Zeeland PZC L Groen licht rondweg Aardenburg Snoepen van boeken en tomaatjes ZEEUWS-1 lANDERf 30 en 31 22 COMPLICATIES Tijdstip eerste spade voor aanleg verkeersader nog onduidelijk Kinderboekenweek Nelleke van der Krogt Maaike Fluitsma Loboiosthetop Fabiana Dammers Aart Staartjes Voor één keer de diva zijn, de belle van het bal Donderdag 8 oktober 2009 Besluit over stadhuis Aardenburg uitgesteld Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst AARDENBURC - De Raad van State heeft de weg vrijgemaakt voor aan leg van een rondweg om Aarden burg. Het hoogste rechtscollege heeft be zwaren van de Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) en andere (natuur- beschermings) organisaties en parti culieren afgewezen. De provincie heeft genoeg rekening gehouden met de belangen van de natuur. Het streven naar doelstellingen voor duurzaam veilig verkeer is niet ten koste gegaan van het on derzoeken van alternatieven, oor deelt de Raad van State. De rech ters vinden dat de provincie en de gemeente Sluis aannemelijk heb ben gemaakt dat de boomkikker en andere flora en fauna zich vol doende kunnen ontplooien in de omgeving rond Aardenburg. Gedeputeerde Toine Poppelaars is 'enorm verheugd dat de inspannin gen van de afgelopen jaren niet vergeefs waren'. De gedeputeerde ziet de aanleg van de rondweg Aar denburg samen met de rigoureuze aanpassing van rijksweg N6i als af ronding van het West-Zeeuws- Vlaamse verkeersveiligheidspro- ject Duurzaam Veilig. Hoewel de Raad van State nu groen licht geeft, durft Poppelaars niet te belo ven dat de spade voor aanleg van de rondweg snel de grond in gaat. Hij stelt de aanleg van de rondweg deze maand in een vergadering van GS aan de orde. „Provinciale Staten heeft in 2004 besloten dat de rondweg er moet komen. Maar vanwege onzekerheid over de ter mijn die afwikkeling van procedu res in beslag namen, is destijds geen geld gereserveerd. In deze fi nancieel slechte tijd trekken we niet zomaar ruim zes miljoen euro uit de knip." Behalve het provinciebestuur is ook het Sluise dagelijks bestuur blij met de uitspraak van GS. Raadsleden vreesden vorige maand nog dat 'ongebreidelde aan leg' van nieuwe natuur de komst van de rondweg frustreerde. Aanwonenden van de Traverse overwogen al schadeclaims in te dienen bij de gemeente en de ZMF. ZMF-woordvoerster Geertje van der Krogt blijft er bij dat de plak asfalt niet nodig is als een aan tal verkeersmaatregelen wordt ge nomen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Dièco trekt een vies gezicht. Hij durft het snoeptomaa- tje niet door te bijten. „Ik houd nou eenmaal niet van fruit." De overgrote meerderheid van Diè co's klasgenootjes van groep 5 en 6 van de Terneuzense basisschool de Zeemeeuw is dol op tomaten. En zeker op de 'snoeptomaatjes', die wethouder Co van Schaik gisteren uitdeelde in de bibliotheek van Terneuzen. Het voorlichtings- en opleidings centrum van de glastuinbouw in Terneuzen schonk 1200 doosjes cherrytomaatjes voor de Zeeuws-Vlaamse' scholieren in de groepen 5 en 6. Die nemen tijdens de kinderboekenweek, die vanaf gisteren tot en met 17 oktober is, deel aan Yammie Yakkie Tom Tom, een programma waarbij kinderen op 'smaaknavigatie met de biblio theek' gaan.. In een speurtocht door de biblio theek proeven de kinderen niet al leen diverse vruchten, maar ook li teratuur. Boeken als Sjakie en de chocoladefabriek, De jongen die zijn brood knipte, Nachtpannen koeken en Het geheim van de snoepfabriek staan bijvoorbeeld op het 'cultuurmenu' van scholie ren. De scholieren van de Zee meeuw waren gisteren als eersten aan de beurt. Bradley en Nassr hadden echt zin in het 'repen ra den'. Hun enthousiasme kreeg even een knauw toen bleek dat het niet de bedoeling was om Bounty, Mars, Milky Way, Snickers, TWix en KitKat even te proeven. Liefhebberij voor snoeptomaatjes, uitgedeeld door wethouder Co van Schaik, bij het begin van de Kinderboekenweek in de bibliotheek van Terneuzen. foto Mark Neelemans De Mega Jackpot valt op een heel lot of een 1/5 lot Valt de Jackpot 00 een i;5 !Qt td.T zijït ook unieke lotnummers), dan schuift het resterende bedrag door naar de volgende trekking. Zie www.staatsioterij.nl Staatsloterij dcjDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 t/m 17 oktober za. 10 oktober, 13.00-16.00 uur hoe autisme-vriendelijk bent u volledige programma za. 10 oktober, 12.00-13.00 en 14.00-15.30 uur za. 10 oktober, 15.00-16.30 uur in haar uppie van de Kinderboekenweek: www.drukk wo. 14 oktober, 15.00-16.00 uur over Hannes erijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63