Kuifje brengt tandarts 181 zeeland PvdA Middelburg wil als overheid wiet telen Verdachten zijn vrij Informatiedag over defibrillatoren Presentatie over India voor senioren Extra voorronde voor panna-kampioenschap „Alleen in de grotere steden zijn tandartsen gevestigd. Bovendien moeten de mensen erg ver reizen en is het zeer de vraag of ze een behandeling kunnen betalen" Vlissinger in de sloot door overstekend dier Humoristische avond met Witkammetjes Kennismaking Engels bij Volksuniversiteit Bijna klaar voor poolexpeditie woensdag 7 oktober 2009 'mmsmmMMSM. ■HBIBi door Maurits Sep MIDDELBURG - De PvdA wil dat Middelburg zich aansluit bij een landelijk experiment waarbij de overheid wiet gaat telen om cof feeshops te bevoorraden. „Zo'n ex periment is er nog niet, maar we praten erover met onze partijgeno ten in de Tweede Kamer", zegt PvdA-raadslid Peter de Doelder. De Middelburgse PvdA'er is niet de eerste die dit voorstelt, hij past juist in een traditie van partijgeno ten die wietkweek door de over heid hebben bepleit. Eindhoven, Tilburg, Drachten en Terneuzen gingen hem voor, allemaal PvdA-bolwerken. In de nasleep van de discussie in de Middelburgse gemeenteraad over waar nieuwe coffeeshops mo gen komen en wie die mag uitba ten, breekt nu ook De Doelder een lans voor wietkweek door de over heid. „Een shop moet bevoorraad worden en juist rond die bevoorra dingen hangt veel criminaliteit. Als je zelf als overheid wiet kweekt, kun je die criminaliteit omzeilen." Nee, zegt hij, zo'n kwekerij hoeft niet in Middelburg zelf te staan. „Ik denk aan een kwekerij ergens in het land die meerdere gemeen ten bevoorraad. Wij ,kunnen wel aansluiten bij zulke landelijke ini tiatieven." De Doelder is huisarts en wijst op een eerder experiment waarbij de teelt van hennep onder supervisie van de overheid plaatsvond. „Toen marihuana werd beschouwd als een medicijn, een pijnstiller, be gon de overheid ook met de pro ductie ervan. Die proef is gestopt, maar die kun je weer leven inbla zen." KAPELLE - Het Openbaar Ministe rie heeft de twee van grafschennis verdachte jongens (allebei 17 jaar) uit Kapelle vrijgelaten. Ze blijven nog wel verdachten in de zaak. De twee werden vorige week sa men met een 16-jarige jongen uit 's-Gravenpolder opgepakt, omdat zij vernielingen zouden hebben GOES Zeelandhartveilig houdt zaterdag in hotel Goes een informatiedag over het belang van AED's. Automatische Externe Defibrillato ren hangen tegenwoordig in bijna alle dorpen. Met deze apparaten kan het hart weer op gang worden gebracht na een hartstilstand. Tij dens de informatiedag worden de monstraties gegeven. De dag duurt van 10.00 tot 14.00 uur. OUDELANDE De Seniorenraad Borsele houdt vanavond om 19.30 uur een lezing en diapresentatie over India in D'n Ostpit in Oudelande. De avond wordt verzorgd door A. Mitra, die afkomstig is uit India. Hij gaat nog jaarlijks een aantal maanden terug naar zijn geboorteland. Mitra ver telt over de wijze waarop hij in Ne derland is terechtgekomen en zijn leven in India. HEINKENSZAND In De Stenge in Heinkenszand vindt op maandag 26 oktober een extra voorronde plaats van het Zeeuws kampioenschap pan- na-voetbal. De finale vindt donder dag 29 oktober plaats in Kapelle. Van 10.00-u.30 uur voor jongens en meiden van zeven tot en met twaalf jaar is de voorronde van 10.00 tot u.30 uur, vanaf dertien jaar van 12.00 tot 13.00 uur. www.pannaknockout.org aangebracht op de erebegraafplaats in Kapelle. De 16-jarige werd begin deze week al vrijgelaten, maar kreeg wel huisarrest. Dat is nu op geheven. Het onderzoek naar de vernielin gen, die half september aan elf gra ven werden aangebracht, gaat nog wel verder. KAPELLE Een 33-jarige automobilist uit Vlis- singen is maandagavond rond half elf in de sloot beland aan de Rijks weg in Kapelle. Naar eigen zeggen schrok hij van een dier dat overstak. De man moest uitwijken en verloor daarbij de controle over het stuur. Hij reed de berm in om vervolgens in de sloot terecht te komen. Het slacht offer kwam met de schrik vrij. SCHORE In de Schoorse kerk op het Kerk plein in Schore treden vrijdaga vond vanaf 20.00 uur De Witkam metjes op. Zij brengen een humoristisch pro gramma met liedjes en sketches in Zuid-Bevelands dialect. Ze behan delen het dagelijks leven, met een knipoog naar situaties in Schore en de lokale politiek. De zaal is open vanaf 19.30 uur. GOES De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt morgen een kennismakings bijeenkomst over twee cursussen Engels. De ene richt zich op alge mene vaardigheden, de andere op spreekvaardigheid. De lessen, die worden gegeven door 'native speak er' mevrouw Gallagher, starten een week later. De kennismaking be gint om 19.30 uur in het ROC aan de Bessestraat 4 in Goes. www.volksuniversiteitzeeland.nl Mondhygiënisten Esmé Ferket (links) en Dorota Visser gaan samen met tandarts Erminio Picavet naar Nepal. emmmmmmgammmmmmm HANSWEERT - Op scheepswerf Reimerswaal bij Hansweert heeft het ijsver sterkte marine-onderzoeksvaartuig Tydeman in ruim anderhalfjaar een me tamorfose ondergaan tot het moderne poolexpeditieschip Plancius. Binnen kort is de eerste proefvaart. De werf verliest straks een bekend silhouet. foto Harmen van der Werf MEEST CELEZEN 1. Bus met kinderen in de sloot 2. Gemeentehuis wordt hersteld 3. Kunstwerk verplaatsen kan niet GEEF UW MENING Kijk op de Bevelandse en Thoolse pa gina voor stellingen over de Kapelse wethouder Kosten en de Thoolse SP. STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74