Zeeland PZC Oudste wijken Vlissingen in 't nieuw almanak deDRVKKERY Bemiddeling bij' burenruzie blijft WALCHEREN 30 en 31 22 en 23 WIJKVERNIEUWING Woningcorporatie l'Escaut verkiest kwaliteit boven kwantiteit Wals Samen met de burgemeester snoepen van 'Otje' Kinderboekenweek Nelleke van der Krogt Maaike Fluitsma Lobo lost het op Fabiana Dammers Aart Staartjes Voor één keer de diva zijn, de belle van het bal Donderdag 8 oktober 2009 21 'Huisbelg van Vlissingen' ontdaan na roof uit hotelcapsule Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Kwaliteit, kopers, his torisch besef, ruimte en groen. Dat is wat de Vlissingse wijken Nieuw Bonedijke en de Oude Stad een an der gezicht moet geven. En, niet te vergeten, vele miljoenen. Na het noorden is volgend jaar ein delijk ook het zuiden van de Bone- dijkestraat aan de beurt. Vanaf de frietzaak tot de supermarkt wordt alles gesloopt en vervangen door nieuwbouw, in de sociale huursec tor. Dat zijn zoveel mogelijk eenge zinswoningen, en appartementen achter het ziekenhuis. De winkels gaan weg. Tegen welke prijs, daar over overlegt de gemeente momen teel met eigenaren. Er komen geen winkels terug. Daar is, vindt de ge meente, de wijk te klein voor. Ook het Badhuis wordt afgebroken. De woninkjes in de Engelse wijk worden gerenoveerd en samenge voegd tot sociale huur- en koopwo ningen. Die laatste als casco, zodat bewoners zelf kunnen bepalen hoe het er van binnen uit komt te zien. De Nijverheidsstraat ver dwijnt, zodat er ruimte ontstaat voor een park tussen de Sottegem- straat en de Arbeidsstraat. Woning corporatie l'Escaut overweegt zelfs een aantal blokken van vier wonin gen samen te voegen, zodat extra grote huizen ontstaan. De Engelse wijk verdunt van 307 naar 137 woningen. Als Vlissingen dan toch kampt met krimp, verkie zen we kwaliteit boven kwantiteit, hebben ze bij l'Escaut gedacht. In de Oude Stad gaan ze voor beiden. 'Groote Markt is het andere pro ject, dat de woningcorporatie vol gend jaar gaat uitvoeren. Voor de 88 portiek-etagewoningen komen evenveel nieuwe woningen terug. Het buurtje moet haar naam weer gaan waarmaken: architecten ge bruiken de vooroorlogse geveltjes als leidraad en bouwen zo, pandje voor pandje, de oudste wijk van Vlissingen terug. De gemeente, die zorgt voor nieuwe bestrating en riolering, houdt het vroegere stra- tenpatroon aan. Bovendien wordt de doorgang naar de boulevard be ter benadrukt. De sloop van de Oude Stad start nog dit jaar, maar l'Escaut verwacht daarna wel lang durig archeologisch onderzoek. De projecten kosten l'Escaut zeven tig miljoen euro. Daarvan zijn er twintig onrendabel. MIDDELBURG - De Middelburgse buurtbemiddeling loopt zo goed dat het proefproject wordt omge zet in een blijvende hulpdienst. Als buren ruzie hebben en er on derling niet meer uitkomen, hoe ven ze niet naar de rechter maar kunnen ook een (gratis) bemidde laar inschakelen die probeert een oplossing te bedenken. De bemid delaar is een andere Middelburger die de partijen niet kent. Het pro ject is in 2006 opgezet door ge meente, politie, woningbouwver enigingen Arnemuiden en Woon- goed en Stichting Welzijn Middel burg. AAGTEKERKE - Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere heeft gisterochtend de Kinderboeken week geopend op basisschool de Springplank in Aagtekerke. De 46 kinderen van de school luister den naar de burgemeester die een aantal hoofd stukken voorlas uit het kinderboek Otje van An nie M.G. Schmidt. De 'leesvader' zat aan een fees telijk gedekte tafel samen met zes leerlingen. Thema van de boekenweek is immers 'Aan tafel! Eten en snoepen in kinderboeken'. Op school Tip? redactie@pzc.nl wordt de hele boekenweek voorgelezen uit Otje en iedere dag mogen zes kinderen aan de feeste lijke tafel zitten. De scholieren zongen ook het kinderboekenlied 'Oma's lekkerbekken' voor de burgemeester. foto Lex de Meester De verslaggeefster van de krant dom pelde zich voor een verhaal enthou siast onder in de wondere wereld van de Weense wals:.begin volgend jaar wordt in Middelburg een Weensga la gehouden. Ze ondervroeg etiquet- tespecialisten, zaagde de initiatiefne mers door en belde ten slotte met ge deputeerde Harry van Waveren, die het bal gaat openen en speciaal voor die gelegenheid weer dansles neemt. Toen Van Waveren haar verklapte dat hij een bronzen medaille had be haald, hing ze vol bewondering aan zijn lippen- een ware danskampioen! Tot zij erachter kwam wat die me daille echt inhoudt. „O", zei ze toch wat teleurgesteld. „Dan kunt u die cursus vastgoed gebruiken." Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 t/m 17 oktober za. 10 oktober, 13^00-16.00 uur hoe autisme-vriehdelijk bent u za. 10 oktober, 12.00-13.00 en 14.00-15.30 uur za. 10 oktober, 15.00-16.30 uur in haar uppie wo. 14 oktober, 15.00-16.00 uur over Hannes volledige programma van de Kinderboekenweek: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23