meningen 19 brieven Ellewoutsdijk Gemeentebestuur Sluis Koopsompolissen en DSB Westerschelde 73 Westerschelde 74 Westerschelde 75 Westerschelde 76 Westerschelde 77 Zeeuws-Vlaamse actie Zeeuws-Vlaamse actie 2 Zeeuws-Vlaamse actie 3 Roofvogels Huldiging Medaillewinnaars college woensdag 7 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Onverdeeld naar de Openbare School was een leuze meer dan 50 jaar geleden. Voor mij geldt dit nog steeds. Het is goed om alle kinde ren naar de Openbare basisschool te laten gaan. Later in de maat schappij moet je ook met mensen met andere opvattingen samenwer ken. De lagere school in Ellewouts dijk moet sluiten omdat er niet ge noeg leerlingen zijn. Gaan echt alle kinderen in Ellewoutsdijk naar de ze school? Of gaan er kinderen naar scholen op basis van het ge loof van hun ouders? Zo ja, dan geldt voor deze ouders: houden we ons mooie dorp leefbaar of werken we mee aan een sterfhuisconstruc tie. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Ons gezin komt al meer dan 40 jaar op vakantie in Cadzand-Bad. Wij verblijven dan in een vakantie verblijf op Pese-Schorre. Het moet ons helaas van het hart dat het eens zo mooie parkje totaal wordt verwaarloosd. Met name de weg over dit parkje verkeert al jaren in een erbarmelijke staat. Hij zou in de Middeleeuwen niet misstaan. Deze zomer in juli werden wij 's morgens gewekt door een machine die het oude wegdek begon weg te halen. Wij slaakten een zucht van verlichting, dit sloeg echter al snel om in verbijstering! De machine haalde slechts 2 stukjes asfalt weg om de volgende dag een auto te sturen met 2 emmertjes asfalt om de verwijderde 2 plekjes weer te vullen! Het gemeentebestuur van Sluis zou eens de moeite moeten nemen om te komen kijken. En zelf eens over deze 'weg' te rijden! Al jaren wordt er moeite gedaan door 'aanwonenden' om dit onder de aandacht te brengen maar de ge meente Sluis blijkt doof te zijn. H. Bisschop/v. Gameren Waldeckpyrmontlaan 39, Doorwerth De verwijten richting DSB over handelwijzen in het verleden inza ke koppeling van hypotheken aan koopsompolissen mogen dan te recht zijn, dezelfde soort polissen met hoge provisies hebben andere banken en zeer veel tussenperso nen ook verkocht. Opmerkelijk is dat het in de recente publiciteit al leen gaat over koopsompolissen. Wie echter een lijfrentepolis af sloot en daarvoor periodiek pre mie betaalt is niet veel beter af. Van de ingelegde gelden gaat min stens 40% (meestal meer) naar de verzekeraar en de tussenpersoon krijgt er hoge provisies voor. Als je dus 100 euro maandelijks inlegt bij een bepaalde verzekeraar, is het wel erg triest dat 40 euro nooit in de eindsom terechtkomt. Het is mij altijd een raadsel geweest waar om velen voor deze vorm van oudedagsvoorziening kiezen, ter wijl maandelijks hetzelfde bedrag op een langdurig deposito zetten veel meer oplevert. Bovendien be heer je het tegoed dan zelf en het kan fiscaal op aantrekkelijke wijze. A.H. de Wilde Ter Poorteweg 2, Koudekerke Onlangs werden wij verplicht ons landbouwbedrijf in te laten schrij ven in het openbare handelsregis ter bij de Kamer van Koophandel. De jaarlijks verplichte kosten hier voor bedragen 26,14 euro. Deze worden volgens de website van de KvK gebruikt 'om activiteiten uit te voeren waar het hele bedrijfsle ven baat bij heeft'. In de krant van 1 oktober wordt melding gemaakt van een schrijven van de KvK aan minister Verburg met als kop: 'Be drijfsleven voor ontpoldering'. De KvK realiseert zich blijkbaar niet dat er inmiddels een groot aantal landbouwbedrijven verplicht in het handelsregister zijn ingeschre ven, die geen enkele baat hebben bij het schrijven van de hier be doelde brief aan de minister van LNV. De vraag is dan ook of de KvK een dergelijk standpunt aan de minister kenbaar kan maken. Zij spreken in ieder geval niet na mens