Zeeland bij cultuur Teleurstelling over ingrepen deDRVKKERY Vragen over schrappen auto almanak 22 en 23 SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 ONTSTEMMING Gedupeerde organisaties vechten bezuinigingen aan Wals Kunst om op te eten Kinderboekenweek Nelleke van der Krogt Maaike Fluitsma Lobo lost het op Fabiana Dammers Aart Staartjes Markt 51 Middelburg T0118886886 Een cadeau van YourSuprise.com kan niet persoonlijker Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De teleurstelling over heerst bij de culturele instellingen na de presentatie van de begro ting, afgelopen dinsdag. Juist in de ze sector wordt fors gesneden om de Rijksbezuinigingen op te van gen. „We leggen ons er niet bij neer", zegt voorzitter Pieter Schot- te van Centree, het culturele initia tief rondom de Zierikzeese Nieu we kerk. Centree kan een structu rele subsidie vergeten. „We kun nen hooguit nog incidentele subsi dies aanvragen." Centree is het afgelopen voorjaar van start gegaan. Er zijn drukbe zochte voorstellingen geweest en er liggen verschillende plannen. Zo wordt gewerkt aan een podium voorziening in de Dikke Toren en theatermogelijkheden in de voor malige weverij bij de kerk. „Dat zijn ontwikkelingen waarvan wij denken dat het wat gaat worden", zegt Schotte. „Maar als er geen structurele subsidie komt, moet je dan nog je nek uitsteken?" Schotte hekelt de langdurige discussies over een nieuwe cultuurvoorzie ning na sluiting van Mondragon. „Dat eeuwige getreuzel, je ziet nu wat er van komt." Hij denkt dat een goede voorzie ning bijdraagt aan een positief ima go-van het eiland. In dat verband noemt Schotte het ook jammer dat de ambities voor het gemeente WMmsmmm lijk museum naar beneden wor den bijgesteld. Tot nu toe is onvol doende subsidie binnengesleept. Daarnaast is de functie van educa tief medewerker voor alle musea op Schouwen-Duiveland van tafel. Voorzitter Theo Metaal van het platform van eilandelijke musea wil daar nog niet te veel over kwijt. „We sturen vanmiddag een brief aan de gemeenteraad en het college. Ik wil nog niets zeggen voordat iedereen de brief heeft kunnen lezen. Dat vind ik wel zo netjes." Hij wil wel kwijt dat het bestuur 'zeer ontstemd' is. Jongerenwerker Jeroen Portier zegt overvallen te zijn door het be sluit om Regioruis niet langer te subsidiëren. Deze talentenjacht voor jonge bands is zeer succesvol. „Gisteravond waren we met de jongerenraad nog bezig met de voorbereiding van de volgende edi tie." Portier heeft binnenkort een gesprek over de ontstane situatie. Voor één keer de diva zijn, de belle van het bal Donderdag 8 oktober 2009 ZIERIKZEE - De Christenunie in Provinciale Staten stelt vragen over het schrappen van een zieken auto op Schouwen-Duiveland. Connexxion wil de ambulance op de post Neeltje Jans buiten het hoogseizoen vervangen door een in Burgh-Haamstede gestationeer de rapid-responder, een gewQne auto met een verpleegkundige aan het stuur. De Christenunie vindt één ambulance voor deze regio te weinig en vreest onnodige slachtof fers. De partij wil weten of het provinciebestuur iets gaat onderne men om de bereikbaarheid op Schouwen te waarborgen. Tip? redactie@pzc.nl De verslaggeefster van de krant dom pelde zich voor een verhaal enthou siast onder in de wondere wereld van de Weense wals: begin volgend jaar wordt in Middelburg een Weens ga la gehouden. Ze ondervroeg etiquet- tespecialisten, zaagde de initiatiefne mers door en belde ten slotte met ge deputeerde Harry van Waveren, die het bal gaat openen en speciaal voor die gelegenheid weer dansles neemt. Toen Van Waveren haar verklapte dat hij een bronzen medaille had be haald, hing ze vol bewondering aan zijn lippen - een ware danskam- pioen! Tot zij erachter kwam wat die medaille echt inhoudt. „O", zei ze toch wat teleurgesteld. „Dan kunt u die cursus vast goed gebruiken." BRUINISSE - Eten en snoepen is dit jaar het thema van de Kinderboekenweek en daarom mochten 32 kinderen van basisschool De Meerpaal giste ren in de bibliotheek eierkoeken versieren. En wat is er dan leuker om na gedane arbeid de tan den te zetten in het eigen kunstwerk? Schoolkin deren zijn de hele week welkom in de drie biblio theken van Schouwen-Duiveland. De leerlingen van de onderbouw worden voorge lezen en voor de bovenbouw is er een smaakpar- cours uitgezet. Verder is er de wedstrijd 'Wie maakt de mooiste placemat?' Ook de lokale boek handels spelen in op de slogan 'Aan Tafel!' van de 55ste editie van de Nationale Kinderboeken week. foto Dirk-Jan Gjeltema Trekking 10 oktober Staatsloterij De Mega Jackpot valt op een heel lot of een 1/5 lot Valt de Jackpot op een 1/5 ior {dit zijn ook unfeke iptnunrmers). dan schuift het resterende bedrag door naaroe voigende trekking. Zie www.staatsloterij.nl t/m 17 oktober za. 10 oktober, 13.00-16.00 uur hoe autisme-vriendelijk bent u za. 10 oktober, 12.00-13.00 en 14.00-15.30 uur za. 10 oktober, 15.00-16.30 uur in haar uppie wo. 14 oktober, 15.00-16.00 uur over Hannes volledige programma van de Kinderboekenweek: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79