buitenland 9 probeert imago te redden berecht worden dagaartbiedingen Ringen Saturnus zijn groter 'Tusk is de regie over zijn kabinet kwijt' Piraten beschieten Frans oorlogsschip Saudiër die pocht over seks krijgt vijfjaar Grote voetafdrukken dinosaurus gevonden 'Sfeer Bosnië sinds oorlog nooit zo slecht' Hitte crematie omgezet in stroom Politie in actie tegen terreurverdachten m li_ donderdag 8 oktober 2009 LONDEN voor een grote schoonmaak. De premier kondigde na het eerdere vertrek van de minister van Sport en partijvoorzitter Drzewiecki en fractievoorzitter Chlebowski, van daag ook het ontslag aan van vice- premier Schetyna, minister-van Justitie Czuma en onderminister Szejnfeld van Economische Zaken. Tusk maakte tevens het ontslag be kend van Marek Kaminiski, het hoofd van het Centraal Bureau voor de Corruptiebestrijding. Dit orgaan is opgezet onder de vorige regering van Tusks aartsrivaal pre mier Jaroslaw Kaczynski van de conservatieve partij Recht en Ge rechtigheid (PiS). De oprichting van de anti-corruptie-eenheid had destijds de volle steun van het Bur gerplatform van premier Tusk. Bei de partijen verklaarden toen de corruptie in het land meedogen loos te bestrijden. Tusk had Kaminski aan het begin van zijn kabinetsperiode al moe ten vervangen, vinden deskundi gen. „Kaminski is een extremist en een marionet van de oppositiepar tij PiS. Vanaf het begin was duide lijk dat hij zijn positie zou misbrui ken ten koste van Tusk", zegt Alexander Smolar, directeur van de Batory Foundation, een insti tuut dat zich inzet voor een open en democratisch Polen. De affaire komt minder dan een jaar voordat Tusk hoopt de verkie zingen weer te winnen. Hij kan het zich niet veroorloven dat ook maar de schijn van corruptie blijft hangen rond zijn ministersploeg. Volgens professor Konarski, politi coloog aan de Universiteit van Warschau heeft Tusk te laat inge grepen. „Tusk is de regie over zijn kabinet kwijt. Al eerder waren er kansen stapsgewijs slecht functio nerende ministers te vervangen. Rigoureus ingrijpen is de enige ma nier om zijn imago te redden." II I'll1 I IIII li 11III U IIIIUWIIIMIIWIHMHlliW IIWHMIIMII—IIIIBI nf 1 H f til M *111 "IIWW I IB' MOGADISHU Somalische piraten hebben gepro beerd een Frans oorlogsschip in de Indische Oceaan te bestormen. Ze dachten dat het om een vracht schip ging, zo meldde de marine van Frankrijk gisteren. De in het donker opererende piraten bescho ten het schip met kalasjnikovs. De Franse militairen wisten een van de twee bootjes te pakken te krij gen, met vijf piraten aan boord. RIYAD Een Saudiër die op de tv opschepte over zijn seksleven, is gisteren tot vijfjaar cel veroordeeld. Dat maak te zijn advocaat bekend. De man verscheen in juli in een program ma van het in Libanon gevestigde tv-station LBC. Hij sprak in de talk show over het oppikken van vrou wen en toonde allerlei seksspeel- tjes. Hij vertelde verder op zijn veertiende te zijn ontmaagd. PARIJS Hoog in het Jura-gebergte in het oosten van Frankrijk zijn voetaf drukken van een dinosaurus gevon den met een doorsnee van 1,40 tot 1,50 meter. Volgens wetenschap pers is in de hele wereld slechts een enkele nog grotere voetafdruk van een dinosaurus gevonden. De afdruk zou zijn van een 'reptiel voet', het grootste landdier dat ooit geleefd heeft en 33 tot 44 ton woog. SARAJEVO Bosniërs zeggen dat de sfeer nog nooit zo slecht is geweest sinds de oorlog van 1992 tot 