ons bedrijf. Suze de Hullu Catsweg 6, Groede Echter terug naar de menselijke maat is het al of niet ontpolderen van de Hedwigepolder niet meer dan een burenruzie tussen Neder land en Vlaanderen. Hoe los je een uit de hand lopende burenruzie op? Je gaat naar een rechter of een mediator. Een mediator lost het probleem niet op voor de betrok ken partijen, maar zorgt er voor dat partijen op een goede manier met elkaar praten en zelf met de oplossing komen. Het zou dus een mediation moeten worden met 4 partijen (Vlaanderen, Nederland met daaraan toegevoegd Natuur en de Landbouw). Reken voor 2 of 3 sessies en een doorlooptijd van een paar weken tegen tussen de 200 en 300 euro pet uur. Kortom als de nood hoog is en de partijen zijn gemotiveerd, is mediation een goed, logisch en niet duur spoor. Wie wil er nu een 'oorlog' tussen Nederland en Vlaanderen om de Hedwige polder, terwijl we elkaar zo hard nodig hebben! Leo Boom Westerenban 14, Burgh Haamstede Kamerlid Ad Koppejan geeft de mi lieubeweging de schuld van de ont poldering Hedwigepolder (krant, 06-10). Dit is geen integere opmer king. 'De Schelde Natuurlijk', waar in zeven Nederlandse én Vlaamse milieuorganisaties samenwerken wilde meerdere polders onder wa ter zetten. België wil een derde ver dieping van de Westerschelde. Bel gië heeft een troef: dwars liggen met de Hogesnelheidslijn. Peijs, de echte schuldige, neemt de ontpol dering expliciet in het Tractaat met België op. GS nemen de regie van haar besluit over en sluiten vervol gens een deal met de ZMF: 600 ha in ruil voor het afzien van tijdro vende procedures tegen de derde verdieping. GS 'belonen' de ZMF met een vierjarige subsidieovereen komst a 350.000 euro. De ontpolde ring dreigt af te springen en daar door wordt alsnog een procedure bij de Raad van State gestart. Als de polder alsnog onder water gaat, dan trekt de ZMF de procedure weer in. Nederland wordt boven dien fors schadeplichtig wanneer de regering tractaatbreuk pleegt. C.J. Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Een debat over de verdieping. Nou, daar ging het helemaal niet over. Natuurherstel en ontpoldering. Verdieping moet gewoon, daar wa ren de aanwezige politieke partijen het over eens,. 'Maar een paar drempels weghalen', zei Marc van Peel, schepen van Antwerpen. Ja, en dan niet vergeten dat dag en nacht gebaggerd moet worden door meerdere schepen om de diepte op peil te houden, en nog meer na de 3e verdieping. Want in de Ontwikkelingsschets had men het over 8 drempels, op een latere kaart zag ik 10 drempels, de krant (zaterdag) had het over 12! In 2007 heeft men al geconstateerd dat meer zand voor de haven van Ter- neuzen weggebaggerd moet, de ver korting van de vooroever bij Hoe- dekenskerke wordt met zorg gade geslagen, ook is een onduidelijk ontzandingsproces waargenomen. Kortom, men heeft geen zicht op de dynamische gevolgen door de verdiepingen waaronder verande ring in meandering. Nederland wil zich houden aan een slechte af spraak. Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge De eerste aflevering van de Wester schelde soap zit er bijna op. Hoe 'domme' Belgen de Hollanders ver nietigend wisten te verslaan - op hun eigen terrein en met hun ei gen wapens. Hoe zullen vervolgaf- leveringen van dit magistrale suc ces er uit gaan zien? Niet meebeta len aan een nieuwe zeesluis? Dan heel Oost- Zeeuws-Vlaanderen on der water? Niet meewerken aan een volgende verdieping? Dan West-Zeeuws-Vlaanderen ook maar natte voeten? Reinier Scheele Energiestraat 11, Terneuzen 'Karla Peijs tart Zeeuws-Vlamin gen' (krant, 03-10). Allergisch voor de Zeeuws-Vlaamse vlag houdt de commissaris van de koningin bij de demonstratie tegen het provin ciale beleid de Zeeuwen onder de Westerschelde de spiegel voor door op een regenteske manier te verklaren dat ze gewoon onderdeel van Zeeland zijn. Jullie