zeeland 27 'Dit zet ons in één keer op de kaart' Nu ook huishoudelijke artikelen bij Pabo Kunstspoor in verweer tegen afwijzing claim ORANJEROUTE Sint-Maartensdijk maakt beste kans om in route opgenomen te worden Man slaat dochter met fietsketting Goesenaar dingt mee naar landelijke titel Dronken Duitser aerssens pateer donderdag 8 oktober 2009 S De maquette van het voormalige kasteel van Sint-Maartensdijk zou getoond kunnen worden aan de Oranjeminnende toeristen in Sint-Maartensdijk. foto Thom van Amsterdam Met een beetje geluk verwel komt Sint-Maartensdijk bin nenkort een hoop konings gezinde toeristen. „Dit is een enorme kans." door Rob Paardekam Later deze maand wordt duidelijk of Sint-Maartens dijk, Middelburg, Vlissin- gen en Veere worden opge nomen in de Oranjeroute. Dat is een keten van, op dit moment, 28 plaatsen in Nederland en Duits land, die allemaal een verleden met het huis van Oranje hebben. Zeeland ontbreekt tot op heden volledig in de route. Jan Geldof uit Vrouwenpolder is al drie jaar bezig om daar verande ring in te brengen. Met een niet af latend enthousiasme zet hij zich in om Veere, Middelburg, Vlissin- gen en Sint Maartensdijk in de rou te te krijgen. Over het Thoolse plaatsje is hij bijzonder enthou siast. „De plannen daar zijn in een vergevorderd stadium. Die aan vraag komt er gewoon." Of Middel burg, Veere en Vlissingen ook op tijd zijn, is de vraag. Geldof zit hen achter de broek. „Het zou ontzet tend zonde zijn als ze weer een jaar moeten wachten", zegt hij. „Dit jaar ga ik met een grote dele gatie naar Nassau om Zeeland te promoten." Daar vindt namelijk de jaarlijkse vergadering van de Oranjeroute plaats. Op 23 oktober wordt een oordeel geveld door de 28 steden die op dit moment tot de route be horen, aangevuld met de directeu ren van het Duitse verkeersbureau in Nederland en het Nederlandse Bureau voor Toerisme in Duits land. „Want dat bureau zal de Zeeuwse plaatsen in Duitsland moeten gaan promoten", stelt Jan Geldof. Sint-Maartensdijk heeft een lange geschiedenis met de Oranjes. Die bivakkeerden in het verleden vaak in het inmiddels verdwenen kas- AXEL Een 43-jarige man uit de gemeente Hulst is dinsdagavond rond 23.15 uur aangehouden voor huiselijk ge weld. Hij zou zijn achttienjarige dochter in de woning van zijn ex-vrouw in Axel hebben geslagen met een fietsketting. Ook zou hij geprobeerd hebben haar te wurgen met deze ketting. De man mag tien dagen de woning niet meer in en mag ook geen contact opnemen. GOES Goesenaar Bert Overwijk van Van der Peijl Techniek in Goes dingt mee naar de titel 'beste praktijkop leider van Nederland 2009'. De wedstrijd is een initiatief van VTL, het centrum voor ontwikkeling van mensen in de transportsector. Het tv-programma RTL Transport wereld besteedt zondag vanaf 19.30 uur aandacht aan de wedstrijd. teel. Onze huidige vorstin draagt nog altijd de officiële titel Vrouwe van Sint-Maartensdijk. De goede band tussen de Smalstad en het ko ningshuis werd in 1996 onder streept toen het koninklijke gezel schap Sint-Maartensdijk bezocht op Koninginnedag. Als Sint-Maartensdijk straks wordt opgenomen in de route moet het ook iets te bieden hebben aan de Oranjeminnende toeristen. Daar wordt op dit moment hard aan ge werkt. Zo leeft het idee om in het voormalige gemeentehuis aan de Markt, dat destijds is gebouwd als buitenverblijf van de Oranjes, een museum te huisvesten. „Daar zou- RILLAND Langzaam over beide rijstroken van de A58 slingeren en op de lin kerrijstrook zomaar in de remmen gaan trekt de aandacht. De 33-jarige Duitse automobilist moest dins dagnacht dan ook aan de kant. Hij bleek drie keer teveel te hebben ge dronken en is zijn rijbewijs kwijt. Open Huizenroute 10 Oktober Dam 45, Middelburg Kijk voor de andere deelnemende panden elders in deze krant en op onze site den we de maquette van het voor malige kasteel kunnen laten zien", stelt Geldof „Maar ook de vond sten die