30 Weens Gala is er voor iedere Zeeuw Voor één k een diva zi de belle var Politie strooit met boetes Experimenten zilte teelten k Rechter beboet automobiliste NIEUWJAARSCALA donderdag 8 oktober 2009 Waar kun je in Zee land stijlvol over de dansvloer zwieren? En dan bedoelen we niet in een of ander leuk jurk je, niet in zomaar een net pak, maar helemaal 'op chic'. Denk Sis- si, denk Wenen, denk opgestoken haar, kroonluchters, lange robes, corsages, blote ruggen en decolle tés, heren in rokkostuum of smo king, met strikjes of cum- berbands. En natuurlijk een echt orkest. Lonne en Wim van Liere, zelf groot dansliefhebbers, kwamen er achter dat dat in Zeeland nergens kan. Lonne: „Bij Film by the Sea zie je wél de chique kleding, maar kan niet gedanst worden. Of je hebt een dansfeest, maar dan zon der de galakledij. Het De Ruyter- bal van de Kiwanis wordt gala ge noemd, maar de kleding is tenue de ville. Dansen in stijl, dat ge beurt gewoon niet. We misten zo'n feest, niet voor de elite, maar voor iedereen die graag eens stijl vol wil dansen." Dan gaan we het zelf maar organi seren, besloot het Middelburgse koppel. Ze volgden een cursus Weense wals, richtten de stichting GALA op en huurden de Middel burgse Concertzaal af Die is straks, op 23 januari, omgetoverd in een echte balzaal. Op het po dium, langs de rand van de zaal, in de salon en de foyer komen zit jes. Nadat gedeputeerde Harry van Waveren zijn Ellemijn naar de dansvloer geleid heeft, zet het da messalonorkest Bon Ton een Weense wals in, waarna Van Wa veren en zijn dame het bal ope nen. Daarna mag de dansvloer vol stromen en wordt er gedanst: fox trot, quickstep, cha cha cha, jive, paso doble, rumba, salsa, tango, samba, maar vooral, de wals. Bij Van Eijkeren DanceMasters in Middelburg hebben zich acht pa ren aangemeld voor de walscur- sus, die voor bezoekers van het ga la met korting te volgen is. Van Waveren zal voorafgaand aan het bal ook nog even op les gaan, maar dat is dan meer een opfris cursus, vertelt de gedeputeerde. Vijfentwintig jaar geleden bracht hij het tot 'brons' (beginners), zijn vrouw ging door tot 'goud'. Wat de heren moeten dragen, is nauw om schreven. Maar wat draagt de dame? Lang en een beetje bloot, in ieder geval. Bij het gerenommeerde Bruidshuis Ellen in Oostburg, waar veel galakleding wordt ver kocht, weet Stephani Marti iets meer te vertellen. Ten eerste: bij de héél serieuze gala's (denk aan een debutantenbal voor blauw- bloedigen) dienen al te uitbundige toiletjes vermeden te worden. „Dan zou ik zeggen: wees voorzich tig. Kies voor zwart, nachtblauw, donker aubergine." Voor het Weens Gala mag het uitbundiger. „Vooral bij de jongedames zie je dat transparanter materiaal in trek is, gebloemde organza bijvoor beeld. Een extraverte vrouw zal eerder felle kleuren kiezen. Maar een bescheiden vrouw die nu eens echt een diva wil zijn, kan op zo'n gala ook best eens uitpakken. Kijk welk model, welke kleur je goed staat." Bij een eenvoudige japon kun je meer met sieraden doen dan bij een drukke jurk, zegt Marti. „Dan Dansleraar Freddy van Eij keren groeide op in de tijd van Pink Floyd en Deep Purplé. Onder jongeren raak te het stijldansen destijds uit de gratie, al hoorde dat volgens veel ouders bij een goede opvoeding. Van Eijkeren ging wél naar dans les. Hij begon zelfs een eigen dans school. Onder jongeren wint (stijl)dansen al geruime tijd aan populariteit. Daarnaast ziet Van Eijkeren de spijtoptanten komen: veertigers en vijftigers die destijds hun neus ophaalden voor stijldan sen en er nu toch de charme van inzien. Vaak is het de vrouw die de man overhaalt. „Ik zeg altijd: de drempel is hier laag, maar het is blijkbaar toch moeilijk er over heen te komen. Vaak komen de mannen twijfelend binnen, zo van: 'Ik weet niet of het wel iets voor mij is, hoor, ik ben zo'n hou ten klaas.' Later zeggen ze: 'Dit had ik tien jaar eerder moeten doen' Stijldansen is goed voor de roman tiek, weet de dansleraar. En niet al leen voor stellen. „Ik zie ze alleen binnenkomen en dan een relatie krijgen. Dat gebeurt heel spon taan. Het is niet zo dat je de dans school als bemiddelingsbureau moet zien. Maar het is wel een ge legenheid tot echt contact, in deze tijd van individualisme, waarin mensen vaak hele avonden alleen achter de computer zitten." In de Middelburgse Concertzaal 2 stijlvol geklede gasten over de dar van het nationaal vermaarde dam teerde Harry van Waveren opené het Weens Gala, met een Weenst •s- door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - De politie haalde gis terochtend veertig brommers uit het verkeer tijdens een grote ver keerscontrole in Vlissingen en Oost-Souburg. Dertien brommers bleken een te hoge constructiesnelheid te heb ben. Eén scooter bleek op de rollerbank zelfs een snelheid van 95 kilome ter per uur te halen, aldus de poli tie. De controle werd gehouden in sa menwerking met de verkeerspoli tie -en duurde van 7.45 uur tot 12.00 uur. De agenten besloten van vier bromfietsen de kentekenbewijzen in te nemen. Deze brommers hadden niet al leen een te hoge constructiesnel heid, maar ze bleken ook niet te zijn voorzien van kappen. Naast bromfietsen haalden de agenten ook vier personenauto's, waarvan twee met een aanhangwa gen, ter controle uit het verkeer. Er werden drie bekeuringen uitge schreven voor het niet dragen van de autogordel, twee voor te zwaar beladen aanhangwagens en één voor het niet verlenen van voor rang. Ten slotte werd ook nog een auto mobilist bekeurd omdat hij zijn ca ravan had aangekoppeld en was 'vergeten' opzetspiegels te monte ren op zijn auto, liet de politie gis teravond weten. MIDDELBURG - Een 24-jarige auto mobiliste uit Middelburg is giste ren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een boete van 250 euro. De vrouw verleende op 31 maart vorig jaar op de krui sing Amnestylaan/Óude Vlissingse- weg geen voorrang aan een fietser, waardoor een aanrijding ontstond. De fietser, een 68-jarige man, liep door die aanrijding en gecompli ceerde beenbreuk op. De eis was een taakstraf van zestig uur en een rijontzegging van een halfjaar. door Ben Jansen YERSEKE - Op een terrein aan de oostkant van de oprit naar de Zee- landbrug bij Colijnsplaat komt het proefbedrijf van de stichting ZeeuwseTong. Daar wordt voor een periode van vijf jaar op prak tijkschaal bekeken of het technisch en economisch haalbaar is tong te kweken in samenhang met elkaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32