Thijs de Vos legt de lat erg hoog 361 sport JUNGLEBOEK Delta Sport 2 heeft meer slagkracht ZAALHANDBAL Linkeropbouwer Thijs de Vos wil komend seizoen kampioen worden hoofdtrainer Rob de Vos, assistenten met Delta Sport Cor Lagendijk en Jaco Vleeshouwer. Brabantse opponenten vanaf nü verkrijgbaar de ndernemer Vergroot uw netwerk PZC donderdag 8 oktober 2009 mÊÊÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmKÊÊÊÊÊÊÊÊÊm v m wmmmmmmmm mmmmmmmmm wmm m 1 j i 1 Delta Sport heeft drie trainers: door Oscar Fonteine ZIERIKZEE - Na de fraaie derde plaats van vorig seizoen beginnen de handballers van Delta Sport ko mend weekeinde met een duidelij ke doelstelling aan het nieuwe sei zoen. „We moeten zo lang moge lijk mee kunnen doen om het kampioensschap", vindt linkerop bouwer Thijs de Vos. „Topploegen zoals MHV en onze angstgegner Artemis zijn verdwe nen uit onze klasse en ik denk dat we het samen met Internos 2, PSV Handbal 2 en GHV gaan uitvech ten." De 16-jarige De Vos, die ondanks zijn jeugdige leeftijd al een van de sleutelfiguren van het team is, denkt dat zijn team klaar is voor de nieuwe competitie. „We hebben een redelijke voorbe reiding achter de rug. Tijdens een toernooi wonnen we vorige week ruim van DWS, een ploeg die een klasse hoger speelt. Direct daarop moesten we tegen hoofdklasser Ventura dat twee klassen hoger dan wij speelt. Ondanks de ver moeidheid verloren we toch maar met drie punten verschil. Aanval lend weten we elkaar op dit mo ment goed te vinden en dat ont brak er vorig seizoen nog wel eens aan. Verdedigend stond het goed bij ons, maar als je voorin de kan sen niet maakt, heb je daar niets aan." De aanvallende onmacht in som mige wedstrijden was vorig sei zoen niet het enige manco vindt De Vos. „We waren ook niet con stant genoeg. Goede wedstrijden wisselden we af met ronduit flut wedstrijden. Uiteindelijk werden we derde, maar stonden we wel op ruime afstand van kampioen Artemis. Bovendien hadden we vo rig jaar een te smalle selectie. Dit jaar hebben we Quinten Haze en Nico Juen er weer bij, zodat we een bredere kernploeg krijgen." Delta Sport opent de competitie zondag tegen de Sprint, de ploeg waartegen vorig seizoen de compe titie werd beëindigd. Die wedstrijd werd door Delta Sport nipt met 18-19 gewonnen, terwijl de thuiswedstrijd halverwe ge de competitie in een gelijkspel eindigde. De Vos: „Ik heb geen idee of de se lectie van de Sprint hetzelfde is ge bleven, maar ik vind dat je altijd voor de overwinning moet gaan, zeker als je de eerste wedstrijd thuis speelt. We spelen in een Bra bantse klasse, dus voor alle ploe gen is Zierikzee een verre en daar door geen geliefde uitwedstrijd. Bovendien staat er bij ons, in te genstelling tot veel andere ploe gen, altijd veel publiek langs de lijn. Dat zijn dingen die op bepaal de momenten in ons voordeel zijn." Waar broer Merijn de Vos vorig seizoen de overstap maakte van eerstedivisionist Internos uit Et- ten-Leur, naar eredivisionist E&O uit Emmen heeft Thijs de Vos be sloten om Delta Sport voorlopig trouw te blijven. „Natuurlijk heb ik zelf ook een tijdje de ambitie ge had om hogerop te gaan en aan het eind van afgelopen seizoen wa ren daar ook wel mogelijkheden Delta Sport speelt dit handbalseizoen in de Bra bantse eerste klasse met tien andere teams. Het gaat om de volgende tegenstanders: Bergeijk, De Sprint, Desk, GHV, Groene Ster, Habo'95, Internos 2, PSV Handbal 2, Taxandria en Witte Ster 2. Thijs de Vos: „Ik zie nog voldoende mogelijkheden bij Delta Sport." voor. Maar ik heb uiteindelijk geko zen voor mijn studie. Ik zit in de vijfde van het vwo en wil me nu eerst daarop richten." „En los daarvan zie ik nog vol doende mogelijkheden bij Delta Sport. Mijn vader - Bert de Vos - heeft in zijn handbalcarrière de glorietijden van Delta Sport mee gemaakt toen ze vanuit de eerste klasse uiteindelijk opgeklommen zijn naar de eredivisie. Dat evena ren zal lastig worden, maar we heb ben momenteel een jonge selectie foto Dirk-Jan Gjeltema die nog voldoende groeimogelijk heden heeft. Bovendien lopen er in de B-junioren, die ik samen met Peter Bos train, ook nog enke le talentvolle jongens rond. De toe komst met Delta Sport zie ik dan ook zonnig tegemoet." door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Mede door het terug trekken van het derde team zitten de handballers van Delta Sport 2 komend seizoen ruimer in het jas je. Dat is wel nodig ook, want het niveau in de tweede klasse is hoog. Voormalig regioklasser HMC uit Raamsdonkveer speelt er in en ook Mixed Up is een gere nommeerde ploeg. „De ploeg heeft meer slagkracht dan vorig seizoen", meent routi nier Rick Evertse. „Op papier staat er een ervaren ploeg." Alleen routi nier Erwin Schaalje hield het voor gezien. De voorbereiding was mager. Er werd alleen geoefend tegen SV Orion uit Heinkenszand. Tegenval ler is dat het eerste competitieduel niet doorgaat. Het Tilburgse TSHV Camelot heeft zich teruggetrok ken. „Dat is balen", stelt Evertse. „Naar zo'n eerste thuiswedstrijd kijk je toch uit." Het betekent dat de reserves in to taal zestien keer in actie komen. Een van de tegenstanders is in elk geval.EMM uit Middelburg. Evert se: „Er degradeert nu een ploeg minder aan het eind van de rit en we krijgen nog een week extra om te groeien." Selectie Delta Sport 2: Sebastiaan van der Veer en Corne de Kooning; veld: Jan Groenendijk, Rick Evertse, Peter Le- fevre, Karei Vinke, Jaco Vleeshouwer, Arjo Nieuwkoop, Joris Giltay, Danny Wassink en Peter Bos. Net als Rick Evertse is coach Hans Dierickx van EMM ervan over tuigd dat het niveau van de twee de klasse dit seizoen aanzienlijk omhoog is gegaan. Dierickx, die aan zijn vierde seizoen in Middel burg begint, zegt: „We zitten een gevaarlijke groep. EMM zal op zijn tellen moeten passen. Er gaat dit jaar niks van een leien dakje." Wal- ly Houtepen deed bij EMM een stap terug (derde team). Verder staan de keepers Thim Zevenber gen (gebroken duim) en Erwin van de Broek (beenbreuk) nog bui tenspel. „Als we onderin in het lin kerrijtje eindigen zul je niemand horen mopperen. Dat wordt overi gens heel lastig want van de eerste negen duels zijn er maar liefst zes buiten de deur." Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90