221 zeeland 'Aan diegene die mij Westkapelle massaal op de bres voor Hogeweg Man vrijgesproken van mishandeling vriendin Goes wil de beste binnenstad worden w Hannie Kool wil weer wethouder worden 'Jongeren gooiden van grote afstand stenen tegen de capsule. Ik werd gewoon bekogeld, want in het begin dacht ik dat ik beschoten werd' Philippe Tonnard in zijn open brief Veere ondergronds met glas en plastic Bert Overwijk in race voor landelijke titel PRESENTATIE Winterseizoen 2009 RABE donderdag 8 oktober 2009 door Henk Postma WESTKAPELLE - Nu nog kunnen de Westkappelaars in alle rust het dorp uit fietsen. Dat is straks verle den tijd, waarschuwen dorpsraad en ondernemersvereniging. Want als het aan de 'hoge heren' van de provincie ligt, verandert de Vroon- wegeling -het fietspad onderlangs de zeedijk- straks in een 'racebaan voor hulpverleningsdiensten'. Met 'alle toeters en bellen'. Dat komt door het provinciaal be sluit om de Hogeweg, dwars door het nieuwe natuurgebied Westka- pelle-Vroon, af te sluiten voor ge motoriseerd verkeer. Westkapelle raakt een onsluitingsroute kwijt. Datzelfde geldt voor brandweer en ambulance. Die mogen dan over de fietsroute via de Vroonwege- ling. Met alle 'nare' gevolgen van- door janjaap Broekhuijsen MIDDELBURG - Een Middelburger (49) is in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof vrijuit gegaan van mishandeling van zijn vrien din. Het hof ging mee met het ver haal van de Middelburger dat het ging om noodweer. De Middelburger zei dat hij zijn veel kleinere en zeventien jaar jon gere vriendin eind 2007 uit pure noodweer had geslagen in hun piepkleine keukentje. Ze hadden ruzie omdat zij bij hem weg wilde. Volgens de reusachtige man, die een meester-slavin sm-relatie met haar onderhield, vloog zij hem aan in keuken. Alleen om los te ko men had hij haar toen een tik ver- MIDDELBURG Zelf wil ze doorgaan als wethou der en van haar partij, het CDA, mag ze op voor een nieuwe ter mijn in Middelburg: Hannie Kool-Blokland is gekozen tot lijst trekker van het CDA voor de ge meenteraadsverkiezingen in 2010. Haar uitverkiezing was unaniem. Kool-Blokland heeft nu onder meer de portefeuilles financiën, economie en ruimtelijke ordening. MEEST CELEZEN 1Begroting Vlissingen 2010 sluitend 2. Kritiek op verkeerslichten fietsers 3. Provincie wil rotonde Zoutelande STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum dien. Dorpsraad en ondernemers vereniging hebben de bevolking opgeroepen massaal in de aanval te gaan. Huis-aan-huis is een be zwaarschrift bezorgd. Of de West- kapellaars dat maar even willen te kenen. Zodat de 'hoge heren' in Middelburg eens goed wordt inge wreven dat hun 'vogeltjesdans' te ver is doorgeslagen. „De vogels moeten er maar aan wennen dat wij er ook nog zijn'. Het bezwaarschrift somt tal van desastreuze gevolgen op. Jaarlijkse evenementen als de zeepkistenra ce en de wielerronde worden 'om zeep geholpen'. Want de omlei dingsroute valt weg. En de ver keersdruk in het dorp neemt toe. De provincie hoopt de gemoede ren te sussen met een info-avond, donderdag 15 oktober om 19 uur op camping De Boomgaard. kocht. De politierechter sprak de man Middelburger vorig jaar al vrij van mishandeling van de zoon het stel, en van stelselmatige mis handeling van dezelfde vriendin. Alleen de mishandeling in het keu kentje bleef toen over. De hofaanklager sprak tijdens de behandeling over 'een SM-relatie die uit de hand was gelopen qua geweld'. Zo noemde de aanklager nog als voorbeeld dat de Middel burger ook zijn zoontje een zweep had gegeven zodat hij vroeg kon le ren 'vrouwen te slaan'. Ook vond hij de door de verdediging aange voerde noodweersituatie ongeloof waardig gezien het verschil in lichaamsgrootte, leeftijd en de meester-slavin verhouding. MELISKERKE Eind november start de gemeente Veere met de inzameling van plas tic verpakkingsmateriaal. Daarvoor worden de komende weken 21 on dergrondse containers geplaatst, meestal op plaatsen waar nu glas containers staan. In Meliskerke is gisteren een eerste put in orde ge maakt. Ook de glascontainers gaan de grond in. Daarvan komen er 36 voor wit en bont glas. GOES Goesenaar Bert Overwijk van Van der Peijl Techniek in Goes dingt sa men met twee andere praktijkop leiders uit Tilburg en Venlo mee naar de titel 'beste praktijkopleider van Nederland in het jaar 2009'. De wedstrijd is een initiatief van VTL, het centrum voor ontwikkeling van mensen in de transportsector. Het tv-programma Transportwe reld op RTL7 besteedt zondag aan dacht aan de wedstrijd. Vanaf 19.30 uur worden de kandidaten voorge steld. Stemmen kan op www.vtl.nl Philippe Tonnard moet een nieuwe installatie creëren in de hotelcapsule nadat onverlaten objecten uit zijn oor spronkelijke installatie hadden ontvreemd bij een inbraak in die capsule. foto's Ruben Oreel GOES - Goes moet de beste binnen stad van Nederland worden. Voor zitter Ron Berks van de Onderne mers Organisatie Goes (OOG) hoopt dat het centrum over twee jaar rijp is om zich kandidaat te stellen voor deze titel. „We hebben ons licht al opgesto ken in Bergen op Zoom, dat zich dit jaar beste binnenstad mag noe men. Het initiatief voor een kandi daatstelling ligt echter niet bij de ondernemers, maar bij de gemeen te", zegt Berks. Ook Vlissingen heeft Bergen op Zoom als voorbeeld genomen om de binnenstad de impuls te geven die nodig is. Goes moet meer insteken op wo nen, werken en winkelen, vinden de ondernemers. Berks: „Er is bouwpotentieel voor tien tot vijf tien jaar, maar de vraag blijft hoe wij mensen van buitenaf naar Goes krijgen. En dan moet je na tuurlijk niet alleen aan senioren denken, maar ook aan jonge men sen die hier werk moeten kunnen vinden. De stad vergrijst een beet je. Door meer investeringen in be stuurskracht kunnen we dat be strijden. Het kost nu vaak nog heel veel moeite om als ondernemer iets bewerkstelligd te krijgen in het stadskantoor. Het duurt vaak te lang. Dat ligt aan de politiek." VRIJDAG 9 OKTOBER aangeboden door: WALSTRAAT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24