Sport 133 Willy van der Kuijlen Serena Williams is terug op de plaats waar ze thuishoort Zeeuwen in crossfinale Zierïkzee speelt komend weekend niet Van der Meet in hoofdtoernooi Future Antalya Hoek voorlopig zonder spits Versyp RCS verslaat Terneuzense Boys Sranang maakt korte metten met IFCV Mark van Bommel hervat training woensdag 7 oktober 2009 Komend weekeinde hebben de teams van Zierikzee geen competitieverplichtin gen. Wegens het 90-jarig bestaan wordt er op Den Hogen Blok gefeest. De af trap is op vrijdagavond met een receptie, gevolgd door een jeugddisco. Voor de jeugd zijn er op zaterdag spelactiviteiten uitgezet, 's Middags is een reünietoer- nooi voor (oud-)leden. Met een feestavond wordt het jubileum afgesloten. door Edward Swier Zijn beste wedstrijd voor Zierikzee herinnert Kees Verkaart zich nog als de dag van gisteren: de bekerwedstrijd tegen Middelburg op 12 november 1989. foto Dirk-Jan Gjeltema PEKING - Het is een overbodige vraag. Als je bij Serena Williams in formeert, wie de nummer één po sitie op de wereldranglijst bij de vrouwen nu écht verdient, krijg je een verbaasde blik. „Ik natuurlijk", was al jaren steevast haar ant woord. De Amerikaanse tennisster heeft ook gelijk. Geen enkele speelster kan zo'n imposante erelijst overleg gen als de jongste van de Willi- ams-zussen. „Ik vind het dan ook niet meer dan logisch dat ik weer nummer één ben", zei ze gisteren op de haar onbescheiden wijze. Dinara Safina leidde de afgelopen maanden de ranking. Liefst 25 we ken lang was het een doorn in het oog van Williams, was het vrou wentennis mikpunt van spot. Immers, Safina won nog nooit een grandslamfinale. En kwam ze al eens in de eindstrijd dan ging ze volledig af Al vanaf 20 april doet Serena Williams dan ook het nodi ge om Safina te kleineren. Op de baan had dat weinig effect. Safina speelde veel meer toernooien, pak te daar de nodige punten. Willi ams concentreerde zich op de grandslams. Ondertussen woedde ook een ver bale strijd. Serena was het meest venijnig nadat ze Wimbledon, haar elfde grandslam, had gewon nen. De pronte Amerikaanse pro beerde een gemeen lachje te onder drukken toen ze zei dat „Dinara het toch ook goed heeft gedaan. Ze heeft mooie toernooien gewon- nen...Rome en Madrid." In Peking verloor Safina maandag in de tweede ronde van de Chine se nummer 226 van de wereld, Zhang Shuai. Williams moest daar om gisteren winnen van Ekaterina Makarova, 55ste op de wereldrang lijst, om komende haar naam bo ven aan de ranglijst terug te vin den. De Amerikaanse deed dat: 6-3, 6-2. „Nu ik weer eerste sta, voel ik me een stuk beter." De inmiddels 28-jarige Williams won in 2009 zowel de Australian Open als Wimbledon. „Daarom vind ik ook dat ik deze positie ver dien. Ik heb nota bene twee grandslams gewonnen, heb het ge voel dat er zelfs meer in had geze ten. Ik speel een behoorlijk con stant jaar, was met name aan het begin van het jaar goed. Blessures^ hebben me wel een beetje dwars gezeten, maar ik ben blijven vech ten. Meer kan je niet doen. Uitein delijk betaalt zich dat ook uit." Op Roland Garros moest de Ame rikaanse in de kwartfinales buigen voor de latere winnares Svetlana Koeznetsova, in de VS kreeg ze in de halve finales te maken met een herboren Kim Clijsters. De Bel gische lijkt de enige speelster die Williams kan bedreigen. Haar zus Venus vertoont tekenen van slijtage. En de Russische en Servische vrouwen zijn met name in de grote toernooien onvoldoen de stabiel, gaan doorgaans ten on der aan spanning en stress. Clijs ters kent dat probleem niet. Als moeder heeft ze echter geen zin om al te veel toernooien te spelen, hetgeen ook haar de nodige pun ten zal kosten. Justine Henin heeft op termijn ook een kansje, als ze tenminste net zo succesvol herin treedt als haar Vlaamse collega. Het zou een slechte zaak voor het tennis zijn als Safina binnenkort weer Williams passeert. Iedereen heeft inmiddels wel ingezien dat de Amerikaanse momenteel echt de allerbeste speelster is. De tennis" federatie voor vrouwen WTA buigt ondertussen het hoofd over een nieuwe opzet van de ranking, maar heeft al laten weten dat dat niet eenvoudig is. Het is overigens de vierde keer dat Serena Williams eerste