moeten niet zeuren en meer je zegeningen tellen. Dus dat doen we dan maar: foto Ruben Oreel een meer dan gemiddelde afname van de bevolking, een structurele afbrokkeling van het aantal arbeids plaatsen sinds realisering van de Westerscheldetunnel, de duurste tolweg van Nederland, de hoogste waterschapslasten van Nederland, financiering van de tunnel bij Sluis kil uit de tolheffing van de Wester- schel-detunnel, verstoorde verhou dingen met de Vlamingen, enz. Daar staat als bewijs van eigen kracht tegenover, dat ziekenhuis Zorgzaam in Terneuzen geheel zelf standig en onafhankelijk van het provinciebestuur tot de beste tien van Neder-land behoort. De pro vinciale bestuurslaag kan gerust verdwijnen. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Als niet-Zeeuws-Vlaming heb ik me verdiept in de argumenten die de ZVP voert en ben het met hen eens. Ik had me aangemeld voor de demonstratie, was verhinderd en heb mijn opstapkaart beschik baar gesteld. Het meegevoel was er, daarom was de respons in Middel burg een teleurstelling. De demon stranten werden wel aangehoord, maar er werd niet goed geluisterd. Daarna kwam de kritiek van burge meester Lonink alsmede van Van Waveren. Het meevoeren van de Zeeuws-Vlaamse vlag zou oneigen lijk zijn omdat een kleine groep niet representatiefis voor de hele Zeeuws-Vlaamse bevolking. Weten ze dat zeker, of zijn ze gewoon bang dat dat wel het geval is? Guus Langeraert blijft wijs en 'haalt glim lachend de schouders op', maar ve len zullen gegriefd zijn. Wat is de volgende stap van de overheid. Neemt ze de klachten van het ZVP serieus? Verbiedt ze de vlag mee te nemen in demonstraties? Lang le ve de democratie. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene De Zeeuws- Vlamingen, die de moeite genomen hadden 2 okto ber naar Middelburg af te reizen kregen 'de wind' van voren van mevrouw Peijs. Zij vond dat de Zeeuws-Vlamingen al voldoende kregen, de tunnel bij Sluiskil, de N61 die verbreed wordt. Ze moes ten nu maar eens ophouden over de verdieping en de ontpoldering van de Hedwigepolder. Mevrouw Peijs gaat alleen voorbij aan het feit dat de aanleg van de tunnel bij Sluiskil en de verbreding van die weg slechts uit economische motie ven plaats vinden: te veel opont houd, wachttijden voor vrachtau to's. Wat zou de reden van verdie ping van de Westerschelde zijn? Laat me eens raden: misschien loopt Antwerpen een paar miljoen euro mis? Wat kost de verdieping van de Schelde en wat kost het overslaan van goederen in Terneu zen of Vlissingen (extra werkgele genheid levert dit wel op). Mis schien vallen de kosten op lange termijn wel tegen elkaar weg. Of is het een principiële kwestie? A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Zullen de vogeltellers afgelopen weekeinde ook de 'havik' uit Wog- num hebben geteld? Of scheert die 'bescheiden vogel' nog steeds bo ven zijn nest met 'de gouden eie ren'? Of was de vogel al eerder ge vlogen? Deze wereld is glashard, zo ben je een trotse pauw en zo een uitgeteld vogeltje! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg "Landscape-gardening" World skills Op zaterdag 10 oktober a.s. worden de medaille winnaars "Landscape-gardening" Frank van Haastert en Job de Visser gehuldigd i.v.m. het behalen van; de Zilveren medaille, titel "Beste Nederlands team" en de titel "Excellent vakmanschap", behaald tijdens de World skills in september jl. in Canada. Een ieder die hen persoonlijk wil feliciteren is van harte welkom! De huldiging vindt plaats om 11.30 uur op het Edudelta College, Stationspark 39 in Goes. Personeel en management wensen hen beide veel succes met hun vervolgopleiding aan Orll'iriAli'O c'e Ho8ere Agrarische Schooi CUUUClICI,. in 's-Hertogenbosch goes Stationspark 39 - 4462 DZGoes-www.Edudelta.nl - Roesvmbombo@Edudelta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9