361 sport PZC Auke van Hinte is lot uit de loterij voor EMM AUTOSPORT Sjef Meersschaert en zijn vriendin Debbie Everse hopen op snelle terugkeer van rally van Hulst de ndernemer Vergroot uw netwerk PZC donderdag 8 oktober 2009 i Achter het stuur valt de stress door Aector Dooms HULST - Hun grootste wens is een snelle terugkeer van de rally van Hulst. Sjef Meersschaert en zijn vriendin Debbie Everse beoefenen sinds medio 2008 fanatiek de rally- sport en presteren dit jaar in hun eerste volledige seizoen boven ver wachting. Het koppel uit Hulst rijdt in een BMW 3251 e30 en staat met een derde plaats in de tussenstand hoog genoteerd in de strijd om het Nederlands kampioenschap in de klasse C5. Reden genoeg dus om in de rally van Hulst voor eigen pu bliek te willen vlammen. „Het is jammer dat de rally dit jaar in Hulst niet doorging. Als kleine jongen ging ik altijd kijken en werd ik getroffen door de keur aan <1 auto's die op de markt stonden ge parkeerd", vertelt de 28-jarige Hul stenaar. Tien jaar geleden wilde Meers schaert zich al toeleggen op de ral- lysport, maar door zijn studie schoof hij het telkens op de lange baan. Totdat hij besloot om in 2005 een rallycursus te volgen en als beste cursist zijn licentie, geldig voor Europese wedstrijden, haal de. Twee jaar had hij met een team van vrijwilligers nodig om de auto rijklaar voor de wedstrijd sport te maken. Ook voor de 29-jarige Everse geldt dat de rally van Hulst indruk op haar maakte. Eigenlijk raakte ze als kind al door haar vader, een fer vent liefhebber van de Engelse sportauto's, in de ban van de au to's. „Er gaat geen dag voorbij of ik praat over auto's", zegt ze. Sinds vorig jaar is Debbie de vaste navi gator van Sjef, die de auto op haar aanwijzingen zo snel mogelijk over het parkoers moet zien te Lees er alles over op www.deOndernemer.nl loodsen. „Ik maak vooraf aanteke ningen. Een dag tevoren gaan we de route en de te verwachten proe ven verkennen aan de hand van een beschrijving door de organisa tie. Je moet eerst op tijd naar het vertrekpunt rijden. Daarbij kun je straftijd of tijd van vertraging op lopen. Dat bepaalt je startpositie", vertelt ze. Het lezen van het parkoers is de belangrijkste taak van de naviga tor. Volgens Meersschaert wordt de inbreng van de navigator onder schat. „Men spreekt meestal over de pres tatie van de rallyrijder, maar je moet op de navigator blindelings kunnen vertrouwen. In feite pres teer je met het hele team. Zo gaan er vijf monteurs mee naar de wed strijden. Zij moeten tussen de klas door Koen de Vries MIDDELBURG - Zelden is een trai ner met meer gejuich binnenge haald dan Auke van Hinte bij handbalclub EMM. De Middel burgse vereniging kon met geen mogelijkheid een opvolger vinden voor John Jansen, totdat van de 58-jarige Van Hinte zich meldde. Hij was net verhuisd van Zoeter- meer naar het Zeeuws-Vlaamse Sint Kruis en wilde graag zijn car rière voortzetten. Van Hinte lijkt een grote aan winst, want hij zit al 35 jaar in het vak en heeft dus veel ervaring. Ze ker als het gaat om het trainen van vrouwenteams. „Ik heb in al die ja ren maar twee jaar een mannen- ploeg getraind", vertelt hij. „Mijn voorkeur gaat uit naar vrouwen. Met hen gaat het er een stuk socia ler aan toe. Een man gaat na af loop met een glas bier op een bar kruk zitten, vrouwen kunnen met zijn allen een wedstrijd evalueren en afsluiten." Ook het spelletje vindt Van Hinte bij de vrouwen interessanter. Bij de mannen gaat het vooral om sementsproeven door de auto on derhouden of storingen zien op te lossen. Totnutoe is het voortreffe lijk gegaan. We hebben alle vijf ral lywedstrijden uitgereden, terwijl gemiddeld 20 procent van de deel nemers uitvalt." Yves den Doelder coördineert het serviceteam. „Het zijn vrienden die in de autobranche werken. Bij Van de Voorde wordt de BMW on derhouden en optimaal voorbe reid voor de volgende wedstrijd. Ook testen we regelmatig de auto op andere trainingscircuits", legt Meersschaert uit. Dit jaar heeft het duo meegedaan aan de rally's van Emmeloord, Har- denberg, Amsterdam, Etten-Leur en het Duitse Sülingen. In de laat ste rally in Amsterdam werd een knappe tweede plaats behaald. De kracht, bij de vrouwen meer om techniek en tactiek. „Bij de vrou wen gebeurt er meer, er zit meer spel in. Dat betekent niet dat als je in het vrouwenhandbal fysieke kracht hebt, het niet moet gebrui ken. Bij Oase, mijn laatste ploeg voordat ik naar Zeeland kwam, had ik een paar speelsters van 1.90 meter. Dat kan een voordeel zijn." Auke van Hinte is een geboren Zeeuw. Hij groeide op in Goes en leerde handballen bij de al lang ter ziele gegane club Hellas. Jaap en Huib Quinten en Jan-Kees Beije waren enkele van zijn ploeggeno ten. Hij vertrok op zijn 22e uit de provincie. Als trainer was hij, om dat hij in Zoetermeer woonde, veelal actief in de regio Den Haag. Deze zomer verhuisde hij naar Sint Kruis, in de buurt van Aarden burg. Daar staat het huis waarin hij al vijftig jaar wil wonen. „Ik kreeg nu de kans en heb die gegre pen", vertelt hij. „Ik wist dat EMM op zoek was naar een trainer. Ik heb speelster Petula Brasser ge beld, zij heeft contact opgenomen met het bestuur en een dag later was alles rond." WWW.GAl 1: Sjef Meersschaert en zijn vriendin Debbie Everse bij hun BMW 325i e30. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74