zeeland 127 Stilte voor de Thoolse storm SCHERPE BLIK OP SCHERPE PRIJZEN 1200 euro gestolen in supermarkt Kwadendamme BEGROTING Lokale heffingen stijgen niet Loods voor onderhoud aan steigers BEREKEN UW PRIJS VRAAG HET DE OPTICIEN donderdag 8 oktober 2009 door Sanne Schelfaut THOLEN - De gemeente Tholen wacht met het nemen van rigou reuze maatregelen om het begro tingstekort vanaf 2011 aan te pak ken. Op dit moment zijn er vol gens wethouder Karei Heijboer te weinig zekerheden over hoeveel Tholen moet inleveren en bezuini gen. Stilte voor de storm. Het had zo maar de titel kunnen zijn van de begroting 2010 van de gemeente Tholen. Want de financiële gevol gen van de economische crisis blij ven volgend jaar voor de Tholena- ren behoorlijk binnen de perken. De lokale heffingen stijgen niet. Uitzondering is de afvalstoffenhef fing. Gezinnen betalen volgend jaar negen euro meer en alleen staanden zes euro extra. „De kos ten voor afvalverwerking stijgen behoorlijk, dat moeten we helaas verwerken in onze heffingen", legt wethouder Karei Heijboer uit. Volgend jaar verkeert Tholen dus in relatief rustig vaarwater, vanaf 2011 is het een ander verhaal. „We bieden nu een sluitende begroting (met een overschot van zeven mil le, red.) aan, maar vanaf 2011 heb ben we tekorten", zegt Heijboer. „Oplopend tot bijna negen ton in 2013. Dat heeft niet met ons eigen financiële beleid te maken, maar is een rechtstreeks gevolg van de re cessie. We zullen hoe dan ook maatregelen moeten nemen om gezond te blijven." Hoé de ge meente dat gaat doen, is de vraag. De voltallige raad droeg het colle ge van B en W afgelopen zomer via een motie op om met maatre gelen te komen om het begrotings tekort vanaf 2011 terug te dringen en om te zetten in een overschot of een aanvaardbaar tekort. Het col lege kan naar eigen zeggen niet te gemoet komen aan deze eis. „We vinden het op dit moment niet verantwoord om met grote be zuinigingsvoorstellen te komen zonder te weten wat er nog meer op ons afkomt. We weten dat we minder geld uit het Gemeente fonds ontvangen, maar niet om hoeveel minder het gaat. Het is zaak om de rust te bewaren." De wethouder is niet optimistisch over de vraag of er de komende ja ren grote projecten kunnen wor den uitgevoerd. „Ik vrees dat we ons een tijdlang geen gekke din gen kunnen veroorloven." THOLEN - Bij de Bergsediepsluis aan de Oesterdam in Tholen wordt dezer dagen een grote loods opgetrok ken. De gemeente heeft daar toestemming voor gege ven. „Er wordt binnenkort groot onderhoud gepleegd aan de steigers", vertelt een woordvoerder. „De loods is bedoeld voor de opslag van de materialen en machines die daarvoor nodig zijn." Het tijdelijke bouwwerk staat op het stukje land aan de westkant van de sluis. De loods blijft vermoedelijk een jaar tot anderhalf jaar staan. foto Willem Mieras KWADENDAMME - Een insluiper is maandagmiddag, naar gisteren be kend is geworden, met 1200 euro aan de haal gegaan bij supermarkt Attent van Kees Verbeek in Kwa dendamme. De man of vrouw kwam rond het middaguur via een openstaande zijdeur binnen en slaagde er in een greep in de kluis te doen. „Pure pech", vindt Verbeek. Twee jaar geleden werd er ook al inge broken in zijn supermarkt. Toen gingen de inbrekers er met 9000 euro vandoor. (advertorial) "Dat is handig!", zeggen veel klanten die voor het eerst bij Specsavers binnenkomen. U weet vooraf tot op de cent wat u betaalt en krijgt bij aankoop van een bril met montuur vanaf €99,- een tweede bril gratis. Een bril kopen bij Specsavers is een feest. Voor uzelf, voor uw ogen én voor uw porte monnee. Het begint met de vriendelijke ontvangst in de winkel. Ook de zeer uitge breide oogmeting bevestigt het gevoel dat u welkom bent. De meting wordt uitge voerd door opticiens met minimaal een MBO-diploma. Of door een optometrist, waardoor u inzicht krijgt in de totale conditie van uw ogen. Uw gezichtsver mogen is immers té belangrijk om aan ongeschoold personeel over te laten. Ogen getest? Dan gaan we een bril samen- stellep! Nieuw bij Specsavers zijn de pos ters en folders met de cijfers 1, 2 en 3. Daarmee berekent u in drie simpele stappen uw totale prijs. Een complete bril voor €29! In stap 1 kiest u een montuur uit. Die zijn er in een aantal prijsklassen en - let op! - altijd inclusief gratis standaard PENTAX enkelvoudige glazen. De