6 luit selectie Scheepsbouw Paleis Het Louvre Pannenkoekentocht agenda donderdag 8 oktober 2009 In het kader van de Week van de Scheepsbouw is er een open dag van Amels Yachtbuilding op het ter rein van Schelde Exxotech (cen trum Vlissingen), marinewerf Da- men en reparatiewerf Schelde- poort. In Vlissingen-Oost rijden tus sen de hallen op het terrein busjes. Vlissingen, zaterdag 10 oktober, van 10.00-16.00 uur. Ciulia Franceschini vertelt voor de Alli ance Fran^aise over de geschiedenis van paleis Flet Louvre in Parijs. In het paleis is nu het wereldberoemde gelij- namige museum gehuisvest. De lezing 'Le Palais du Louvre: Une His- toire pas comme les autres' begint Por- gy Bess begint donderdag 8 oktober om 20. 00 uur. Terneuzen, Porgy Bess, 20.00 tot 22.30 uur. Willen is Kunnen houdt de 38e Pan- nenkoektocht over 5, 10,15 en 20 kilometer. Vanaf Adriaen Coorte- laan 1 in Vlissingen. De 20 km be gint tussen 9 en 11 uur, de overige afstanden tussen 9 en 13.30 uur op pad. Zaterdag 10 oktober. Info 0118-419724 of 0118-416242 en www.wikvlissingen.nl Bart Zonnenberg (rechts) en zijn medewerkers Michelle Roest en Helger Krijnen. door Ben Jansen Natuurlijk zijn iPhones, Macs en andere appara ten van computerfabri kant Apple hip en cool, maar dat is volgens Bart Zonnenberg van Apple-speciaalzaak iZone niet de voornaamste reden waar om ze zoveel begerige blikken trekken. „Het is het gebruiksgemak, de be trouwbaarheid, de eenvoud van het aansluiten en het zelden hape rende besturingssysteem. Een Mac of een iPhone werkt. Altijd." Dat vormt nog geen afdoende ver klaring voor het feit dat zoveel be zoekers van Zonnenbergs winkel aan de Middelburgse Markt met glinsterende ogen rondlopen. De in sjiek wit en zwart uitgevoerde zaak oefent op volwassenen een aantrekkingskracht uit die verge lijkbaar is met die van een snoep winkel op kinderen. Een aantrekkingskracht die Apple en Zonnenberg bewust stimuleren met het zorgvuldig gekozen win kelconcept. „De deuren staan wijd open en pal achter die deuren zijn alle Macbooks, iMacs, iPhones en iPods zodanig uitgestald dat ze lij ken te roepen: raak me aan, pro beer me. En dat mag ook. Alles is aangesloten, alles werkt." Zonnenberg heeft gemerkt dat Duitse toeristen zijn winkel graag als internetcafé gebruiken. Even een site met toeristische informa tie raadplegen of e-mail checken. Zonnenberg heeft er geen moeite mee, zolang ze niet met frites of ijs komen binnenlopen. iZone heeft een cleane uitstraling. Dat moet we zo blijven. Personeelswetenschapper Zonnen berg kon na zijn studie niet zo gauw werk vinden in de sector waarin hij zich had bekwaamd en ging bij een computerwinkel wer ken. Microsoft Windows was de norm. Waarom probeer je niet eens een Apple, suggereerde een vriend. Zonnenberg: „Ik vond dat altijd maar rare witte apparaten, maar toen ik er toch eens mee kennis maakte, was ik meteen verkocht. Zo kan een computer dus ook wer ken. Geen blauwe schermen, traag heid bij opstarten en afsluiten of moeizame verbindingen met ande re apparaten." Zonnenberg werd zo enthousiast dat hij zelf Apples ging verkopen. Aanvankelijk zonder marge op de computers en randapparatuur. Zijn inkomen haalde hij uit advies en begeleiding van de kopers. Sinds eind maart is hij met zijn iZone een zogenaamde Apple pre mium reseller. Een status die hij met enige moeite heeft verwor ven. „Je moet aan hoge eisen vol doen. Apple is een A-merk en wil dan ook ook dat de winkels waar in het hele assortiment wordt ver kocht op een A-locatie zijn geves tigd en