zeeland 125 'Smerdiek oranjepoort Zeeland' L 1 Wmm OPHEFFINGS UITVERKOOP IS H 0 E SI It's all over now... Man probeert dochter te wurgen met fietsketting Meandertje kan Halloween vieren dankzij wijktafel KONINGSHUIS Deze maand wordt duidelijk of Sint-Maartensdijk in de Oranjeroute komt NU 25% KORTING op Decorette GORDIJNSTOFFEN VOUW- EN PANEEL- GORDIJNEN 640269 na 107 jaar Plouvier/Ploef in Vlissingen Vrouw komt ten val met haar bromfiets Éaerssens pateer Duitser slingert dronken over A58 Open dag bij' groene opleiding Edudelta Nieuwste collectie: 10% - 30% korting rest paren: 50% - 90% korting donderdag 8 oktober 2009 w Met wat geluk verwelkomt Sint-Maartensdijk binnen kort veel koningsgezinde toeristen. „Dit is een enor me kans, maar we moeten wel iets te bieden hebben." door Rob Paardekam Later deze maand wordt duidelijk of Sint-Maartens dijk wordt opgenomen in de Oranjeroute. Dat is een keten van, op dit moment, 28 plaatsen in Nederland en Duits land, die allemaal een verleden met het huis van Oranje hebben. Deze steden worden gepromoot op de websites www.oranjerou- te.nl en www.oranierroute.de. Dat levert de nodige toeristen op. Zeeland ontbreekt tot op heden volledig in de route. Jan Geldof uit Vrouwenpolder is al drie jaar bezig om daar verandering in te breng en. Met een niet aflatend enthou siasme zet hij zich in om Veere, Middelburg, Vlissingen en Smer diek in de route te krijgen. Over het Thoolse plaatsje is hij bijzon der enthousiast. „Sint-Maartens dijk moet de oranjepoort van Zee land worden." De gemeente heeft zich achter het idee geschaard. Sint-Maartensdijk heeft een lange geschiedenis met de Oranjes. Die bivakkeerden in het verleden vaak in het inmiddels verdwenen kas teel. Onze huidige vorstin draagt nog altijd de officiële titel Vrouwe van Sint-Maartensdijk. De goede ■mmmmmmmimmÊ'ÊWSMmMM DECQRETTE W a O N AT ELIE middelburg@decorette.nl Koning Beatrix - die ook de titel Vrouwe van Sint Maartsensdijk draagt - bezocht Sint-Maartensdijk tijdens de Ko ninginnedag van 1996. foto Dick de Boer band tussen de Smalstad en het ko ningshuis werd in 1996 onder streept toen het koninklijke gezel schap Sint-Maartensdijk bezocht op Koninginnedag. Als Smerdiek straks wordt opgeno men in de route moet het ook iets te bieden hebben aan de oranje- minnende toeristen. Daar wordt hard aan gewerkt. Zo leeft het idee om in het voormalige gemeente huis aan de Markt, dat destijds is gebouwd als buitenverblijf van de Oranjes, een museum te huisves ten. „Daar zouden we de maquet te van het voormalige kasteel kun nen laten zien", stelt Geldof. „Maar ook de vondsten die zijn ge daan op de plek waar het kasteel vroeger stond. We hebben een me vrouw gevonden die daar alles over kan vertellen, dus wellicht ko men er ook rondleidingen." Geldof heeft ook contact gezocht met Marijn van Son van Hotel Kom om tot een arrangement te komen. „Dat is gelukt", vertelt de inwoner van Vrouwenpolder. „Mensen kunnen straks van maan dag tot en met vrijdag in het hotel verblijven en overdag allerlei uit stapjes maken. Natuurlijk ligt de nadruk op Sint-Maartensdijk, maar ook een fietstocht naar Ber gen op Zoom zou een mooi uitje zijn. Die stad heeft ook iets met de Oranjes. Je zou wel gek zijn als je daar geen gebruik van maakt." Van Son is enthousiast over het idee om Sint-Maartensdijk in de Oranjeroute op te nemen. „Dat zet ons in één keer op de kaart." MIDDELBURG - Het halloweenfeest dat stichting het Meandertje elk jaar viert, gaat ook dit jaar door. Ondanks dat de stichting finan cieel is gedupeerd door fraude, kan het feest op 31 oktober door gaan. Meandertje heeft daarvoor 500 euro gekregen van de wijktafel Dauwendaele. Op zaterdag 31 oktober begint het halloweenfeest om 19.00 uur bij de bus van het Meandertje. Die staat dan aan de Dauwendaelse- laan. Halloween wordt door het Meandertje altijd uitgebreid ge voerd, met veel verklede deelne mers, muziek en veel huizen waar snoep wordt uitgedeeld. Halloween is dit jaar niet in de Meanderhof en omgeving, maar verderop in de wijk Dauwendaele, bij Girsesland en omgeving. Dat past bij de nieuwe doelstelling van de stichting, zegt Rob Dreessens. „We gaan ons verbreden tot een stichting voor heel Dauwendaele." MMtiiiiiiiR AXEL r WKSKt$US8&IBÊSKRI&&8S$S&S8&!&£S&EKNi Een 43-jarige man uit de gemeente Hulst is dinsdagavond rond 23.15 uur aangehouden voor huiselijk ge weld. Hij zou zijn achttienjarige dochter in de woning van zijn ex-vrouw in Axel hebben geslagen met een fietsketting. Ook zou hij VLISSINGEN In de Hercules Segherslaan kwam gisteren een Vlissingse (28) met haar brommer ten val. Ze moest per ambulance naar 't ziekenhuis. mateiHrs en i exaieat Open Huizenroute 10 Oktober Dam 45, Middelburg Kijk voor de andere deelnemende panden elders in deze krant ■1 op onze site geprobeerd hebben haar te wurgen met deze ketting. Omdat de man re gelmatig in de woning van zijn ex-vrouw verblijft, heeft hij een huisverbod gekregen. Hij mag tien dagen de woning niet meer in en mag ook geen contact opnemen. RILLAND Traag over beide rijstroken van de A58 slingeren en zonder reden op de linkerrijstrook ineens in de rem men gaan: dat trekt de aandacht van de politie. De Duitser die dins dagnacht deze capriolen uithaalde werd dan ook aan de kant gezet. Hij had drie keer te veel gedronken en was zijn rijbewijs kwijt. GOES Het Edudelta College in Goes en Sommelsdijk houdt zaterdag een open dag. Vanaf 10.00 uur is ieder een welkom om kennis te nemen van dit beroepsonderwijs met een groen tintje. Voor bezoekers ligt een opleidingsgids klaar. Zaterdag start ook de campagne '100% onder nemend', die leerlingen wijst op kansen van het ondernemerschap. Vandaag gesloten - vanaf morgen 10.00 uur: Ploef Vlissingen Walstraat 64 Vlissingen Na 35 jaar 'Ploef-Shoes' zijn we toe aan een ander levens-ritme. Jacques wil vrije tijd gaan combineren met -level- (reclame fotografie) en Wilma met haar pedicure praktijk. ^^^(0118-552705) Maar nu eerst een spetterende uitverkoop... Jacques Wilma Plouvier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27