2 selectie Attaca Ensemble The MassaCrista Kozakkenkoor podium donderdag 8 oktober 2009 Na de legendarische concerten van de meester zelf, twee weken geleden, staat Philip Glass op nieuw centraal in de Zeeuwse Concertzaal, Het Attaca Ensem ble voert diens opera Einstein on the Beach uit in een concertante uitvoering. Vrijdag 9 oktober, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. door Harry de Jong Chi Coltrane. Was dat niet die prachtige vrouw die in 1973 de wereld aan haar voeten kreeg met de gepassioneerde semi-gospel Go Like ElijahMet wapperende blonde haren beuk te ze in de bijbehorende clip op haar vleugel en met een stem die de elektrische lading had van een naderend onweer zong ze over de ideale manier van doodgaan. Maar dat is alweer weer meer dan 36 jaar geleden en wat is er sinds dien met haar gebeurd? Een hit van betekenis heeft ze in ieder ge val niet meer gehad. Op sommige internetforums wordt zelfs hard nekkig beweerd dat ze al jaren dood is. Niks ervan, Chi Coltrane is nog springlevend, ze heeft al leen een burn-out gehad. Eentje die bijna achttien jaar heeft ge duurd. Maar ze is die mega-inzin- king helemaal te boven, want op dit moment werkt ze aan een nieuw album en begint ze aan een tournee die haar opnieuw in de he le wereld op de kaart moet zetten. Helemaal in haar eentje, want Chi Coltrane is een vrouw die nie mand nodig heeft. Nou ja, op God na. „Al die jaren van intensief toeren hebben me uiteindelijk.gesloopt," bekent een herboren Coltrane. „Ik was bekaf, maar ik ging maar door. Driehonderd optredens per jaar was niks, ik brandde mezelf helemaal af. Maar op een gegeven ogenblik kwam ik de man met de hamer tegen en toen ging ik onder uit. Ik denk dat dat zo rond 1990 was. Daarna heb ik jaren als een zombie rondgelopen, totdat ik uit eindelijk mijn krachten terug voel de komen." Coltrane liep al die jaren niet hele maal doelloos rond, want ze had nog wel de puf om een studio in haar huis in Los Angeles te laten bouwen. En daar zat ze soms da genlang in alle eenzaamheid te knutselen aan nieuwe liedjes. „Dat was voor mij een geweldige thera pie", zegt ze achteraf. „Veel beter dan zinloze gesprekken voeren met een psycholoog. Met elk goed liedje dat ik wist te maken, voelde Na enkele EP's en een live-cd uitgebracht te hebben presen-, teert de Zeeuws-Vlaamse stoner- rockband The MassaCrista haar debuutalbum. De nummers van de cd worden live uitgevoerd, met een VJ-show. Het voorpro gramma wordt verzorgd door de band Tellurion. Vrijdag 9 oktober, The Lane, Oostburg, 22.00 uur. Het wereldberoemde kozakken- koor Maxim Kowalew Don Kosaken komt naar Ovezande. Het koor brengt, onder leiding van Maxim Kowalew, zowel Russisch-orthodoxe kerkliede ren als volkswijsjes en balladen ten gehore. Zaterdag 10 oktober, katholieke kerk, Ovezande, 19.30 uur. ik me beter. Ik geef toe dat het lang geduurd heeft, maar ik denk dat ik nu eindelijk de fysieke kracht heb om weer een paar hon derd concerten per jaar te geven." „Ik wil in mijn tweede leven de mensen echt bereiken met mijn muziek", betoogt Coltrane vurig. „Ik wil niet alleen voor hen zin gen, ik wil ook rechtstreeks con tact. Ik wil hun mening horen, ik wil weten wat ze denken en wie ze zijn. Dat is heel belangrijk voor mij, daar draait mijn leven als mu zikant om. Dat heb ik de afgelo- Zangeres Chi Coltrane is terug met liedjes van vroeger en nieuw repertoire. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf 8osboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 3 OKTOBER Goes Majidah Bellydance verzorgt een work shop, gevolgd door een kort optreden. Podium 't Beest, 20.30 uur VRIJDAG 9 OKTOBER Ovezande Maxim Kowalew en zijn Kozakkenkoor treden op in de kath. kerk van Ovezande. Aanvang 19.30 uur; ook za. Middelburg Het Attacca Ensemble brengt een selec tie uit de opera Einstein on the Beach van Philip Glass. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20 u Terneuzen Racoon theaterconcert. Scheldetheater, 20.00 uur. Nieuw- en St. Joosland Singer-songwriter lain Matthews en jazzpianist/componist Egbert Derix met Engelse folkrock en Amerikaanse west- coastpop. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Frederique Spigt. Ledeltheater, 20.15 uur Oostburg The MassaCrista presenteert het gelijkna mige debuutalbum. The Lane, 21.30 uur Baarland Optreden band Tape-it, met Leo Reijnier- se (zang/gitaar), Jiri Renijnierse (bas), Ger ard Steur (drums) en Paola Pica (toetsen). The Cameronian, 22.00 uur ZATERDAG 10 OKTOBER Zierikzee Zangersfestival van de Regionale Zangers- bond Zuidwest Nederland, met daaraan voorafgaand een workshop door zangpe dagoge. In de Nieuwe Kerk. De wprkshop is van 10.30 tot 12.00 uur. Het Zangers festival begint om 12.30 uur. Middelburg Het verhaal van Annie M.G. Schmidt's Tante Patent door Firma Rieks Swarte. Familevoorstelling. Stadsschouwburg, 19.00 uur. Aardenburg De Koninklijke Muzieksociëteit Aarden- burgsche Fanfaren, die dit jaar 140 jaar bestaat, geeft een jubileumconcert. Aardenburg, Gymzaal, 20.00 uur; ook zo. 14.00 uur. Middelburg De Zuid-Afrikaanse dansers en musici van Thol'Lllwazi komen tijdens de Dansweek Zeeland naar Middelburg voor een optre den getiteld Africa Child Play. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Goes Koor en combo Nova Musica uit Kapelle geven een concert t.g.v. het tienjarig be staan van het ensemble. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Theatergroep Duinart voert Rode Rozen en Jasmijn op, over een jonge vrouw met het syndroom van Down. Spiegeltheater, 20.00 uur; ook zo.15 uur. Burgh-Haamstede Arie Vuyk met Hapklare rokken (cabaret). De Schutse, 20.15 uur. Colijnsplaat Big Blind en The Rhythm Chiefs, blues. Dorpshuis De Brug, 21.00 uur, Goes Afsluiting week van de dans onder super visie van DJ's Sandstorm en Wired, 't Beest, 21.00 uur. Middelburg Uppie-Festival met T.Nile, Joanna Chap man-Smith, Fablana Dammers en Winnie Haarhuis. De Spot, 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46