Groen licht voor landgoederen zeeland 123 Gemeente Tholen moet haast maken om Hemi binnen te halen U«j[MÏ Gezinscentrum niet in Stadszicht Kaart met Schouwse ruiterroutes Borsele peilt mening inwoners MOSSELHOEKSEWEG Eerste woningen ten zuiden van Tholen worden medio volgend jaar gebouwd Trouwringenshow Wilt u op uw trouwdag de allermooiste trouwringen, kom dan voor de nieuwste trends naar onze show van donderdag 22 t/m zondag 25 oktober woensdag 7 oktober 2009 door Rob Paardekam THOLEN - De bouw van vier land huizen op grote percelen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen mag doorgaan. De ZLTO had namens vier agrariërs uit de buurt bezwaar aangetekend, maar het college ziet geen reden om van standpunt te veranderen. Van de vier kavels zijn er inmiddels twee verkocht. De boeren zeggen het toe te jui chen dat de kassen, die nu nog op de beoogde locatie staan, worden weggehaald. Er zitten behoorlijk veel ratten en daar hebben ze last van. Toch vinden de bezwaarma kers landgoederen geen goed alter natief Ze denken dat straks een soort burger-enclave ontstaat, die •niet in het buitengebied past. Ook zou de afstand tussen de landhui zen en de boerderijen te klein zijn. Verder zijn de agrariërs bang dat hun nieuwe 'burger-buren' straks gaan klagen over overlast en vra gen ze zich af of dergelijke projec ten in deze economisch slechte tij den wel uitvoerbaar zijn. Het college deelt geen van deze be zwaren. Zo wijst niets er volgens B en W op dat er straks daadwerke lijk klachten gaan komen van be woners. Het plan zou economisch prima uitvoerbaar zijn. Dat denkt ook makelaar Erik Hei mig, die belast is met de verkoop van de percelen. Hoewel ze sinds begin dit jaar worden aangeboden, zijn er nog maar twee van .de hand gegaan. Daarbij zit ook het grote perceel van ruim elfduizend vierkante meter. De andere drie ka vels hebben zo'n zevenduizend meter grond. „De verkoop loopt in de lijn der verwachting", stelt Hei mig. „Bij dit soort projecten gaat het nooit zo snel. Overigens zijn De leegstaande kassen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen maken binnenkort plaats voor vier landgoederen met even zoveel landhuizen. Makelaar Hei mig heeft tot nu toe twee van de vier enorme kavels aan de man gebracht. foto Willem Mieras we op dit moment in gesprek met een mogelijke derde koper." Heimig verwacht dat de kassen aan de Mosselhoekseweg aan het eind van het jaar worden gesloopt. Medio volgend jaar zou de bouw van de eerste landhuizen kunnen beginnen. „We hopen dat alle be nodigde vergunning dan zijn ver strekt", aldus de makelaar. Het plan is mogelijk door de ruim te-voor-ruimteregeling van de ge meente. Die houdt in dat niet- beeldbepalende agrarische panden in het buitengebied kunnen wor den gesloopt om daar één of meer dere, woningen voor in de plaats te bouwen. Hiermee hoopt de ge meente het buitengebied wat fraai er te maken. De regeling is behoor lijk populair. Dit jaar zijn zijn al meerdere aanvragen ingediend. Zo worden in Sint-Annaland kassen weggehaald en gaan in Anna Jaco- bapolder waarschijnlijk varkens stallen tegen de vlakte. Enkele maanden geleden ging het college ook akkoord met de bouw van twee woningen aan de Turkseweg bij Tholen. Daarvoor wordt twee duizend vierkante meter aan agra rische panden gesloopt. THOLEN - Het college van Tholen gaat niet in op het aanbod van Castria Wonen om het toekomsti ge Centrum voor Jeugd en Gezin in de wijk Stadszicht te vestigen. In de tweede fase van die wijk wil Castria enkele zorgvoorzieningen realiseren. „Ze hebben ruimte over en hebben ons aangeboden daar het Centrum voor Jeugd en Gezin te plaatsen", stelt een woordvoer der van de gemeente. „Daar gaan we vooralsnog niet op in. We heb ben nog geen besluit genomen over waar het centrum komt." door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele houdt in november de inwo nersraadpleging 'Borsels Peil'. Tij dens drie bijeenkomsten kunnen mensen meedenken over de the ma's leefbaarheid, wonen en ge zondheid, onderwijs en jeugd. Het beste idee wint een prijs. De eerste bijeenkomst vindt plaats op 2 november in de brede school in Oudelande. Op respectievelijk 9 en 16 november zijn Lewedorp en Heinkenszand aan de beurt. De in woners van alle dorpen krijgen binnenkort een uitnodiging. THOLEN - De gemeente Tholen wil winkelinrichtingbedrijf Hemi dol graag naar bedrijventerrein Welge legen halen, maar moet daar haast voor maken. De onderneming wil per se in februari beginnen met de bouw. Alle benodigde vergunnin gen moeten dan verstrekt zijn. Het bedrijf komt uit Halsteren, waar het twee jaar gelden in de as werd gelegd door een grote brand. Hemi zou naar bedrijventerrein Noordland in Bergen op Zoom ver huizen, maar dat ging niet door na een hoogoplopend conflict met de gemeente over de grondprijzen. Met de gemeente Tholen kwam Hemi er wel uit. Volgens directeur Rien Koopman is de goede ontslui ting de voornaamste reden om het kanaal over te steken. De gemeen te Tholen is in zijn nopjes met de komst van het bedrijf Het past vol gens het college prima op Welgele gen. Hemi heeft 175 werknemers in dienst, waarvan ongeveer dertig procent uit de gemeente Tholen komt. Verder biedt de onderne ming volgens burgemeester en wet MIDDELBURC - De provincie Zee land laat een ruiterkaart maken voor de Kop van Schouwen. De ruitermogelijkheden in dat gebied zijn prima ontwikkeld, vindt het dagelijks provinciebestuur, maar het ontbreekt nog aan een kaart met alle routes erf'voorzieningen. De ontwikkeling van de kaart kost de provincie 5700 euro. houders veel soorten arbeid, zowel laag- als hooggeschoold. Om de komst van Hemi mogelijk te maken, heeft het college afge zien van inspraak op het vooront werp-bestemmingsplan. De wet verplicht gemeenten niet om inwoners inspraak te verlenen en daar maakt de gemeente nu een malig gebruik van om snelheid te maken. Hemi wil immers uiterlijk in februari bouwen. Inspraak dient hier overigens niet te worden ver ward met de mogelijkheid om be zwaar aan te tekenen tegen het be stemmingsplan. Dat recht kan en wil de gemeente niet beperken. Hemi wil 4,5 hectare grond aanko pen in de uitbreiding van bedrij venterrein Welgelegen II. Daarmee is het de grote slokop. De overige ruimte is onder meer bedoeld voor bedrijven die weg moeten van het oude bedrijventerrein Noord. Daar wil de gemeente huizen, kantoren en supermarkten bouwen. Het onderwerp wordt maandag be sproken door de commissie ruim te. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in het gemeen tehuis in Tholen-stad. Noordstraat 101-105, Terneuzen Tel.:0115 - 64 80 70 www.juweiierwijffels.nl Bij aankoop krijgt u een waardebon ter waarde van €75,00* cadeau! Vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79