w SVRZ is zorgnetwerk bij uitstek Nieuwe N57 optimaliseert veiligheid, doorstroming en leefbaarheid ft svrz 75 3AAR Door Henk van de Voorde De Zeeuwen zijn verknocht aan huis en haard en witten dan ook tot in lengte van jaren goed verzorgd thuis blijven wonen. Mocht zelfstandig wonen geen optie meer zijn, dan hopen ze op zorg zoals ze die thuis ook zouden krijgen. De Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) beseft dit terdege. SVRZ is een zorgnetwerk bij uitstek, waarbij kwaliteit en persoonlijke aandacht voor de cliënt centraal staan. Naast negen zorglocaties beschikt SVRZ in de provincie Zeeland ook over vele kleinschalige woon vormen (alles bij elkaar 1350 bedden) waar ouderen een uitgebreid zorg- en dienst verleningspakket ontvangen, afgestemd op hun individuele wensen en noden. "Door kleinschalige woonvormen - met groepswoningen, allerlei faciliteiten en bij behorende zorgposten - is de kwaliteit van leven veel beter geworden voor de cliënten. Veel mensen vinden het er aangenamer dan in de oude verpleeghuizen met honderden bedden. Degenen die dat willen en daartoe in staat zijn, kunnen meehelpen in het huis houden zoals koken en de was doen", aldus Wim Hoek, hoofd inkoop en logistieke zaken bij SVRZ. Samenwerking met Weststrate De stichting is aangesloten bij het Regionale Inkoopoverleg Zeeland (RIZ) waar ook de zie kenhuizen van Vlissingen, Goes en Terneuzen in participeren. Deze inkoopcombinatie sluit overeenkomsten met fabrikanten en leveran ciers, zowel nationaal als regionaal. SVRZ doet in haar dagelijkse bedrijfsvoering dan ook graag zaken met betrouwbare leveranciers uit de streek zoals Weststrate. De Middelburgse onderneming voorziet SVRZ met name van niet-medische disposables zoals toiletpapier, plastic zakken, papieren handdoekjes en daar naast ook van kopieerpapier, cartridges, en dergelijke. Wim Hoek roemt de leverbetrouw baarheid, prijs-kwaliteitverhouding, flexibiliteit en regionale aanwezigheid van Weststrate. "Als we door omstandigheden plotseling zonder een bepaald product komen te zitten, dan komen de mensen van Weststrate dat de zelfde dag nog brengen. Met dank aan het feit dat ze voorraad voor ons houden. zorgt in zeelam Al bijna twintig jaar klant SVRZ is at bijna twintig jaar klant bij Weststrate. Dat zegt genoeg. Weststrate is in de loop der jaren flink gegroeid, maar dat is nooit ten koste gegaan van de kwaliteit en het persoonlijk contact. Hun kracht is dat ze in de regio zitten en snel en adequaat kunnen leveren. Daarbij zijn ze zeer oplossingsgericht. Ze zullen op hun vakgebied nooit nee zeggen. Dit bedrijf weet wat er speelt in de regio en bij hun klanten. Ze kennen hun achtergronden. Ook voor diverse andere zaken zoals beamers en naam- badges kunnen we tegenwoordig een beroep doen op Weststrate", vertelt Wim Hoek. Hij legt uit dat de gebroeders Weststrate en hun opvolgers Rob leras en Krijno Davidse 'enorm zijn meegegroeid met de ontwikkelingen in de markt'. "Ze hanteren een no-nonsense- filosofie: 'doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg', op basis van hard werken en waarma ken wat er beloofd wordt Ik ben overigens in contact met Rob gekomen door de sport." Wim Hoek had in het verleden Rob Jeras als trainer onder zijn hoede in het zaterdagvoet balelftal van Middelburg. "Rob was een nuttige kracht met een goed schot, die nog wel eens tegen een kaart aanliep. Hij wilde graag centraal op het middenveld spelen, maar ik zag in hem meer een opkomende back. Binnen afzienbare tijd zal de N57 nieuwe stijl een feit zijn. Momenteel zijn de aanpassingen aan de oude onveilige