sport 137 Recordaantal boten in Abeelenrace ordFocus Limited Orion/GSC wil zo snel mogelijk uit derde klasse Olde Heuvel test knie kort voor NK afstanden Sensationeel voordeel voor snelle beslissers. Feel the difference Nu ook in de showroom: donderdag 8 oktober 2009 door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - Bij de jubilerende vereniging SV Orion/GSC (25 jaar) wemelt het al jaren van de jeugd. De club is een kweekvijver van ta lenten. Toch konden lange tijd nooit de vruchten werden ge plukt, omdat de talenten óf stop ten óf naar een andere club trok ken. Dat had natuurlijk ook te ma ken met het feit dat het aan een se- niorenploeg ontbrak. Drie jaar gleden werd besloten tot een radicale koerswijziging. Jaap Sinke werd aangetrokken en bouw de aan een stevige fundament voor de toekomst. Inmiddels is het 'vriendenploegje' van weleer se nior geworden. Het team speelt nu in de derde klasse van de regio Brabant/Zeeland. Afgelopen zomer vond Sinke het welletjes en werd het stokje overge dragen aan John Jansen. De in Mid delburg woonachtige coach verruil de op het laatste moment de vrou wen van EMM voor een avontuur in Heinkenszand. Het was wikken en wegen, zegt Jansen. „Je moet bepaalde zaken goed op elkaar af stemmen. Denken we bijvoor beeld beide hetzelfde over din gen." Van de overstap heeft Jansen nog geen moment spijt gehad. Het en thousiasme waarmee de handbal lers van Orion/GSC en John Jan sen de strijd in de derde klasse C te lijf gaan is groot. Heel groot. „Op het individuele vlak is er wei nig werk. Er is zoveel talent. We proberen zo snel mogelijk uit die derde klasse te komen. Maar daar is wel de juiste spelopvatting en discipline voor nodig." De derde klasse is voor Jansen en zijn assistent Mario Bruel onbe kend terrein bij de mannen. De kansen zijn dus lastig in te schat ten. „M'n gevoel zegt dat het om een paar ploegen draait, maar dan moeten we er wel staan." Dat is ook meteen de grootste zorg van de oefenmeester. De ba sis is smal. En Niek van Dalen is nog wel even uit de roulatie met een enkelblessure. „Het zal puzze len en schuiven worden, maar ge lukkig zijn er' een paar GSC'ers waar ik altijd op terug kan vallen." Selectie Orion/CSC: Mark Drost, Len- nart Vinke, Ron van Dalen, Rene Hooyschuur, Mischa Dorst, Michiel Schuys, Niek van Dalen, Arno Riemans, Casper Ouwerkerk, Jordy Simonis, Louis Olivier, Sjoerd Jongepier. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het Kanaal door Walcheren is zaterdag voor de ne gende keer het decor van een roei- wedstrijd, de Abeelenrace. Er komt een recordaantal van 64 bo ten op het water, goed voor zo'n 250 roeiers. Er komen elf boten uit België. „We denken steeds dat we het maximum hebben bereikt, maar elk jaar hebben we toch weer meer inschrijvingen", vertelt Ar- jaan van den Bergh namens de or ganiserende roeiverening Honte. Voor de club is het een spannende tijd. Liefst vijftig leden bereiden zich voor op de Abeelenrace. Wat Van den Bergh met name pleziert, is dat dit jaar liefst twaalf achten van start gaan. In het verleden wa ren dat er meestal vier of vijf De achten zijn de 'Formule I-bo ten' in de roeisport. Ook dit jaar kijkt iedereen extra vooruit naar de strijd tussen de achten van het Utrechtse Orca en het Middelburg se Honte. Beide clubs zijn vanaf de eerste editie van de partij en de rivaliteit is behoorlijk groot. Orca heeft de wedstrijd vier keer gewon nen, Honte drie keer en Brugge (vorig jaar) één keer. De Abeelenrace is een soort tijdrit, die in twee delen wordt gevaren. De boten van de senioren vertrek ken met tussenpozen van vijftien seconden een voor een bij de Keer sluisbrug in Vlissingen en finishen kort voor de Middelburgse Schroe- brug. De jeugd vertrekt bij de draaibrug van Souburg. Er wordt gevaren in twee 'blokken'. Het eer ste blok vertrekt vanaf 12.00 uur, het tweede blok vanaf 15.00 uur. De langzaamste boten gaan het eerst van start, zodat er veel inhaal acties te zien zullen zijn. HOOGEVEEN - Wouter Olde Heuvel beslist over twee weken of hij mee kan doen aan de Nederlandse af standskampioenschappen. De schaatser van TVM heeft de trai ningen op het ijs inmiddels voor zichtig hervat na een knieblessure, die hij in de zomer opliep. Olde Heuvel moet nu afwachten hoe zijn knie reageert. De NK af standen beginnen vrijdag 30 okto ber. Een week voor dat evene ment, waar de startbewijzen voor de eerste serie wereldbekerwed strijden worden verdeeld, wil Olde Heuvel zijn knie testen en beslis sen of hij meedoet. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. De herenacht van Honte in actie tijdens de Abeelenrace van vorig jaar. foto Ruben Oreel Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/8PM, exd kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan afwijken ven standaardspeciticaties. Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km/liter: van 9,7-27,0; liter/100 km: 3,7-10,3; CO, gr/km van 98 'MA FordC-MAX Limited WK&ir van 28.750,- voor 23.750,- Ook leverbaar als diesel met een voordeel van 4.150,-. Ford pakt nu flink uit met de Focus Limited. Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Focus Limited is gebaseerd op de Focus Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met een voordeel van 4.875 euro. Dus een lage aanschafprijs van 20.900 euro en voor de leaserijders betekent dit zo'n 42 euro per maand minder bijtelling (42% belastingschijf)-Focus Limited, nu in de showroom, Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. FordFocus 1.816v 92 kW (125 pk) Normaal: 25.775,- Voordeel: 4.875,- Nu: 20.900,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon. FordMondeo Limited van 31.325,-voor 26.100,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107