22 zet YourSurprise maakt Studie gevolg uitbreiding mzi's oogst lof en argwaan Onderzoek naar riolen S'eTnte zoekt in centrum Zierikzee twijfelaars Computerapparatuur Kindermiddag van gestolen bij Brugzicht vakantiebijbeldub Nieuwjaarsreceptie terug van weggeweest „Het gaat hard. Elk jaar verdriedubbelt onze omzet. Al wordt dat natuurlijk wel Open dag bij groene opleiding Edudelta Controle bromfietsers en fietsers Flakkee donderdag 8 oktober 2009 door Piet Kleemans RENESSE - Het besluit van het mi nisterie van LNV om onderzoek te doen naar de mogelijke gevolgen van uitbreiding van het aantal in stallaties voor mosselzaadinvang (mzi's) voor de kust van Renesse op onder meer recreatie en veilig heid is met gemengde gevoelens ontvangen. De mosselsector is er blij mee, maar de Schouwen-Dui- velandse recreatiesector reageert te leurgesteld. De recreatieondernemers hebben er nooit een geheim van gemaakt dat zij de mzi's liever ziet'gaan dan komen. „Het strand bij Renesse is een belangrijk toeristisch punt. We moeten daar al aankijken te gen de horizonvervuiling van Eu ropoort. We betreuren het dat we voorlopig ook nog blijven zitten met de bestaande twaalf hectare aan mzi's in De Schaar bij Renes se", zegt eilandelijk voorzitter Ed Troost van recreatie-brancheorga nisatie Recron. Troost heeft niet overdreven veel vertrouwen in het aangekondigde onderzoek.,„Ik ben bang dat die uitbreiding van de mzi's er uiteindelijk toch komt, maar dat die dan fasegewijs inge voerd wordt. Troost hoopt dat er uiteindelijk een oplossing gevonden kan wor den waar zowel mosselsector als re creatieondernemers mee kunnen leven. „Want we gaan niet net als de Belgen stoppen met mosselen eten. In een strandpaviljoen met uitzicht op mzi's kun je mosselen eten en dat blijft zo. We zullen toch met elkaar verder moeten." Secretaris Hans van Geesbergen van Producentenorganisatie Mos selcultuur zegt blij te zijn met het toegezegde onderzoek. En vooral het feit dat het Schouwen-Duive- landse college er geen moeite mee heeft. „Eerder haalde die gewoon een streep door de mogelijke uit breiding. Dat burgemeester en wet houders zich wat dat betreft nu wat soepeler opstellen, geeft weer enig perspectief Van Geesbergen heeft in tegenstel ling tot Troost wel vertrouwen in het onderzoek. „Ik denk dat het een reële toets is. En als dat onder zoek uitwijst dat wij daar in de weg liggen met die mzi's, dan gaan we weg. Dat is voor ons zo klaar als een klontje. Het is de bedoeling dat het onder zoek naar de gevolgen van de uit breiding in 2011 klaar is. Op basis van de resultaten van de studie én de opbrengsten van mzi's in Wad denzee en Oosterschelde beslist het ministerie of de ruimte voor mzi's bij De Schaar wordt vergroot of niet. Dat de ruimte daar in ieder geval tot 2011 beperkt blijft, deert Van Geesbergen niet. „Met die twaalf hectare kunnen wij voorlopig uit de voeten." i i in iinwiiw ZIERIKZEE ZIERIKZEE Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag twee keer toegeslagen bij het dagcentrum voor verstandelijk gehandicapten Brugzicht in Zierikzee. Bij het eer ste bezoek namen zij computerap paratuur mee. Later, rond half zes, keerden zij terug. Voor zover be kend is er toen niets meegenomen. De politie heeft geen benul van de waarde van de buit. ZIERIKZEE De nieuwjaarsreceptie komt terug. Twee jaar nadat de receptie om be zuinigingsredenen was geschrapt, is het college gezwicht voor druk vanuit de samenleving. De afgelo pen twee jaar hield de WD open bare nieuwjaarsbijeenkomsten om het gat op te vullen. I N MEEST GELEZEN 1. Paraplu's in Zierikzee 2. Bijkletsen in de Stroop 'oek 3. Cultuur krijgt klappen TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Steeds moeilijker. Cerbrand Verton van YourSurprise.com In gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee is het woensdag 14 oktober feest. De vakantiebijbeldub verzorgt er sa men met goochelaar en verhalen verteller Matthijs Vlaardinger- broek een kindermiddag. Thema van de kindermiddag is vriend schap. De middag is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Toegang gratis. Aanvang 14.00 uur. GOES Het Edudelta College, gevestigd in Goes en Sommelsdijk, houdt zater dag een open dag. Tussen 10.00 en 15.00 uur is iedereen welkom om kennis te nemen van dit beroeps onderwijs met een groen tintje. Voor bezoekers ligt een opleidings- gids klaar. Zaterdag start ook de campagne '100% ondernemend', die leerlingen wijst op de kansen van het ondernemerschap. MIDDELHARNIS De politie van de regio Rijnmond let de komende maanden extra op het fiets- en bromfietsverkeer op Flakkee. Op de parallelweg aan de Langeweg in Middelharnis deelde de politie dinsdag zeven bonnen uit aan bromfietsers die te hard re den. De weg wordt ook gebruikt door tractoren en fietsers. De politie let ook op die laatste groep. Zij mogen niet met meer dan twee naast elkaar rijden. Zeventig procent van de cadeaus maakt YourSurprise zelf. Producten waarvoor hoge investeringen nodig zijn, worden wmmmmmmmmmimsii ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat onderzoek doen naar de riolering in de bin nenstad van Zierikzee. Er wordt ge keken naar de ligging, de onder- houdstoestand en het functione ren van de riolering. Het onder zoek neemt negen weken in beslag en begint op 19 oktober. In twintig deelgebieden wordt het rioolstelsel onderzocht. Het zwaar tepunt ligt op de Dam, Mol, Appel markt, een deel van de Schuitha ven en de Melkmarkt. Voor bewo ners van deze straten en onderne mers in de binnenstad is 14 okto ber om 19.30 uur een informatie avond in het Multifunctioneel Cen trum in De Huijbertstraat in Zie rikzee. Het onderzoek is nodig, omdat een groot deel van de Zierikzeese riolering op particulier terrein en onder panden ligt, waardoor de buizen moeilijk bereikbaar zijn. Het onderzoek is een stap naar een volledig rioolbeheerplan voor het centrum van Zierikzee. Er wordt maandag 19 oktober be gonnen met het reinigen van de riolering bij Mondragon, de omge ving Oude Haven en de parkeerter reinen Mosselboomgaard en Gast huisboomgaard. Tijdens het onder zoek kunnen straten of weggedeel tes korte tijd afgesloten worden. ZIERIKZEE - De Vrijzinnige Ge meente Zierikzee houdt vanaf dinsdag 13 oktober een serie van vier kringgesprekken over twijfel binnen de kerk. Tijdens de bijeen komsten wordt het boek Van de Kaart - Manifest van een gepassio neerde twijfelaar van Boele Ytsma besproken onder leiding van predi kant Klaas Hendrikse. De kringge sprekken zijn in het kerkcentrum achter de Gasthuiskerk en vinden plaats op 13 oktobër, 10 november, 19 januari en 9 maart, steeds om 20.00 uur. Op 23 maart is er een slotavond met auteur Boele Yts ma. Aanmelden kan tot 10 oktober bij Klaas Hendrikse (0118-611335) ofBen Hoexum (0111-416817).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80