allemaal dezelfde uitstra ling hebben." Een uitstraling van betrouwbaarheid, die tegelijkertijd hip en cool is. DONDERDAG 8 OKTOBER Vlissingen Kledingbeurs voor grote maten. Cas Allijn, Pres. Rooseveltlaan 744, 10uur. Westkapelle Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst (OKK) Westkapelle verzorgt haar jaarlijkse herfst-lampionoptocht. De wan deling start 19.30 uur op de Markt. Colijnsplaat Informatieavond over bewegen Kunsthuis De Eenhoorn, 19.30 uur. Middelburg Anette van der Est geeft een lezing met de titel Christendom, Jezus therapeut of Wereldverbeteraar. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. Activiteiten Kinderboekenweek: Zierikzee, boekhandel De Vries, 15.00 uur: Bette Westera (Ober! Er zwemt een kwal door mijn soep) is te gast. VRIJDAG 9 OKTOBER Middelburg Prof.dr. M. Kayser van de Erasmus Univer siteit houdt voor het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen een le zing (in het Engels) over DNA. Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur. Domburg Peuterspeelzaal Hummelhonk houdt een kinderkleding- en speelgoedbeurs, van 19.00 tot 20.30 uur. Middelburg Avond over nieuwe, verre planeten, met lezingen bij sterrenwacht Philippus Lans bergen. Kinderen mogen hun eigen exoplaneet knutselen. Sterrenwacht, Flerengracht 52,19.30 uur. Anna Jacobapolder Werkgroep Dorp AJP houdt een bingo voor jong en oud in het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl ZATERDAG 10 OKTOBER Middelburg Wetenschapsdag met workshops, demon straties en andere activiteiten. Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-16.00 uur. Vogelbeurs De Vogelvrienden Goes houden een vo gelbeurs. Er is gelegenheid om kooi- en volièrevogels te ruilen, kopen en verko pen. www.vogelvriendengoes.nl 's-Heer Hendrikskinderen, Heerhendrik- huis, 10.00 tot 12.00 uur. Bruinisse Educatief schip De Watervlo van de stich ting Reinwater meert af aan de Loswal, van 10 tot 16 uur. Domburg Peuterspeelzaal Hummelhonk houdt een kinderkleding- en speelgoedbeurs, van Kapelle De Genealogische Vereniging afd Zeeland hout een lezing over het Middelburgse monumentenpand Het Gouden Cruys. De Vroone, 14.00 uur. Renesse CJV Seniorendag met medewerking van zondagsschool Mirjam uit Renesse. In het CJV-kamp aan de Rampweg van 10.00 tot 16.30 uur. Kerkwerve Rijdag van Stichting Miniatuur Spoorwe gen Kerkwerve voor de Stichting Huma- Cuba. Recreatieboerderij Van Langeraad aan de Weelweg 3. Van 10 tot 15 uur. Scharendijke Bingoavond van d'Antilopen in dorpshuis Activiteiten Kinderboekenweek: Kapelle, bibliotheek, 10.15-12.00 uur: Lezen, knutselen en snoepen voor kinde ren van 6 tot 12 jaar. Middelburg, De Drukkerij, 12.00-13.00 uur: Maaike Fluitsma presenteert haar nieuwe boek Lobo lost het op. 's Middag (14.00-15.30 uur) geeft Fluitsma samen met illustratrice Mariella van Beek twee keer een workshop. Vlissingen, bibliotheek, 14.00-16.00 uur: Smaaksessie met topkok Pierre Wind, voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Hulst, bibliotheek, 14.30 uur: Optreden van Tijl Damen. ZONDAG 11 OKTOBER Vlissingen El Amante organiseert een Tango Café in van 10.00 tot 13.00 uur. Middelburg Baptistengemeente De Fontein houdt een snuffel- en boekenmarkt, fancy-fair en kleedjesmarkt voor kinderen. Kruitmolenlaan 70, 10-17 uur. de Putmeet. Zaal open om 19.30 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14, 16 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplaneta- rium.nl Van iPod roept bij foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50