zeeland 123 of Voorland Nummer Eén Startschot Zwakke Schakels Kindercentrum Hulst onveilig schorren en slikken; 'smaken' blijven verschillen Deel Tractaatweg vanavond afgesloten Snert en muziek met Musicanto in De Snis www.zwartepoorte.nl Man aangehouden na huiselijk geweld PRESENTATIE Winterseizoe 2009 RA BE donderdag 8 oktober 2009 mmÊMKmm - vm - W, f'"' V: gUUgtgi "T*! - jarenlang voorzitter van de West-Zeeuws-Vlaamse natuurvere- niging 't Duumpje, vond toen mi lieuorganisaties, het ministerie van Landbouw en de provincie aan zijn zijde. „De meningen zijn nu blijkbaar heel anders." Dat lijkt mee te vallen. Staf medewerker Gert-Jan Buth bij stichting Het Zeeuwse Landschap is in elk geval redelijk enthousiast over Voorland Nummer Eén. Hij noemt het 'een leuk gebied'. „Er is van de nood een deugd gemaakt. Het water schap had er baat bij, want daar lag altijd een heel moeilijk te be schermen stuk zeedijk. Maar, het is allemaal erg kunstmatig, met dat asfaltpad aan de waterkant. Je moet dit niet willen herhalen in de Westerschelde, met de Wadden zee één van de laatste grote hoog- natuurlijke gebieden in Neder land. Je moet met natuurontwikke ling aansluiting zoeken bij die dy namiek." Hoe dit kan, is, aldus Buth, te zien tussen het Verdronken Land van Saeftinghe en de Hedwigepolder, helemaal aan de oostkant van de Westerschelde. De Selenapolder lag daar, tot in 1990 de lage Schel- dedijk het bij een storm begaf en de polder overstroomde. Vanwege de hoge kosten werd besloten de dijk niet te herstellen en de Selena polder spontaan te laten uitgroei foto's Mark Neelemans en tot - wat nu heet - het Sieper- daschor. Wie wel eens bij Voorland Num mer Eén en het Sieperdaschor is geweest, kan het verschil niet ont gaan. Voorland Nummer Eén blijft gekunsteld, het Sieperdaschor is 'echter', al is er een lange geul in gegraven. Provoost blijft erbij dat Voorland Nummer Eén 'natuur ontwikkeling eerste klasse' is. „En dat wordt nu niet serieus geno men." door René Hoonhorst NIEUWVLIET - Het is nog niet duide lijk wanneer met zandsuppletie tussen Groede en Nieuwvliet wordt begonnen, maar commissa ris van de koningin Karla Peijs geeft morgen toch het startschot voor Zwakke Schakels. De Nederlandse kustversterking moet in 2015 weer op eens in de 4000 jaar passerende superstor- men zijn berekend. Woordvoer ster Emilie Sturm hoopt dat Rijks waterstaat en de aannemer vrijdag morgen alsnog tot overeenstem ming komen over het snel begin nen met zandsuppletie. Om nu toch al te laten zien dat Rijkswater staat, waterschap en provincie er alles aan doen om het benodigde 'hoogwaterbeschermingsprogram ma' gedegen en op tijd uit te voe ren klimt Peijs op een kraan om een lading zand te verplaatsen. Ze doet dat vlakbij strandpaviljoen Matour op het strand van Nieuw vliet. Dijkgraaf Wybe de Graaf en Zeeuws topman Rein van der Kluit van Rijkswaterstaat houden daarna toespraken over het belang van kustversterking. HULST - Kinderopvang Jabbe Dab- be Doo aan de Stanleystraat in Hulst is gisteren per direct (tijde lijk) gesloten door de gemeente. Dat is gebeurd op verzoek van de GGD Zeeland, die bij een inspec tie ter plaatse concludeerde dat de veiligheid van de kinderen in het geding was. Volgens toezichthouder kinderop vang William Wezenbeek van de GGD zaten er 27 kinderen op Jab be Dabbe Doo, terwijl er maar toe lating was voor de opvang van zes tien kinderen. Op de 27 kinderen waren slechts drie leidsters. „Dat is AXEL De Tractaatweg N62 tussen Axel en de Belgische grens is van vanavond zeven uur tot morgenochtend drie uur deels afgesloten, omdat er een groene markering tussen de as-stre pen wordt aangebracht. Rijkswater staat sluit één rijrichting, die van zuid naar noord. Verkeer dat rich ting Terneuzen moet, wordt over parallele rijwegen in de polders ge leid. Voor het stuk tussen de grens en de Oostpoortweg - waar geen parallelwegen zijn - moet het ver keer in beide rijrichtingen om de beurt tien minuten wachten. OSSENISSE Muziekgroep Musicanto uit Kloos- terzande houdt zondag 18 oktober vanaf 14.30 uur een 'snertzondag- middag' in herberg De Snis in Osse- nisse. Musicanto brengt een show onder de titel 'Nooit Opgedroogd' met 25 liedjes die allemaal raakvlak ken hebben met water. Alle liedjes in de show worden begeleid met prachtige beelden op een heel groot scherm. Traditioneel is er aan het eind van de show voor ie dereen erwtensoep en brood met ast. Kaarten kosten €10,00 (inclu sief soep en brood) en zijn te reser veren via 0114-681946. musmmmmmmmm Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113-24 52 45 AXEL Een 43-jarige man uit de gemeente Hulst is dinsdagavond rond 23.15 uur aangehouden voor huiselijk ge weld. De man zou zijn achttienjari ge dochter in de woning van zijn ex-vrouw in Axel hebben geslagen met een fietsketting. Ook zou hij geprobeerd hebben haar te wurgen met deze ketting. Omdat de man re gelmatig in de woning van zijn ex-vrouw verblijft, heeft hij een huisverbod gekregen. Dit verbod houdt in, dat hij tien dagen de wo ning van zijn ex-vrouw niet meer in mag en ook geen contact mag opnemen. te weinig om goed toezicht te hou den op de veiligheid en gezond heid van de kinderen", aldt.s We zenbeek. De exploitant van het centrum was ook nog niet in het bezit van een geldige beroepskwali ficatie. Het komt volgens Wezenbeek niet vaak voor dat de GGD besluit tot de zwaarste maatregel bij een kin dercentrum. De sluiting geldt in principe voor een week. Als de ex ploitant eerder duidelijk kan ma ken dat afdoende maatregelen zijn genomen, mag Jabbe Dabbe Doo sneller open. VRIJDAG 9 OKTOBER aangeboden door: WALSTRAAT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65