1995, die aan meer dan 100.000 mensen het le ven heeft gekost. Dat heeft Valen tin Inzko, de Hoge Vertegenwoordi ger van de internationale gemeen schap in Bosnië-Herzegovina, giste ren gezegd. Moslims, Serviërs en Kroaten lukt het niet een functio nerende staat op te bouwen. TAIPEI De hitte die vrijkomt tijdens een crematie, wordt in een Taiwanees crematorium omgezet in stroom. Daarop kunnen de koffiemachine en airconditioning in de ontvangst ruimte voor nabestaanden draaien. Dat berichtten Taiwanese media gisteren. Het project van het be drijf in hoofdstad Taipei stuit voor al op tegenstanders. Het cremato rium weigert te stoppen. BERLIJN De politie van Berlijn is een groot schalig onderzoek gestart naar 'po tentieel gevaarlijke moslimextre misten'. In het kader van het onder zoek zijn gisteren invallen gedaan in 28 woningen en zijn meerdere arrestaties verricht. Mogelijk wil den de verdachten in Rusland aan slagen plegen, meldden Duitse me dia. Onduidelijk is of het gaat om verdachten uit Tsjetsjenië. de beklaagdenbank." De grote vraag blijft overigens hoe Berlusco ni nu verder zal gaan. Maanden lang werd hij op de huid gezeten vanwege zijn seksuele uitspattin gen. Nieuwe problemen met justi tie kunnen de nekslag betekenen, maar kunnen ook de premier doen besluiten tot een gevaarlijk va-banquespel. Berlusconi zal zich de komende tijd moeten verdedigen tegen de beschuldiging zijn Britse advocaat te hebben omgekocht, opdat deze voor de rechter loog over het zwar te geldcircuit van Berlusconi's hol ding Fininvest. De advocaat is hier voor al veroordeeld. Ook staan rechtszaken op stapel vanwege het uitschrijven van 'op geblazen facturen' om zo zwart geld in het buitenland op te bou wen en van het omkopen van se natoren met sexy tv-sterretjes. Eerder deze week besloot een rech ter dat Berlusconi zijn aartsrivaal Carlo De Benedetti 750 miljoen eu ro moet betalen als schadeloosstel ling voor de wijze waarop hij deze begin jaren negentig de uitgeverij Mondadori had afgenomen. Ber lusconi heeft in deze zaak altijd ge profiteerd van omstreden verzach tende omstandigheden en verjarin gen. Zijn advocaat en ex-minister, Cesare Previti, is echter definitief veroordeeld voor het omkopen van rechters, die vervolgens een uitspraak deden waardoor Monda dori in handen kwam van Berlus coni. Door de schadevergoeding toe te kennen wordt Berlusconi alsnog verantwoordelijk gehouden voor deze omkopingszaak. De ringen rond de planeet Satur nus zijn veel groter dan tot nu toe werd aangenomen. Een onlangs ontdekte ring strekt zich uit tot 13 miljoen kilometer van het oppervlak van de op één na grootste planeet van ons zonne stelsel. Dat meldde het wetenschappelijke vakblad Nature gisteren. De ringen zijn tot 20 meter dik en bestaan uit ijs en meteorietstofdeeltjes. De nieuwe ring bestaat waarschijnlijk uit puin dat afkomstig is van Phoe be, een van de manen van de gas reus Saturnus. Het fenomeen werd ontdekt met behulp van ruimtetelescopen. Ais de kolossale nieuwe ring te zien zou zijn vanaf de aarde, dan zou de ze twee keer zo groot zijn als een volle maan. VAN .399% incl accessoirepakket: extra accu, luxe tas en neckstrap t.w.v. 69.- ALLEEN GELDIG OP VRIJDAG 9 OKTOBER t ingebouvA DIS en, Dolby Fro logic II decoders, fisefte zoom, HDMI-ingang en 350 WaH speakers en sufowoofer incl. 2 Shof en YouTl opicadbore lithium Ion batterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9