voordeligste brillen kosten u zo slechts €29. De andere prijscategorieën lopen van €59 (voor de kids) door tot €229, waarin u monturen van tijdloos klassiek tot modern vind! Pro beer dat maar eens bij andere opticiens! Ruime keuze varifocaal In stap 2 kiest u het type glazen uit. Steeds meer mensen kiezen voor bifocale of varifocale glazen, als zo rond een jaar of Prijzen gelden bij aankoop van een montuur. KIES EEN MONTUUR onze monturen zijn er in 8 prijspunten <2^ C€99 j) <xs> <TTT> KIES HET SOORT GLAS prijzen zijn per paar glazen PENTAX standaard enkelvoudige glazenGRATIS PENTAX bifocaal €85 Het zichtbare halve maantje onderin het glas is het leesgedeelte. de rest van het glas is om veraf scherp te zien. PENTAX varifocale glazen bieden scherp zicht voor veraf e n dichtbij, zonder hinderlijke scheidingslijn. €79 €149 €189 KIES EX 1 RA OPTIES prijzen zijn per paar glazen €50 €15 UV 400 €35 €35 Reactions (incl. kraswerend) €85 €115 Polaroid Drivewear €200 Extra dun 1.6 (incl. ontspiegeld en kraswerend) Super dun 1.67 (incl. ontspiegeld en kraswerend) Super dun 1.74 (incl. ontspiegeld en kraswerend) €135 €195 €255 45 het lezen moeilijker gaat. Ook dit speciale glaswerk is scherp geprijsd. Neem de nieuwste generatie varifocaal, genaamd 'varifocaal op maat', waarbij de overgang tussen ver en dichtbij zonder vervorming verloopt. Hiervoor betaalt u maar €189 per paar. Ook voor de glaskeuze in stap 2 geldt dat alles duidelijk op papier staat. U berekent zelf de prijs en telt deze op bij het bedrag uit stap 1. Tenslotte komt u bij stap 3, de extra opties. Die variëren van kraswerende tot gekleurde glazen. En van een UV-filter of polaroid tot superdunne glazen. De prijzen? Laag! Tweede bril gratis Na deze drie stappen volgt nog de grootste verrassing. Bij een montuur vanaf €99, krijgt u namelijk een tweede bril gratis. In dezelfde of lagere prijsklasse en met dezelfde glazen. Het enige waar u voor betaalt, zijn de eventuele opties uit stap 3. Een voorbeeld U koos als eerste bril een modern montuur van €99 (stap 1), met universeel varifocale glazen a €79 (stap 2), plus een harde kraswerende coating van €15 (stap 3). Kosten totaal: €193. We laten uw eventuele vergoeding van uw ziektekostenverzekering even buiten beschouwing (waardoor het door u te betalen bedrag nog voordeliger uit kan vallen). Vervolgens mag u dus nog een tweede montuur van dezelfde prijsklasse uitzoeken met precies dezelfde luxe glazen, gratis. U betaalt alleen €15 voor de kraswerende laag uit stap 3. Dat is Specsavers: de opticien voor de .haarscherpe blik voor een minstens zo scherpe prijs! Jeroen Swart Specsavers Goes (Opticien) Iedere dag stellen onze klanten ons vragen over hun ogen. Als Specsavers-opticien zijn wij dan ook veel meer dan alleen brillenverkoper: we zijn oogadviseurs die u met raad en daad bijstaan om de gezondheid van uw ogen te waarborgen. Wat is de kwaliteit van een bril van €29? Die is uitstekend! In deze prijscategorie is bovendien veel keuze. En met enkelvoudig glazen erin, bent u dus voor nog geen €30 in één keer klaar bij Specsavers! Zijn de opticiens bij Specsavers gediplomeerd? Je ogen zijn een van je belangrijkste zintuigen, het is van belang dat daar deskundig mee om wordt gegaan. Professionaliteit staat bij Specsavers hoog in het vaandel. Daarom zijn de opticiens van Specsavers minimaal MBO-gediplomeerd. Iets wat volgens ons overal zo zou moeten zijn. UW SPECSAVERS VESTIGING! Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 Ga toch meteen naar Specsavers. 2009 Specsavers Optical Group. All rights reserved. Hoe kan Specsavers de prijzen zo laag houden? Specsavers heeft wereldwijd ruim 1.200 winkels waardoor we goedkoop inkopen. Die besparing komt rechtstreeks ten goede aan onze klanten. Dat vinden we niet meer dan normaal. Verleent Specsavers ook hoorzorg? Inderaad leveren wij ook hoogwaardige oplossingen wanneer u kampt met gehoor problemen. Bij ons vindt u topkwaliteit boortoestellen tegen zeer scherpe prijzen. Bovendien wordt de altijd gratis en vrijblijvende hoortest uitgevoerd door audiciens die een opleiding hebben gevolgd op een onafhankelijk, door de overheid erkend, opleidingsinstituut. Een testperiode van 2 maanden en 5 jaar nazorg behoren tot onze standaard service. I Opticiens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101