161 consument PZC De serie is nu compleet! X <55 Primera smms Unieke aanbieding Top Thrillers Voor een stuntprijs! donderdag 8 oktober 2009 -3S- Eten en snoepen in kinderkook Het is prachtig verdeeld dit jaar. Het Kinderboeken weekgeschenk De wraak van het spruitje van Jan Paul Schutten gaat over spruitjes (verantwoord), het speciale pren tenboekje Koekjes! van Ted van Lies hout en Sieb Posthuma over koek jes (tussendoortje). Het is toch een heikel thema, eten en snoepen in kinderboeken, in een samenleving waarin overgewicht ook bij kinde ren oprukt. Schutten schreef een informatief boek over het spruitje, een soort mini-encyclopedie over eten. Hij zoekt uit hoe je van dat vermaledij de, groene knikkertje iets eetbaars kunt maken. Die speurtocht voert hem langs lekker- experts zoals de Marsfabrieken, McDonalds, wetenschappers in Wageningen en topkok Pierre Wind. Deze snackbarprofessortop- kokoloog weet raad: een spruitjes hamburger. Om die fatsoenlijk aan het kind te brengen heb je effectie ve reclame nodig. En daar heeft Coca Cola verstand van. Het is een vermakelijke reis, met onderweg heel veel etenswaardighe- den, die Schutten de lezer voor schotelt. Zoals eten met je oren en je ogen. En wat te denken van 'eet langer dan twintig minuten'. „Een SnoskommerS, raasdon ders, smekkies: kinder boeken zitten vol eten en drinken. Omdat de Kinderboekenweek, die gisteren begon en tot en met 17 oktober duurt, ie der jaar een ander thema heeft, zat het er dik in dat eten een keer aan de beurt zou zijn. Nu is het door Marja Boonstra en Hanneke van den Berg van de problemen van fastfood is dat je het niet alleen snel krijgt, maar dat je het ook snel eet. Daar om eten mensen er te veel van. Je lichaam heeft namelijk twintig mi nuten nodig om het signaal 'ik heb genoeg gegeten' naar je hersenen te sturen." In de verte hoor je een echo van het consumentenpro gramma Keuringsdienst van waarde. Het mooie is dat het winnende re cept in het boekje is opgenomen. Thuis uitproberen dus, die Big Smile. Wel de drie gouden regels in acht nemen: alleen eten als je in een goede bui bent, alleen met je handen eten en vooral niet verge ten te smakken. Jan Paul Schutten - De wraak van het spruitje. Illustraties Taufïq de Water. Nieuw Amsterdam. Op lage 443.000. Tijdens Kinderboe kenweek gratis bij aanschaf van tenminste 10 euro aan kinder boeken. (10+) Ted van Lieshout verkneukelde zich tijdens de persconferentie over de Kinderboekenweek, begin sep tember. Wat had hij het collega Sieb Posthuma moeilijk gemaakt! Hij had zelf ook de illustraties bij zijn prentenboek Koekjes! kunnen maken, hij is per slot van rekening een succesvol dubbeltalent. Maar omdat Sieb het deed, zorgde hij voor een extra moeilijk verhaal. Dus moest die arme Sieb liefst veer tien graafmachines tekenen. Toch zaten de twee daar in Amster dam heel gemoedelijk naast elkaar. Trots op hun laatste product: het prentenboek ter gelegenheid van de Kinderboekenweek. Het is een ingenieus op- en aftelboek, waarbij de koektrommel steeds leger raakt. En het aantal daders steeds groter wordt. Natuurlijk weet de lezer direct dat dat jongetje met die bretels, Die- derik, er meer van weet. Maar Die- derik wuift alle verantwoordelijk heid weg. Het waren kabouters, brandweermannen, bandieten, muizen, tantes op damesfietsen en grijnzende grote graafmachines, die een greep in de trommel de den. Posthuma is helemaal los ge gaan in zijn uitbundige illustraties. Net als je denkt dat je weet hoe het zit, gaat de bel. En valt de hele bo dem uit het scenario. Je hoort Van Lieshout grinniken. Gelukkig brengt oma nieuwe koekjes. Ted van Lieshout en Sieb Posthu ma - Koekjes! Leopold, Amster dam. Tijdens de Kinderboeken week 5 euro.(4+) laar Het aantal bijzondere boeken bin nen het Kinderboekenweekthema 'Aan tafel - Eten en snoepen in kin derboeken' valt wat tegen, maar er zitten 'snoepjes' bij. Lekker opschep pen! is er één van. Auteur Karin Lui ten geeft in de inleiding aan waar om koken zo leuk is. Je kunt ma ken wat je zelf lekker vindt, het is handig voor later als je een vriend of vriendin hebt, je hoeft niet af te wassen en je kunt er heerlijk over opscheppen. Ook nam Luiten de moeite goede, duidelijke uitleg te geven over zaken waar anderen geen moeite voor doen. Hoe moet je verse kruiden snijden? Hoe kun je aardappels het beste koken? C komt bij dat alle recepten zonde 1 uitzondering goed te maken zijr én ook nog eens heerlijk klinker Karin Luiten - Lekker opschepp Uitgeverij Ploegsma, 16,90 ei ren! Hoe overleef ik als keukenprins(es)? Schrijfster Francine Oomen is al sinds haar 19e vegetariër en daai door uitstekend thuis in kokken len zonder vlees. De door haar l dachte tiener Rosa, de hoofdper soon in de Hoe overleef ife-serie, slaat nu ook aan het koken. Het is een erg leuk boek geword Van 5 september tot en met 3 oktober kon u wekelijks een span nende thriller kopen met hoge korting bij uw Primera winkel: Het bruidsmeisje (Ruth Rendell) Narcose (Robin Cook) Geheim dossier Odessa (Frederick Forsyth) Nachtlicht (Peter Robinson) De spannende thrillerserie is nu compleet! Normale prijs 8,05 p/st Lezersprijs 5,95 p/st De korting is alleen geldig bij inleveren van de volledig ingevulde bon. Mocht u nog één, meerdere of alle thrillers missen, kunt u deze t/m 17 oktober bij Primera aanschaffen. PRIMERA TOP THRILLERS U Het bruidsmeisje Geheim dossier Odessa Narcose Nachtlicht OM OV E-MAIL EAN: Het Bruidsmeisje 9789048001293 Narcose 9789048001323 Geheim dossier Odessa 9789048001309 Nachtlicht 9789048001316 2512345676843 De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16