14 op fundament van Hiddink sport 135 Anderlecht sluit weer vrede met Standard Dirk Kuijt Maradona bezint zich op zijn positie IOC: zorgen over voorbereidingen Sotsji Miinchen kandidaat Winterspelen 2018 IJshockeywedstrijd Turner Wammes reist gestaakt vanwege mist nog niet af naar WK Zuid-Amerika Australië heeft veertien WK-kwalicatiewedstrij- den gespeeld. De ploeg won negen duels, speel de drie keer gelijk en verloor twee keer. De aanvaller miste gisteren beide groepstrainingen van Oranje in de aanloop naar het oefenduel van za terdag met Australië vanwege een lichte enkelblessure. „Het is niets om je zorgen over te maken", zei hij. „Ik denk dat ik er zaterdag gewoon weer bij ben." mmmmmmm KOPENHAGEN De voorbereidingen op de Olympi sche Winterspelen van Sotsji in 2014 verlopen moeizaam. Dat heeft de evaluatiecommissie van het In ternationaal Olympisch Comité gis teren op het congres in Kopenha gen laten weten. Zorgen zijn er vooral over de bouw van de sta dions in de Russische stad. Die ligt ver achter op schema. Ook het trans port is nog verre van goed geregeld. Het IOC liet wel weten er nog wel vertrouwen in te hebben dat alles op tijd goed komt KOPENHAGEN München heeft zich gisteren offici eel kandidaat gesteld voor de orga nisatie van de Winterspelen van 2018. De Zuid-Duitse stad heeft dat aan het IOC laten weten. De beslis sing valt in juli 2011, tijdens een IOC-congres in Zuid-Afrika. Tegenkandidaten zijn vooralsnog Pyeongchang in Zuid-Korea en An- necy in Frankrijk. Als het IOC voor München kiest, is het de eerste stad die zowel de Zomer- als de Winterspelen weet binnen te ha len. De Zomereditie was er in 1972. TILBURG LONDEN De bekerwedstrijd tussen de ijs- hockeyclubs Tilburg Trappers en Nijmegen Devils is dinsdagavond gestaakt omdat het in de hal in Til burg te mistig was geworden. Scheidsrechter Roger van der Waar den legde het duel stil toen het zicht voor de spelers en de suppor ters door de nevel te beperkt was geworden. Op dat moment leidde Tilburg Trappers met 3-1. Waardoor de 'mist' veroorzaakt werd, is onduidelijk. Op het duel waren 1600 mensen afgekomen. De Nederlandse turndelegatie is gisteren naar WK-locatie Londen afgereisd zonder Jeffrey Wammes. De turner van Flik-Flak is griepe rig. Nog niet bekend is wanneer hij wel op het vliegveld stapt, zo liet zijn trainer Bram van Bokhoven vanuit Londen weten. Wammes bezocht dinsdag in gezel schap van bondsarts Liesbeth Lim het AMC in Amsterdam. In afwach ting van de uitslag van de tests werd besloten dat de turner voor alsnog in Nederland blijft. donderdag 8 oktober 2009 BUENOS AIRES - Diego Maradona gaat na het WK-kwalificatieduel te gen Uruguay bekijken of hij nog wel wil aanblijven als bondscoach van Argentinië. Maradona heeft gis teren gezegd dat hij over zijn baan wil praten met voorzitter Julio Grondona van de Argentijnse voet balbond AFA. Het Argentijnse idool zei dat hij „de gelukkigste man van de wereld was", toen hij een jaar geleden als bondscoach werd aangesteld. Hij voegde eraan toe dat de zaken niet helemaal zijn gelopen, zoals hij had gewenst. Het stoort de voorma lige topvoetbalier vooral dat de technisch directeur van de AFA, Carlos Bilardo, besluiten heeft ge nomen zonder daarover met hem te overleggen. Argentinië staat momenteel vijfde in de Zuid-Amerikaanse zone. De nummers één tot en met vier plaat sen zich rechtstreeks voor het WK in Zuid-Afrika. De nummer vijf moet een play-off spelen. Argenti nië speelt zaterdag in Buenos Aires tegen Peru. Op 14 oktober sluit Maradona de kwalificatiestrijd in Montevideo te gen Uruguay af Brazilië 16-33 Paraguay 16-30 Chili 16-27 Equador 16-23 Argentinië 16-22 Uruguay 16-21 Venezuela 16-21 Colombia 16-20 Bolivia 16-12 Peru 16-10 BRUSSEL - De Belgische voetbal clubs Anderlecht en Standard Luik willen de strijdbijl begraven. De di recties van beide clubs zullen van daag op symbolische wijze vrede sluiten. Halverwege Brussel en Luik, in het kasteel van Hélécine, schudden An- derlecht-voorzitter Roger Vanden Stock en vice-voorzitter van Stan dard Luciano D'Onofrio elkaar de hand. Daarbij wisselen beide be stuurders de shirts van de top clubs uit. Anderlecht en Standard liggen met elkaar overhoop sinds de be slissingswedstrijden om het kam pioenschap vorig seizoen. Tijdens de meest recente confrontatie tus sen de twee grootmachten ging het opnieuw mis. Standard-speler Axel Witsel bezorgde de Pool Mar- cin Wasilewski van Anderlecht een dubbele beenbreuk. De clubs hopen met deze actie een signaal af te geven aan de Bel- gische voetbalwereld. „De symboli sche daad is een gevolg van de vas te wil om het Belgisch voetbal uit het slop te halen en weer prioriteit te geven aan de essentie: voetbal len", verklaren beide clubs. Pim Verbeek (links) is succesvol met Australië en heeft zich met het voetbalteam geplaatst voor het wereldkampioenschap. Hij zet de lijn van Guus Hid dink voort. - foto Peter Schols

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105