w Bliek Meesterbakkers is een begrip in l&JJli] Nederland Golff legt de kwalitatieve lat erg hoog 75 3AAR I Door Henk van de Voorde Derde generatie Peter Bliek vertegenwoordigt de derde gene ratie van het bedrijf. De huidige directeur-eige naar is inmiddels ruim twintig jaar werkzaam in de zaak die door opa Daap Bliek is opgestart en door vader Pieter Bliek voortgestuwd is in de vaart der volkeren. Onder leiding van Peter Bliek is het aantal bakkerswinkelsinclusief andere formules, van één naar vijftien ge groeid. "We leveren daarnaast van catering tot retail We hebben bijvoorbeeld veel afnemers onder de supermarkten. Zo is Sligro een be langrijke klant van ons." Bliek Meesterbakkers is niet alleen in de provincie een begrip, maar heeft ook landelijke uitstraling. De Zeeuwse onderneming is landelijk fabrikant en distribu teur van de heerlijk malse Zeeuwse bolussen. Bliek Meesterbakkers levert haar bolussen onder andere aan alle Bakker Bart winkels en aan diverse Albert Heijn winkels, Tumbo en Emté-supermarkten, etcetera. Bliek Meester bakkers heeft een bolusrecept ontwikkeld waardoor de bolus lang houdbaar is. Daardoor is de bolus ook zeer geschikt om als souvenir mee naar huis te nemen, om daar nog eens na te genieten van de herinneringen aan een mooie vakantie in Zeeland. Beste bolusbakker van Nederland Bliek Meesterbakkers is al verschillende ke Bliek Meesterbakkers is van origine een familiebedrijf dat ruim negentig jaar geleden in Veere is opgericht. Het bakkersambacht is van gene ratie op generatie overgedragen. Sinds 2001 is de bakkerij naar Middelburg verhuisd. Op industrieterrein Arnestein wordt in een groot pand en vanaf een centrale plek aan de groeiende vraag voldaan. Bliek Meesterbakkers beschikt ondertussen over negen florerende bakkers winkels, verspreid over heel Walcheren: in Middelburg, Vlissingen, Arnemuiden, Zoutelande, Domburg, Veere, Oostkapelle en Oost-Souburg. De onderneming heeft daarnaast een groeiend aantal afnemers in de horeca, zorginstellingen en retail. Bij Bliek Meesterbakkers hebben anno 2009 meer dan 150 mensen emplooi. grote klanten" Bliek uit. legt Peter Foto: Camile Schelstraete - Duo foto ren uitgeroepen tot beste bolusbakker van Nederland. "We gaan langzamerhand rich ting ons honderdjarig bestaan. Van een 'papa en mama-bakkerij' met twee medewerkers zijn we uitgegroeid tot wat we nu zijn. We produceren per dag 40.000 Zeeuwse bolussen, waarvan het gros de provinciegren zen overgaat. We hebben de afgelopen toe ristische maanden volle bak gedraaid. We wer ken sowieso 24 uur per dag via drie shifts. Het bedrijf ligt alleen van zaterdag op zondag stiL Door ons volume hebben we redelijk veel Samenwerking met Weststrate Ook de leveranciers van Bliek Meesterbakkers zijn uiteraard gebaat bij de grote hoeveel heden brood- en banket producten die het Middel burgse bedrijf dagelijks omzet. Weststrate is één van die leve ranciers. "De service en kwaliteit die Weststrate biedt is prima. De verpakkingen zijn steeds belang rijker geworden. Het 'smoelt' tenslotte je product. Wij hebben geen groot ma gazijn om ons verpakkingsmateriaal op te slaan. Dat doen we bij Weststrate. Het mooie is dat ze kunnen leveren van koekzakjes in de huisstijl tot speciale folies. Er komt bij ons in de dage lijkse bedrijfsuitvoering nogal wat bij kijken aan verpakkingsmateriaal: trays, folies, etiketten, en dergelijke. Weststrate heeft alle disciplines van verpakkingen in huis. Bovendien kunnen ze aan ons ook machines leveren om te palettiseren. Dat is wel prettig. Verder bedienen ze ons ook met een verscheidenheid aan kantoorartike len", verklaart Peter Bliek. Kwaliteit voorop Ook bij zijn eigen Bliek Meesterbakkers staat vanaf het prille begin vakmanschap en kwali teit voorop. De onderneming is voortdurend op zoek naar manieren om met moderne hulpmiddelen ouderwetse kwaliteit te garan deren. Er komt nog altijd veel handmatige arbeid en vakmanschap aan het bereiden van de producten te pas. Bliek Meesterbak kers houdt de laatste ontwikkelingen op het gebied van grondstoffen bij, om zo versheid en houdbaarheid te kunnen garanderen. Het Middelburgse bedrijf gebruikt alleen natuurlijke grondstoffen. In de winkels van Bliek Meesterbakkers vinden de klanten dagelijks een gevarieerd aanbod aan vers gebakken