uit ii
oud geven waarde
exposities
nieuwe exposities
donderdag 8 oktober 2009
Een vaas van Chinees porselein is het sleutelobject in de tentoonstelling. foto Nico Out]
In de expositieruimte van zorgcentrum
het Casthuis aan de Kievitlaan in Goes is
tot eind november een serie foto's met
bijpassende teksten van Niek Clarijs te
zien.
De expositie Boezemvriendinnen is vanaf
deze week te bezoeken in café Bommel
in Middelburg. Deze bestaat uit zes foto's
van Maringe Vogel en Ilse Tijhuis, die zijn
gemaakt door fotograaf Mieke Wijnen.
Beide vrouwen kregen vorig jaar, bijna ge
lijktijdig, de diagnose borstkanker. In de
loop van het afgelopen jaar hebben ze
zich teruggevochten. Te zien tot en met
31 oktober.
In de maanden oktober, november en de
cember is in Hoogendamme in Oostburg
een overzichtstentoonstelling van het
werk van Rita Buysse.
Het gaat om dertig schilderijen: aquarel,
aryl en olieverf. Bezoek na afspraak
(0117-450478).
Zondag om 15.00 uur wordt in zorgcen
trum Ter Reede in Vlissingen de tentoon
stelling Bijzonder geopend.
Op initiatief van Silvia Wennekes zijn be
woners aan de slag gegaan met diverse fo
toprojecten. De resultaten ervan worden
vanaf zondag getoond.
Te zien t/m 31 oktober.
De tentoonstelling van Corrie Kik, die
morgen zou beginnen in de Maria Magda-
lenakerk in Goes, is om gezondheidsrede
nen uitgesteld.
ARNEMUIDEN - 't Stadthuys, wo en za
13.00-17.00 uur: tentoonstelling rond de
Slag om de Schelde;
BURCH-HAAMSTEDE - Bewaerschole.wo
t/m zo 14.00 - 17.00 uur: Een mens, fo
to's van Eveline van Duyl (t/m 1/11);
De Burghse Schoole, di t/m za
14.00-17.00 uur: Strao, perenverkoop in
Burgh en knipkunst;
Galerie Jan Eikenaar, do t/m za 12.00-
17.00 uur: Louis Jansen, tekeningen, en
Ineke Streefland, keramiek (t/m 31/10);
DOMBURG - Galerie Art Aurum, di t/m
za 10.30-18.00 uur, vanaf 3 okt: Threads
of life hold me, viltwerk Etuschka B Wil-
leke v.d. Stel (t/m 25/10);
Atelier Marden, wo, do en za
10.00-16.00 uur: Nic Jonkbeelden en
zeefdrukken, Jacoba van Heemskerck,
werken op papieren gouaches;
Marie Tak van Poortvliet Museum, di t/m
zo 13.00-17.00 uur: Een tere stilte en
een sterk geluid, Domburgse Dames en
Veerse Joffers (t/m 8/11);
GOES - Kunstuitleen De Bevelanden, wo
t/m za 13.00 - 17.00 uur: Skylandscapes,
werk van Glenn Priester (t/m 17/10);
Galerie Van den Berghe, do t/m za
12.00-17.00 uur: Regine Schumann, solo
show met muur- en vloerobjecten (t/m
17/10);
Galerie De Kaai, ma t/m vr 9.00-16.00
uur, vanaf 28 sept: Arts in Difference
(t/m 23/10);
GRAAUW - Terra Groda, za 15.00-18.00,
zo 14.00-18.00 uur: Willem Behr, zoek
tocht naar zijn (t/m 25/10);
GRIJPSKERKE - Galerie de Osseberg, do
t/m za 14.00-17.00 uur: len v.d. Berg,
weefkunst, Clarie Pronk, brons, Femke
v.d. Berg, keramiek en Lydia Coolen, be
wegend zilver (t/m 31/10);
GROEDE - Galerie De School: Virtuele
wereld geïnspireerd door Facebook (t/m
17/10);
HAAMSTEDE - Oude Raadhuis, wo t/m
zo 12-17 u: Sculpturen Joop v. Nugteren;
HEINKENSZAND -'t Kunstuus, wo en do
13.00-18.00, vr 13.00-18.00 en 19.00 -
21.00 uur, za 10.00-12.00 en
13.00-16.00 uur: Mirjam Kolkman van de
Klip, schilderijen (t/m 24/10);
Schilderijen van Mirthe Kolkman-van der
Klip (t/m 24/10).
Binnenuit, di t/m vr 9.30 - 17.30 uur, za
9.30-16.30 uur: Urbex fotografie van
Schrieks, Imandt, Van Larhovenen de
Boer (t/m 31/10);
HULST - De Vier Ambachten, ma t/m zo
14.00-17.00 uur: Cisterciënzers uit Koksij-
de, foto's documenten en voorwerpen
(t/m 8/11);
KAPELLE - Zeeuwse Rozentuin, di t/m za
10.00- 17.00 uur: Sculpturen Theo Ten
Have;
KERKWERVE - Bellas Artes, do t/m zo
12.00-17.00 uur: Pauline Bakker en
Ewoud de Groot, schilderijen (t/m
11/10);
MELISKERKE - World of Silk, vr en za
12.00 - 17.00 uur: Greet Ketelaers, beel
den van keramiek, Lousanne Schuuring
en Simonne de Visscher, olieverfschilde
rijen (t/m 2/1
MIDDELBURG - CBK Zeeland, ma t/m vr
9.00 - 17.00 uur: Kansen in Zeeland. Ont-
werpexperiment over verblijf in Zeeland
(t/m 10/10);
Galerie Caesuur: Hans Bommeljé, De
Showroom (t/m 26/10);
Contemporary Art, do t/m za 13-17 uur:
werk van Peter Koole, Henric Borsten en
André Smits (t/m 17/10);
Gallery Maritime, do t/m za 12.00-17.00
uur en 1e zo v.d. maand: schilderijen en
objecten Wim Zwijsen en Helma van
Kleinwee (t/m 26/10);
Galerie de Norenburgh, do t/m za
12.30-17.00 uur 1 e zon. v.d. mnd.
