Partnership tussen Ontop en 0 Weststrate zorgt voor rust en stabiliteit PALLETAANBIEDING VERPAKKINGEN INDUSTRIE Stretchfolie per kg Door Henk van de Voorde Foto's: Camile Schelstraete - Duo foto New Quality Tape 2000 is het paradepaardje van Weststrate. Door de unieke combinatie van een 35 micron film en een 33 grams acrylaat kleefmassa is deze tape milieuvriendelijk, low noise, verwerkbaar bij elke temperatuur en is de levensduur onbeperkt. Het bijna 45 jaar jonge Ontop B.V., in maart 1965 gestart onder de naam Amgas BV, is de Europese specialist op het gebied van rookgasafvoeren. De onderneming, sinds 1971 gesitueerd op het Middelburgse bedrijventerrein Ramsburg, heeft een schat aan kennis en ervaring opgebouwd in het kader van ontwerpen, produceren en distribueren van prefab modulaire rookgasafvoersystemen. "We zijn gestart met het importeren van meta len rookgasafvoeren uit Amerika en inmiddels uitgegroeid tot een van de grotere producen ten in Europa op het gebied van modulaire rookgasafvoersystemen. Met de vondst van de aardgasbel in Slochteren kon Nederland z'n eigen energievoorziening regelen en waren we niet langer volledig afhankelijk van olieproducerende landen. Als Amgas zijn we vervolgens zelf rookgasafvoeren gaan produceren voor de opkomende CV-markt. Met de opkomst van de open haarden in de jaren zeventig (mede door de energiecri sis) kregen we als bedrijf opnieuw een flinke boost met de productie van RVS-kanalen. De naam Amgas is in 1995 gewijzigd in Ontop omdat de nieuwe naam internationaal veel beter in het gehoor ligt en in Duitsland reeds gevoerd werd. Wij produceren en leveren een universeel product dat op elke energie bron kan worden toegepast. We zijn wellicht niet de goedkoopste, maar wel de beste", aldus Kees Geerse, hoofd inkoop bij Ontop in Middelburg. Kees studeerde werktuigbouw kunde aan de HZ in Vlissingen en is al ruim dertig jaar werkzaam bij Ontop, waar hij diverse functies heeft doorlopen. Aan de Oude Veerseweg is zowel het hoofd kantoor, fabriek en magazijn gevestigd. Naast de locatie in Middelburg beschikt Ontop over dochterbedrijven in het Duitse Wiehl,het Franse Lognes (verkoop en magazijn) en het Poolse Lask (productie). In Middelburg vinden met name technisch hoogwaardige processen plaats, in Polen de arbeidsintensie ve productie. "Wij voorzien in een heel breed pakket aan rookgasafvoerkanalen, waarvan zeventig procent export en dertig procent voor de Nederlandse markt is bestemd. We zijn een seizoensgebonden bedrijf, het 'stookseizoen' is van september tot april. In de overige maanden houden we ons voorname lijk bezig met projecten en op niveau brengen van de voorraad. Weststrate is onze voormalige buurman op bedrijventerrein Ramsburg. Van origine lever- X-0, toonaangevend producent van zelfklevende tapes, feliciteert Weststrate met haar 75-jarig bestaan. de onze oude buurman kantoorbenodigd heden aan ons, wat later uitgebreid werd met rekwikkelfolie, tape, etiketten, en dergelijke. Rob Jeras kwam met de vraag of men ook dozen aan ons mocht leveren. Voorheen betrokken we diverse maatdozen van Neder landse fabrikanten. Daardoor hadden we een flinke voorraad van duizenden verschillende dozen. Rob zei: 'Wij hebben een schitterend magazijn en kunnen 'just in time' leveren'. Waar er voorheen voor minstens twee maan den voorraad lag, vult Weststrate indien nodig deze dagelijks aan op basis van zeer snelle le vertijden. Bovendien is de (aantrekkelijke) prijs van Weststrate marktconform. Tegelijkertijd kunnen we de vrijgekomen ruimte in ons magazijn aanwenden voor gereed product. Elk half jaar evalueren we in een open gesprek met Weststrate de marktontwikkeling (prijs) en of bepaalde verpakkingen harder of juist minder hard lopen, wij geven de trend aan. De samenwerking tussen Ontop en Weststrate verloopt zeer vlot. 's Morgens voor tien uur bestellen betekent 's middags leveren. Onze policy in onze partnerships met leveran ciers is om niet voor een paar cent goedkoper morgen ineens naar een ander te switchen. Wij zijn voor rust en stabiliteit, zowel aan de ingaande als uitgaande kant. Onze beste leverancier belonen we met de Ontop Award, op basis van criteria als servicegerichtheid, prijs-kwaliteitverhoudingen, leverbetrouw baarheid, betalingsvoorwaarden en klacht afhandeling. Deze Award ging in 2006 naar Weststrate. Het is een modern bedrijf met een ouderwetse service. Ondanks de groei is Weststrate een flexibel bedrijf met een persoonlijke benadering gebleven", aldus Kees Geerse. Kees Geerse, hoofd inkoop bij Ontop in Middelburg. korte midweek (6 personen) 6 t/m 9 april 2010 t Wolfsven - Mierlo incl champagneontbijt eeldigt/m 31 oktober 2009 lelde prijzen zijn ex. 19% btw - vermelde prijzen zijn ex. 19% btw voor actievoorwaarden zie www.weststrate.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 114