sport 137. Recordaantal boten in Abeelenrace "Focus Limited Van Hinte is lot uit de loterij voor EMM Sensationeel voordeel voor snelle beslissers. Feel the difference Nu ook in de showroom: Auke van Hinte door Koen de Vries MIDDELBURG - Zelden is een trai ner met meer gejuich binnenge haald dan Auke van Hinte bij handbalclub EMM. De Middel burgse vereniging kon met geen mogelijkheid een opvolger vinden voor John Jansen, totdat van de 58-jarige Van Hinte zich meldde. Hij was net verhuisd van Zoeter- meer naar het Zeeuws-Vlaamse Sint Kruis en wilde graag zijn car rière voortzetten. Van Hinte lijkt een grote aan winst, want hij zit al 35 jaar in het vak en heeft dus veel ervaring. Ze ker als het gaat om het trainen van vrouwenteams. „Ik heb in al die ja ren maar twee jaar een mannen- ploeg getraind", vertelt hij. „Mijn voorkeur gaat uit naar vrouwen. Met hen gaat het er een stuk socia ler aan toe. Een man gaat na af loop met een glas bier op een bar kruk zitten, vrouwen kunnen met zijn allen een wedstrijd evalueren en afsluiten." Ook het spelletje vindt Van Hinte bij de vrouwen interessanter. Bij de mannen gaat het vooral om kracht, bij de vrouwen meer om techniek en tactiek. „Bij de vrou wen gebeurt er meer, er zit meer spel in. Dat betekent niet dat als je in het vrouwenhandbal fysieke kracht hebt, het niet moet gebrui ken. Bij Oase, mijn laatste ploeg voordat ik naar Zeeland kwam, had ik een paar speelsters van 1.90 meter. Dat kan een voordeel zijn." Auke van Hinte is een geboren Zeeuw. Hij groeide op in Goes en leerde handballen bij de al lang ter ziele gegane club Hellas. Jaap en Huib Quinten en Jan-Kees Beije waren enkele van zijn ploeggeno ten. Hij vertrok op zijn 22e uit de provincie. Als trainer was hij, omdat hij in Zoetermeer woonde, veelal actief in de regio Den Haag. Deze zomer verhuisde hij naar Sint Kruis, in de buurt van Aardenburg. Daar staat het huis waarin hij al vijftig jaar wil wonen. „Ik kreeg nu de kans en heb die ge grepen", vertelt hij. „Ik wist dat EMM op zoek was naar een trai ner. Ik heb speelster Petula Brasser gebeld, zij heeft contact opgeno men met het bestuur en een dag later was alles rond." donderdag 8 oktober 2009 Alle bedragen in euro's Prijzen zijn Incl BTW/BPM, exel. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Algebeelde auto kan alwi|ken van standaaidsbecillcaties Gemiddeld brandstofverbruik en CO?-uitstoot: km/liter; van 9,7-27,0; liter/100 km: 3,7-10,3; C02 gr/km: van 98-244 De herenacht van Honte in actie tijdens de Abeelenrace van vorig jaar. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het Kanaal door Walcheren is zaterdag voor de ne gende keer het decor van een roei- wedstrijd, de Abeelenrace. Er komt een recordaantal van 64 bo ten op het water, goed voor zo'n 250 roeiers. Er komen elf boten uit België. „We denken steeds dat we het maximum hebben bereikt, maar elk jaar hebben we toch weer meer inschrijvingen", vertelt Ar- jaan van den Bergh namens de or ganiserende roeiverening Honte. Voor de club is het een spannende tijd. Liefst vijftig leden bereiden zich voor op de Abeelenrace. Wat Van den Bergh met name pleziert, is dat dit jaar liefst twaalf achten van start gaan. In het verleden wa ren dat er meestal vier of vijf De achten zijn de 'Formule ï-bo- ten' in de roeisport. Ook dit jaar kijkt iedereen extra vooruit naar de strijd tussen de achten van het Utrechtse Orca en het Middelburg se Honte. Beide clubs zijn vanaf de eerste editie van de partij en de rivaliteit is behoorlijk groot. Orca heeft de wedstrijd vier keer gewon nen, Honte drie keer en Brugge (vorig jaar) één keer. De Abeelenrace is een soort tijdrit, die in twee delen wordt gevaren. De boten van de senioren vertrek ken met tussenpozen van vijftien seconden een voor een bij de Keer sluisbrug in Vlissingen en finishen kort voor de Middelburgse Schroe- brug. De jeugd vertrekt bij de foto Ruben Oreel draaibrug van Souburg. Er wordt gevaren in twee 'blokken'. Het eer ste blok vertrekt vanaf 12.00 uur, het tweede blok vanaf 15.00 uur. De langzaamste boten gaan het r* eerst van start, zodat er veel inhaal acties te zien zullen zijn. Ford pakt nu flink uit met de Focus Limited. Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Focus Limited is gebaseerd op de Focus Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met een voordeel van 4.875 euro. Dus een lage aanschafprijs van 20.900 euro en voor de leaserijders betekent dit zo'n 42 euro per maand minder bijtelling (42% belastingschijf). Focus Limited, nu in de showroom. Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. FordFocus 1.816v 92 kW (125 pk) Normaal: 25.775,- Voordeel: 4.875,- Nu: 20.900,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon. »- Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. FordC-MAX Limited van 28.750,- voor 23.750,- Ook leverbaar als diesel met een voordeel van 4.150,-. FordMondeo Limited van 31.325,- voor 26.100,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91