13.00-17.00 uur: werk van Suus Suiker,
Gerda Fraanje, Ton Verstraten en Mark
v.d. Heuvel (t/m 1 /11
Galerie De Kracht van Kunst, do t/m za
en 1 e zo v.d. maand 13.00-17.00: Gewas
sen licht, foto's Mieke Wijnen (t/m
30/10);
Galerie T, do t/m za 11.00-16.00 uur: Ad
Arma, Wies van Dort, Hans v.d. Eertwegh
en Hans Willigers (t/m 25/10);
Galerie De Vier Gemeten, do t/m za
12.00-18.00 uur: Bo de Jong, portretten
en stillevens en Leen Quist, porceleinen
unica (t/m 1/11);
De Vleeshal, di t/m zo 13.00-17.00 uur:
Nina Beier Marie Lund, The Object
Lessons (t/m 13/12);
Kabinetten van de Vleeshal, di t/m zo
13.00-17.00"uur: Heidrun Holzfeind:
Mexico 68 (t/m 13/12);
Galerie Nanky de Vreeze, do t/m za
13.00-17.00 uur: Verborgen landschap,
werk van Annemieke Fanoy, Johannes Gi-
rardoni, Henny v.d. Meer en Paul Ra-
guénès (t/m 17/10);
Zeeuws Archief, ma t/m za 9-17 uur en
1e za v.d. maand: Ellis Island, pastelteke
ningen Leendert v.d. Pool (t/m 8/1);
Zeeuwse Bibliotheek, di t/m vr
10.00-21.00, za 10.00-13.00 uur za
10.00-16.00 uur: Hans Warren: Er staat
een huis aan de Schelde en
Vogeltekeningen/foto's (t/m 7/11Re
member your Childhood (t/m 24/10);
Zeeuws Museum, 10.00-17.00 uur: Verre
werelden, de verzameling van Hans War
ren; kunstenaarscollectief Superflex;
(Re)found(ed) (t/m 8/2);
OOSTKAPELLE - Terra Maris, dagelijks
10-17 uur: Door de lens van... Niels de
Schipper, natuurfoto's (t/m 31/10);
OUWERKERK - Watersnoodmuseum, di
t/m zo 11.00-17.00 uur: Tekeningen en
etsen Cor de Wolff, In het kader van 400
jaar Nederlands-Amerikaanse betrekkin
gen, foto's van New Orleans na de orkaan
Katrina (t/m 16/10);
PHILIPPINE - Pand 3 Galerie, do en vr
13.00-16.30 uur: Willemijn Bouman;
RENESSE - Blikmuseum, di 10.00-12.00
uur, wo 14.00-17.00 uur: Kabouterwe
reld (t/m 4/11
SAS VAN GENT - Museum Hopster van
Goudzwaard, vr t/m zo 11.00-17.00 uur:
Eerbetoon aan de 25 jaar geleden overle
den Pieter van Goudzwaard;
SLUIS - Raadskelder, za t/m wo 14-17
uur, vanaf 3 okt: Douwe Tiemensma:
Noordelijkse Landschappen (t/m 15/11);
TERNEUZEN - Kunstuitleen, di t/m vr
13-17 uur: Wim Hofman, tekeningen,
schilderijen en illustraties (t/m 31/10);
De Schooltijd, wo-,do-,vr- en zamiddag:
Bezetting-Bevrijding (t/m 24/10);
VEERE - Grote Kerk, di t/m zo 11.00-17
uur: XXL art, panorama van 50 meter
lang gemaakt door 10 kunstenaars. Jan
Boer geeft op 8 okt een rondleiding; Een
tijdsbeeld van de Nederlandse kust voor
en tijdens dijkverzwaringen (t/m 30/10);
De Schotse Huizen, dag. 13-17 uur: Een
tere stilte en een sterk geluid, Domburg-
se Dames en Veerse Joffers (t/m 1/11);
VLISSINGEN - Maritiem MuZEEum, ma
t/m vr 10.00-17.00 uur, za en zo
13.00-17.00 uur: 400 jaar Manhattan,
Zeeland (her)ontdekt Amerika;
Bibliotheek 't Spui, tijdens openingstij
den, schilderijen van Bert Dorrestijn (t/m
2/11), De Engelse aanval op Vlissingen in
1809 (t/m 31/10);
deWiilem3: wo t/m zo 12.00-17.00 uur:
Renata De Andrade met installaties, Eveli
ne van Duyl met fotowerken en Carla Dal-
linga Ronald Mullié met installatie,
sculpturen, tekeningen (t/m 8/11);
WESTKAPELLE - Het Polderhuis, dag.
10-17 uur: Expo III van Denis Galloway:
Foto's van Westkapelle omstreeks 1920;
IJZENDIJKE - Museum Het Bolwerk, di
t/m zo 13.00-17.00 uur: Wisselende ex
posities over de Staats-Spaanse Linies;
Le Coin Couleurs, vr 13.30-18.00 uur: Jan
De Vliegher, Luc Tuymans en Eric Vande
Pitte (t/m 30/10);
YERSEKE - Oosterscheldemuseum, di
t/m vr 9.30-12.30 uur en 13.00-16.00
uur, za 10.00-16.00 uur: Eetbare schelp
dieren (t/m 31/10);
Meer agenda op onze website.
Een van de foto's van de expositie Bijzonder in Ter Reede in Vlissingen.