N57 in volle gang. "Het Middelburg-deel zal eind 2010 zijn gereali seerd, terwijl het Veere-deel in 2011 wordt opgeleverd. De aanleg van de N57 (aan de oost zijde van Middelburg) is een groot megaproject van Rijkswaterstaat in combinatie met de provincie Zeeland, de gemeenten Middelburg en Veere en waterschap Zeeuwse Eilanden. De huidige N57 op Walcheren is al jaren een onveilige weg. Bovendien veroorzaakt het door gaande verkeer overlast voor omwonenden en zorgen knelpunten voor vertraging. Dat zijn de belangrijkste redenen om de N57 opnieuw in te richten. De aangepaste N57 verbetert de verkeersveiligheid, de doorstroming van het verkeer en de leefbaarheid op Walcheren. De nieuwe N57 zal de woonkernen op Walcheren vermijden. Het doorgaande verkeer rijdt straks vanaf de Rijksweg 58 bij Nieuw- en Sint-Doosland over de nieuwe verbindingsweg langs de noordoostkant van Middelburg. Het aquaduct zal als extra kanaatkruising de doorstroming van zowel het wegverkeer als de scheepvaart garanderen", aldus Masja van Dorst van KUN57 ofwel Kombinatie Uitvoering N57. Door Henk van de Voorde Voor de aanleg van de nieuwe N57 heb ben Strukton Civiel Projecten en Rasen- berg Infra de handen ineengeslagen. Door hun kennis, ervaring en specialismen te bundelen, vormen zij een ijzersterke combinatie op het gebied van kunstwer ken en wegen. Weststrate is een van de vele leveranciers in het kader van het megaproject N57. Masja van Dorst: "Onze ervaring met Weststrate is prima. Altijd snelle levering van producten, zeer klantvriendelijk. Ook het winkelgedeelte is handig om even langs te gaan als je snel iets nodig hebt. Het personeel van Weststrate kent zijn klanten ook echt. Als je binnen komt weten ze meteen wie je bent en zo vaak kom ik er niet, ik bestel meestal vanaf ons kantoor. Weststrate, ga zo door zou ik zeggen!" De Middelburgse onderneming levert een breed scala aan kantoorbenodigdhe den ten behoeve van KUN57: bureaustoelen, whiteboards, printers, kopieerpapier en klein kantoormateriaal: pennen, paperclips, ordners etcetera. De N57 biedt kansen voor het landschap op Walcheren. Door het verkeer op één weg te concentreren, ontstaan op andere plaatsen kansen om de typische Walcherse kenmerken te versterken. Het oorspronkelijke culturele karakter van dorpen als Vrouwenpolder, Serooskerke, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Doosland blijft hierdoor behouden. Het tracé van de nieuwe N57 bestaat naast ki lometers asfalt uit diverse kunstwerken zoals een aquaduct, viaducten, onderdoorgangen en portalen. Deze manier van aanleggen zorgt voor optimale doorstroming en veiligheid van het tracé. Een bijzonder kunstwerk in het tracé is het aquaduct bij het Kanaal door Walcheren. Het draagt in hoge mate bij aan de doorstro- Linksboven oud pand van Weststrate ming van het wegverkeer en de scheepvaart in Middelburg. Het aquaduct wordt zoveel mogelijk ingepast in het landschap en sluit aan op de twee aanwezige waterkeringen. Bouw technisch gezien bestaat het aquaduct uit een gesloten deel, de diep gelegen delen en de ondiepe gedeelten. Bij de uitvoering van de werkzaamheden hindert KUN57 de omgeving zo min moge lijk. Dit geschiedt onder andere door de wegen rond de bouwwerkzaamheden zo goed mogelijk bereikbaar te houden voor alle weggebruikers. Door het om leggen van wegen om de bouwlocatie heen, ondervindt het verkeer minimale hinder van de werkzaamheden; tegelijker tijd kan de bouwcombinatie ongestoord doorwerken. Masja van Dorst van KUN57, op de bouwplaats aan de Kleverkerkseweg in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127