sport 137 Recordaantal boten in Abeelenrace Limited Dierickx probeert jeugd in te passen Sensationeel voordeel voor snelle beslissers. Olde Heuvel test knie voor NK Nu ook in de showroom: donderdag 8 oktober 2009 door Wim Kakebeeke middelburg - EMM-trainer Hans Dierickx is ervaren en normaliter niet zo snel onder de indruk. Maar met de komst van ploegen als pro movendus Mixed Up en de voor malig eersteklassers HMC en Avan- ti is hij op zijn hoede. Net als Rick Evertse van Delta Sport is hij ervan overtuigd dat het niveau van de tweede klasse dit seizoen aanzienlijk omhoog is gegaan. Dierickx, die aan zijn vier de seizoen in Middelburg begint, zegt: „We zitten een gevaarlijke groep. EMM zal op zijn tellen moe ten passen. Dit jaar gaat niks van een leien dakje." De vereniging gooide het roer om bij de reserves. De A-jeugd is ver deeld in de eerste twee teams. Wal- ly Houtepen deed een stap terug (derde team). Ook is de zieken boeg met keepers Thim Zevenber gen (gebroken duim), Erwin van de Broek (beenbreuk) en Tijs de Vos (enkel) nog rijkelijk gevuld. „Een van de doelen is zoveel moge lijk jeugd inpassen als we thuis spe len. Als we onderin in het linkerrij tje eindigen zul je niemand horen mopperen. Dat wordt overigens heel lastig want van de eerste ne gen duels zijn er maar liefst zes buiten de deur!" Voor EMM 2 zou een hoge note ring in de derde klasse meegeno men zijn, maar de prioriteiten lig gen ergens anders. Het doel is om de jeugd zoveel mogelijk de kneep jes van het vak leren. Dat is de mis sie van de trainers Tijs de Vos en Arnold Zevenbergen. „Kracht en ervaring opdoen, dat zijn de speer punten komend jaar", laat De Vos weten. „We willen het gaatje met de hoofdmacht zo snel mogelijk dichten." Coach is Eef van Ginkel. Bij Olympus zijn de plannen om jeugd in te passen even naar de achtergrond verdwenen. Na tuurlijk zou coach Rita van den Velde maar wat graag de junioren in de selectie opnemen, maar de overstap isvoor velen nog te groot. „Ik heb best een ruime ploeg, maar voordat we kunnen verjongen zal deze groep het toch nog een aantal jaartjes moeten uit zingen." Van den Velde heeft aan de vooravond van de competities tart geen flauw idee waar de Wal- cherse equipe zal eindigen. „We zullen moeten groeien in de com petitie." W door Koen de Vries middelburg - Het Kanaal door Walcheren is zaterdag voor de ne gende keer het decor van een roei- wedstrijd, de Abeelenrace. Er komt een recordaantal van 64 bo ten op het water, goed voor zo'n 250 roeiers. Er komen elf boten uit België. „We denken steeds dat we het maximum hebben bereikt, maar elk jaar hebben we toch weer meer inschrijvingen", vertelt Ar- jaan van den Bergh namens de or ganiserende roeiverening Honte. Voor de club is het een spannende tijd. Liefst vijftig leden bereiden zich voor op de Abeelenrace. Wat Van den Bergh met name pleziert, is dat dit jaar liefst twaalf achten van start gaan. In het verleden wa ren dat er meestal vier of vijf. De achten zijn de 'Formule I-bo- ten' in de roeisport. Ook dit jaar kijkt iedereen extra vooruit naar de strijd tussen de achten van het Utrechtse Orca en het Middelburg se Honte. Beide clubs zijn vanaf de eerste editie van de partij en de rivaliteit is behoorlijk groot. Orca heeft de wedstrijd vier keer gewon nen, Honte drie keer en Brugge (vorig jaar) één keer. De Abeelenrace is een soort tijdrit, die in twee delen wordt gevaren. De boten van de senioren vertrek ken met tussenpozen van vijftien seconden een voor een bij de Keer sluisbrug in Vlissingen en finishen kort voor de Middelburgse Schroe- brug. De jeugd vertrekt bij de draaibrug van Souburg. Er wordt gevaren in twee 'blokken'. Het eer ste blok vertrekt vanaf 12.00 uur, het tweede blok vanaf 15.00 uur. De langzaamste boten gaan het eerst van start, zodat er veel inhaal acties te zien zullen zijn. Alle bedragen in euro's Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosien rijklaar maken on verwijderingsbijdrage lenzij anders aangegeven Wijzigingen voorDetiouden Afgebeelde auto kan afwijken van slandaardspecificalies. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: van 9,7-27,0; liter/100 km: 3,7-10,3; C05 gr/km: van 98-244 Ford pakt nu flink uit met de Focus Limited. Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Focus Limited is gebaseerd op de Focus Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met een voordeel van 4.875 euro. Dus een lage aanschafprijs van 20.900 euro en voor de leaserijders betekent dit zo'n 42 euro per maand minder bijtelling (42% belastingschijf). Focus Limited, nu in de showroom. Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. FordFocus 1.8 16v 92 kW (125 pk) Normaal: 25.775,- Voordeel: 4.875,- Nu: 20.900,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon. hoogeveen - Wouter Olde Heuvel beslist over twee weken of hij mee kan doen aan de Nederlandse af standskampioenschappen. De schaatser van TVM heeft de trai ningen op het ijs inmiddels voor zichtig hervat na een knieblessure, die hij in de zomer opliep. Olde Heuvel moet nu afwachten hoe zijn knie reageert. De NK af standen beginnen vrijdag 30 okto ber. Een week voor dat evenement wil Olde Heuvel zijn knie testen en beslissen of hij meedoet. De herenacht van Honte in actie tijdens de Abeelenrace van vorig jaar. foto Ruben Oreel FordMondeo Limited van 31.325,- VOOr 26.100,- Ook leverbaar als diesel én/of Wagon. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. FordC-MAX Limited vo,48.750,- voor 23.750,- Ook leverbaar als diesel met een voordeel van 4.150,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39