zijn gedaan op de plek waar het kasteel vroeger stond. We hebben een mevrouw gevon den die daar alles over kan vertel len, dus wellicht komen er ook rondleidingen." Geldof heeft ook contact gezocht met Marijn van Son van Hotel Kom om tot een arrangement te komen. „Dat is gelukt", vertelt de inwoner van Vrouwenpolder. „Mensen kunnen straks van maan dag tot en met vrijdag in het hotel verblijven en overdag allerlei uit stapjes maken. Natuurlijk ligt de door Raymond de Frei KATS - De Stichting Kunstspoor Noord-Beveland maakt bezwaar te gen de afwijzing van een schade claim door het Zeeuwse college van Gedeputeerde Staten. De stichting diende vorig jaar claims in, omdat de provincie op de slotdag van de beeldenroute een aantal wegen naar Noord-Be veland had afgesloten in verband met de wielertocht Ride for the Roses. Kunstspoor meende daar door veel bezoekers te zijn misgelo pen. Gedeputeerde Staten verklaar de de claim niet-ontvankelijk. Volgens woordvoerder Gerard van der Wal van Kunstspoor heeft het provinciebestuur geen inhoudelij ke argumenten om de claim af te wijzen. „Er is in vijftien maanden tijd gewoon een stok gezocht om mee te kunnen slaan", aldus Van der Wal. nadruk op Sint-Maartensdijk, maar ook een fietstocht naar Ber gen op Zoom zou een mooi uitje zijn. Die stad heeft ook iets met de Oranjes. Je zou wel gek zijn als je daar geen gebruik van maakt." Van Son is enthousiast over het idee om Sint-Maartensdijk in de Oranjeroute op te nemen. „Dat zet ons in één keer op de kaart. Ik ben er van overtuigd dat we hier veel toeristen mee gaan trekken." Ook de Thoolse wethouder Eric Goossen ziet het wel zitten. Deson danks wil hij op dit moment nog niet te diep op de plannen ingaan. „We hebben nog geen compleet verhaal. Zodra dat er wel is, wil ik door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - Pabo, het postor derbedrijf in erotische artikelen in Walsoorden, wil meer klanten aan zich binden door allerhande 'bra ve' huishoudelijke artikelen toe te voegen aan het doorgaans zinnen prikkelende assortiment. Behalve de lingerie en seksspeel- tjes, is het bij Pabo nu ook moge lijk een keukenwandklok, brood rooster, dekbedovertrek, parfiims, computeraccessoires en juwelen te bestellen. Pabo wil voor ieder wat wils aanbieden en deze nieuwe strategie moet leiden tot meer klanten, meer omzet en meer werkgelegenheid. Hoeveel extra ba nen de assortimentsuitbreiding gaat opleveren, kan woordvoerder Dennis Castel niet zeggen. Castel ontkent dat bij Pabo de vertrutting heeft toegeslagen. „We er met alle plezier over vertellen." Het kost een gemeente tweedui zend euro om in de route te wor den opgenomen. Daarna moet jaarlijks vijfhonderd euro worden betaald voor het lidmaatschap. Hoewel Sint-Maartensdijk door Geldof de beste kansen worden toegedicht, maakte de provincie deze week bekend de kandidatuur van Veere en Middelburg met dui zend euro te willen ondersteunen. Of dat ook voor Tholen geldt, is nog de vraag. Binnenkort spreken de wethouder en gedeputeerde Harry van Waveren daarover. „Ik sluit niet uit dat we ook Tholen steunen", zegt Van Waveren. blijven ons erotische assortiment gewoon voeren, maar we vonden dat het tijd was ons ook te richten op lifestyle producten. We hebben er grootse verwachtingen van." Dat Pabo met deze brancheverva ging meer de richting op gaat van de meer deugdzame postordercol lega's als Neckermann (de laatste verkoopt overigens naast kleding en witgoed inmiddels ook al op blaaspoppen en andere seksattribu- ten) bestrijdt Castel ook. „De hoofdmoot van onze collectie blijft de erotische artikelen." Het concern wil een compleet nieuwe klantenkring aanboren en het 'merk' Pabo meer bekendheid geven. Voorlopig is de uitbreiding een proef Castel: „We kijken het minimaal een kwartaal aan en be slissen dan of we nog meer algeme ne artikelen in de collectie opne men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85