - Goes heeft een kleine mee valler uit het gemeentefonds. Ton en met het jaar 2013 gaat het in to taal om een bedrag van ruim 2,5 miljoen euro. Maar dat voordeel wordt alweer bijna teniet gedaan doordat Goes met circa 3 miljoen zal worden ge kort in de rijksbijdrage, zegt burge meester Dick van der Zaag. „Hoe we dat in de begroting gaan inpas sen, daar moeten we ons nog op bezinnen." Van 2009 tot en met 2013 krijgt de gemeente jaarlijks een bedrag tus sen de 142.000 en 708.000 euro uit gekeerd, blijkt uit de septembercir culaire. Een deel van het geld wil Goes besteden aan onder meer WMO en de peuterspeelzaalwerk. TERNEUZEN - Gratis koffie met bolussen, vrolijke klan ken van zangeres Linda, pamfletten uitdelende vrouwen en mannen in fluorescerende hesjes. Eindelijk was het gisteren weer eens gezellig op de weekmarkt in Terneu- zen. Maar wel met een serieuze ondertoon. Want de FNV vakbonden voerden actie tegen het plan van het ka binet om de AOW-leeftijd naar 67 jaar te verhogen. Aan de oproep van de FNV om in de middagpauze 65 minu ten actie te voeren gaven veel werknemers van bedrij ven uit de Kanaalzone gehoor. foto Mark Neelemans Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99