Zeeland PZC Goes wil beste binnenstad worden deDRVKKERY Goesenaar dingt mee naar titel almanak BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 22 en 23 DEBATAVOND Ondernemers willen politiek aansporen tot het verkopen van de gemeente als product Lichtend voorbeeld voor de Zeeuwse economie Kinderboekenweek Nelleke van der Krogt Maaike Fluitsma Lobo lost het op Fabiana Dammers Aart Staartjes door Raymond de Frel GOES - Goes moet de beste binnen stad van Nederland worden. Voor zitter Ron Berks van de Onderne mers Organisatie Goes (OOG) hoopt dat het centrum over twee jaar rijp is om zich kandidaat te stellen voor deze titel. „We hebben ons licht opgestoken in Bergen op Zoom, dat zich de af gelopen twee jaar de beste binnen stad mocht noemen. Het initiatief voor een kandidaatstelling ligt ech ter niet bij de ondernemers, maar bij de gemeente", zegt Berks. Mede daarom hopen OOG, het Ondernemers Contact Goes, de Goese tak van de Horeca Neder land en Stichting Goes Promotie de politiek aan te sporen om de term 'citymarketing' (het verko pen van je gemeente als product) op te nemen in hun verkiezings programma's. Een debatavond in het stadskantoor (20.00 uur) moet daartoe volgende week dinsdag een eerste aanzet zijn. „Als de poli tieke partijen deze insteek als speerpunt opnemen in hun pro gramma's, helpt dat vervolgens bij het zoeken naar een geschikte le den voor een nieuw college van B en W, dat de ambitie moet heb ben om Goes als vitale centrumge meente te verkopen. Het mooiste zou zijn als één persoon deze stra tegie zou aansturen", aldus Berks. Goes moet meer insteken op wo nen, werken en winkelen, vinden de ondernemers. Berks: „Er is bouwpotentieel voor tien tot vijf tien jaar, maar de vraag blijft hoe wij mensen van buitenaf naar Goes krijgen. En dan moet je na tuurlijk niet alleen aan senioren denken, maar ook aan jonge men sen die hier werk moeten kunnen vinden. De stad vergrijst een beet je. Door meer investeringen in be stuurskracht kunnen we dat be strijden. Het kost nu vaak nog heel veel moeite om als ondernemer iets bewerkstelligd te krijgen in het stadskantoor. Het duurt vaak te lang. Dat ligt aan de politiek." Overigens is het citymarke- ting-concept al in de steigers gezet door het huidige college. Aan de hand van de deb_atavond hopen de ondernemersclubs niet alleen het economisch potentieel van het be drijfsleven ten volle te benutten, maar ook de impact van de econo mische crisis te beperken. Voor één keer de diva zijn, de belle van het bal Sint-Maartensdijk hoopt op opname in Oranje-route Donderdag 8 oktober 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES - Goesenaar Bert Overwijk van Van der Peijl Techniek in Goes dingt samen met twee andere praktijkopleiders mee naar de titel 'beste praktijkopleider van Neder land in het jaar 2009'. De wed strijd is een initiatief van VTL, het centrum voor ontwikkeling van mensen in de transportsector. Overwijk neemt het op tegen Til- burger Gerrit van Ierland en Theo Vervoort uit Venlo. Het tv-pro- gramma Transportwereld op RTL7 besteedt zondag aandacht aan de wedstrijd. Vanaf 19.30 uur worden de kandidaten voorgesteld. Stemmen kan op www.vtl.nl KAMPERLAND - Een voorbeeld voor andere bedrij ven, zo noemde directeur Murk Peutz van Syn- tens gisteren het initiatief van visbedrijf Seafarm uit Kamperland om op grote schaal tarbot te kwe ken. Op 4 juni werd bekend dat Seafarm winnaar is van de Zeeuwse innovatieprijs, de Emergo. De Emergo is een jaarlijkse prijs van de provincie en het innovatienetwerk Syntens en werd gisteren uitgereikt door gedeputeerde Toine Poppelaars (links op de foto). „Als deze kennis kan worden gedeeld met andere viskwekers, dan ligt er voor de Zeeuwse economie een mooie toekomst in het verschiet", zei Peutz na uitreiking van het kunstwerk van Coen Wieman (rechts), dat hoort bij de prijs. Het driedimensionale ontwerp toont de diverse fasen in de totstandkoming van de tarbotkweek. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De verslaggeefster van de krant dom pelde zich voor een verhaal enthou siast onder in de wondere wereld van de Weense wals: begin volgend jaar wordt in Middelburg een Weens ga la gehouden. Ze ondervroeg etiquet- tespecialisten, zaagde de initiatiefne mers door en belde ten slotte met ge deputeerde Harry van Waveren, die het bal gaat openen en speciaal voor die gelegenheid weer dansles neemt. Toen Van Waveren haar verklapte dat hij een bronzen medaille had be haald, hing ze vol bewondering aan zijn lippen- een ware danskampioen! Tot zij erachter kwam wat die me daille echt inhoudt. „O", zei ze toch wat teleurgesteld. „Dan kunt u die cursus vast goed gebruiken." Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Trekking 10 oktober t/m 17 oktober za. 10 oktober, 13.00-16.00 uur hoe autisme-vriendelijk bent u za. 10 oktober, 12.00-13.00 en 14.00-15.30 uur za. 10 oktober, 15.00-16.30 uur in haar uppie wo. 14 oktober, 15.00-16.00 uur over Hannes volledige programma van de Kinderboekenweek: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95