producten: verschillende soorten brood en een ruim assortiment aan gebak en taarten: vlaai, slagroomtaart, vruchtenschnitt, enzovoorts. Qua streekproducten kan men in de winkels van Bliek Meesterbakkers naast de bolussen ook terecht voor Arnemuids Speculaas, Zeeuwse Vlegel, Veers Mopje en Zeeuwse Roomboterbabbelaar. Bliek Mees terbakkers voorziet zelfs in een eigen brood- merk: Panito. Door Henk van de Voorde Niet zo'n leverancierhopper Kees Vader leidt als zelfstandig onder nemer samen met zijn echtgenote Erna, de Golff supermarkten in Vlissingen en Koudekerke. Daarnaast is hij landelijk voor zitter van de Golff Gebruikersvereniging waaronder alle 58 Golff supermarkten in den lande vallen. Zijn opa startte in 1931 een kruidenierswinkel aan de Oude Vlis- singse weg in Middelburg, waar enkele jaren later Weststrate zich aan de Rouaanse Kaai zou vestigen. "Mijn opa klopte bij Weststrate aan als hij bijvoorbeeld een zakje nodig had voor hagelslag of suiker. Ook liet hij destijds familiekaartjes drukken bij Weststrate. Sinds die tijd is er een onaf gebroken samenwerking met Weststrate. Ik ben niet zo'n leverancierhopper, ben redelijk standvastig op dat gebied. Tegen woordig levert Weststrate 'bijna alles', van enveloppen tot inpakrollen: schuimscha- len om het vlees op te leggen, agenda's, stikkers, bureaustoelen, faxen, printers, cartridges. Weststrate is een goede handelspartner. Dit bedrijf is betrouwbaar en flexibel; er wordt echt naar je geluisterd en je kunt Weststrate levert aan verschillende Golff vestigingen in de regio; Golff van Boven, Kapelle Golff van Overveld, Arnemuiden Golff Vader Vlissingen en Koudekerke Golff de Visser, Oostkapelle er van op aan. Er kan heel veeL Weststrate is oplossingsgericht, werkt snel en flexibel. Binnen onze branche is het 'killing' om nee te moeten verkopen. De levensmiddelenmarkt is topsport en constant in beweging; als je even met je ogen knippert zijn er weer nieuwe producten, regels of consumentenwensen. Het gaat allemaal zo snel, mede door de informatievoorziening via internet. Was tien jaar geleden walnoot- of sesamolie nieuw in het assortiment, nu is dat rijstolie. Tegenwoordig is er de keus uit twintig soorten jam, vroeger uit drie: aardbeien, kersen en abrikozen. Eerst was er alleen grove en snelfiltermaling, terwijl er nu vele soorten senseo zijn. Het gaat erom wat de consument wil", aldus Kees Vader. Weststrate is handelspartner van alle vier de Golff supermarkten op Walcheren: naast Vlissingen en Koudekerke ook die van Arne muiden en Oostkapelle en op Zuid-Beveland. Klant centraal Prisma Food Retail helpt ondernemers kansen te pakken met supermarktformules. Een van die bewezen succesformules is Golff, een klantvriendelijke en overzichtelijke winkel die een dagelijks pakket levens- Het ondernemersechtpaar Erna en Kees Vader werd door commissaris van de koningin Karla Peijs gefeliciteerd met het behalen van het predikaat beste supermarkt van Zeeland. middelen biedt tegen een geruststel lende prijs en waar altijd wat te beleven valt. Bij Golff Supermarkten staat de klant centraal. Met een hoogstaande kwa liteit van verse producten, een breed assortiment, vriendelijke en sfeervolle winkels en aandacht van de enthousiaste medewerkers brengt Golff bij de klant een gevoel teweeg van thuis zijn. Wat direct opvalt bij binnenkomst in een Golff Supermarkt, is de dominante aan wezigheid van verse producten. Voor dag en dauw zijn de Golff-inkopers op pad om ervoor te zorgen dat er heerlijke versproducten in de schappen liggen. Golff legt de kwalitatieve lat erg hoog en biedt tegelijkertijd haar waren tegen scherpe prijzen aan. Beste overall supermarkt van Zeeland De Golff Supermarkt Paauwenburg Vlissingen is in 2008 uitgeroepen tot beste overall supermarkt van Zeeland. Kees Vader van de regerend kampioen: "Het is hard werken. Er komt niks aanwaaien, behalve de wind. En de concurrentie is moordend. Anderzijds vind ik dat ik een leuk en afwisselend beroep heb. Vorig jaar hebben we nog een grote afvaardi ging van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in onze supermarkt in Vlissingen rondgeleid. Ze keken hun ogen uit over wat er allemaal bij komt kijken voor er een pakje boter over de toonbank gaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123