staat op de wereldranglijst. In 2002 en 2003 leidde ze het vrouwenpeloton 57 weken achtereen, en - na een pe riode waarin ze andere dingen in haar drukbezette leven prioriteit gaf - was ze in september en okto ber 2008 weer vier weken terug aan de top. Begin 2009 stond ze elf weken eerste, tot Safina haar op 20 april afloste. TERNEUZEN Zaterdag-hoofdklasser Hoek moet het voorlopig stellen zonder Koen Versyp. De Belgische spits viel za terdag tegen Bennekom gebles seerd uit. Hij blijkt een scheurtje in een knieband te hebben opgelo pen. De verwachting is dat Versyp zeker drie weken buitenspel staat. Hij mist de duels met IJsselmeervo- gels, SDC Putten en Dovo. TERNEUZEN Zondag-eersteklasser RCS heeft gis teravond in een oefenwedstrijd za terdageersteklasser Terneuzense Boys verslagen. Het werd in Ter- neuzen 1-2. Bij rust was er nog niet gescoord. Besar Xhoxhaj zette RCS, dat onder meer zonder de gebroe ders De Nooijer aantrad, met twee treffers op 0-2. Gokhan Ersahin maakte uit een vrije trap 1-2. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang maakten na de 5-3-zege op Groene Ster ook korte metten met IFCV/KV Design. Voor eigen pu bliek werd het na een 7-1-ruststand 9-3- Ugur Kahveci was met vier treffers topscorer. Steven Fitsch (2x), Cla rence Pahlad, Pito en Virgil Deme- za scoorden eveneens. MUNCHEN Mark van Bommel heeft zijn ren tree op de training van Bayern Münehen gemaakt. De middenvelder was twee maan den uitgeschakeld door een blessu re aan de grote teen van de rechter voet. Hij maakte probleemloos de training van anderhalf uur vol. De middenvelder onderging een operatie aan de teen. MIDDELBURG - Tennisster Angeli- que van der Meet is er in geslaagd het hoofdtoernooi van het Future- toernooi in Antalya in Turkije te bereiken. Na een bye in de eerste ronde, won de inwoonster van 's-Heer Abtskerke de tweede en derde ron de in de kwalificatie. Vandaag speelt de Bevelandse de eerste ron de van het hoofdtoernooi. Ook volgende week is Van der Meet in Antalya actief, op een an der Future-toernooi. Ze is van plan komend jaar fullti me te gaan tennissen, om te zien of er een bestaan als profspeelster voor haar is weggelegd. Van der Meet is op de wereldrang lijst voor senioren binnengeko men op plaats 763 en staat nu 755e. In de komende tijd zal ze ook mee reizen met Jong Oranje. door Herman Heuvink AXEL - Zo'n 400 rijders nemen za terdag deel aan de motorcrossfina le van de vijf districten - noord, oost, zuid, west en midden - op het circuit in Axel. Tal van Zeeuw en geven acte de prèsence. Zij ko men uit voor het district west. De rijders zijn geselecteerd bij de titelstrijd in de districten. Eén van de Zeeuwse deelnemers is Troy van de Ketterij uit Vlissingen. Hij was in west de sterkste in de klas se 65CC grote wielen. Hij is daarom een kanshebber. Een andere kam pioen, Marco Pennings uit Tholen, kan in de klasse MX 2 door een schouderblessure niet deelnemen. Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland en Kevin van de Beer uit Zaamslag, die als tweede en derde eindigden, moeten de honneurs waarnemen. In de klasse MX 1 be hoort Arno Ruttinger uit 's Hee- renhoek tot de favorieten. De trai ningen beginnen om 9.00 uur. De, wedstrijden steraten om 11.00 uur. Zeeuwse deelnemers met hun start nummers. 50 cc: 2, Jayden Hoek, Oost-Souburg; 3. Joris Lampio, Vlissin gen; 6. Mike Meedendorp, Vlissingen. 65 cc kleine wielen: 2. Dailey van de Ketterij, Vlissingen; 4. Michan Fase, Sint Maartensdijk. 65 cc grote wielen: 1 Troy van de Ketterij, Vlissingen. 85 cc kleine wielen: 2. Guido Boone, Oost-Souburg; 3. Jochem van de Dor pel, Kapelle; 4. Tommy van Wanrooij, Vlissingen; 5. Tom Cortvriendt, Axel; 7. Jurian van de Velde, Yerseke; 8. Lars de Nood, Oost-Souburg. 85 cc grote wie len: 3. Martijn Roos, Zuiddorpe; 4. Mar vin Boone, Yerseke; 5. Rikward Fase, Sint Maartensdijk. MX 2: 2. Gino Nagt egaal, Nieuw- en St Joosland; 3. Kevin de Beer, Zaamslag; 4. Bart Kuzee, Waar de. MX 1-3: 4. Ronald Melse, Melisker- ke; 6. Frank Rottier, Wemeldinge; 7. Ar no Ruttinger, 's Heerenhoek; 8. Erik van der Wekken, Zierikzee. Veteranen: 2. Marcel Willeboordse, Kamperland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85