PZCI ,7 Cultuur krijgt grootste klappen Nieuwe complex Bruse Boys in 2011 speelklaar Bereik 23 18 en 19 BEZUINIGINGEN Begroting Schouwen-Duiveland sluit met negatief saldo almanak Team ondanks crash Nuna overtuigd van start in Solar Challenge Houtkap voor de gezondheid van het bos en voor de beurs Woensdag 7 oktober 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Meiita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland moet flink bezuini gen. Vooral de cultuur krijgt flinke klappen. Dat blijkt uit de gisteren gepresenteerde begroting voor het komende jaar. Het nieuwe gemeentelijk museum in Zierikzee - het paradepaardje van financieel en cultureel wethou der Wijnand Renden - zal een stuk minder uitbundig worden dan hij voorafhad gehoopt. De ge meente is er tot nu toe niet in ge slaagd voldoende subsidies binnen te slepen. „In de hele opzet zaten vernieuwende dingen en daar zul len we nu voorzichtig mee moe ten omgaan", zegt Renden. Er is nu alleen geld voor een ont vangsthal en grote tentoonstellings zaal waar in ieder geval de belang rijkste museumstukken komen. Renden trekt ook een streep door de subsidie aan Centree (het cultu rele initiatief rondom de Nieuwe Kerk in Zierikzee) en door de sub sidie aan Regioruis, de succesvolle talentenjacht voor beginnende popbands. Maar er is meer slecht nieuws. Voor grote projecten als een cul tuurhuis of het nieuwe zwembad en sporthal is geen geld. Voor de sporthal en het zwembad wordt geprobeerd private investeerders te vinden. Voor het cultuurhuis wordt onderzoek gedaan naar mo gelijkheden samen met Pontes Pie- ter Zeeman iets te doen. Of er geld is voor uitvoering is zeer de vraag. Renden is teleurgesteld dat de cul tuursector moet bloeden en dat een goede culturele voorziening aan een zijden draadje hangt. „Als de gemeenteraad eerder 'ja' had ge zegd hadden we wat gehad. Nu wordt het wel heel moeilijk." Het is voor het eerst sinds jaren dat de gemeentebegroting van Schou wen-Duiveland niet sluitend is. Er is een negatief saldo van ruim vier ton. Desondanks heeft het college besloten de belastingen niet te ver hogen. „Daar hebben we in het verleden wel voor gekozen maar dat wilde de raad telkens niet. We verwachten niet dat ze nu wel 'ja' zullen zeggen." Centrs In mei van dit jaar ging Centree van start op het plein bij de Nieuwe Kerk in Zierikzee. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning BRUINISSE - Voetbalvereniging Bru se Boys speelt vanaf de zomer 2011 op het nieuwe complex tussen de Molenweg en het bedrijventerrein in Bruinisse. De club krijgt daar de beschikking over drie wedstrijdvel- den. Het door Bruse Boys zo vurig gewenste kunstgrasveld komt er niet. De club moet op de huidige loca tie, aan de Dijkstraat, plaats ma ken voor huizenbouw. Die komen in de nieuwe wijk Riekusweel 4. Met de opbrengst van die wonin gen zou de gemeente Schou wen-Duiveland de verplaatsing van de velden bekostigen. Omdat de komst van de wijk op zich liet wachten, eiste de gemeenteraad in een motie dat de verhuizing van de velden voorrang zou krijgen. De gemeente moet daardoor de twee miljoen kostende verplaat sing 'voorschieten'. „De gemeente raad moet zich realiseren dat ande re projecten hierdoor vertraging op kunnen lopen", waarschuwt wethouder Roel van der Wekken. „Ik ben ervan overtuigd dat het geld wel terugkomt als de wijk ont wikkeld wordt, maar het is ons niet duidelijk wanneer dat precies is." De gemeenteraad beslist vol gende maand over de verhuizing. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense had met vrienden af gesproken in de binnenstad. Ze zou den haar bellen als ze gearriveerd waren. Manliefhad de portemonnee op zak, dus hoefde ze verder niets mee te nemen. Of anders gezegd; het maakte het mogelijk een broek zon der zakken aan te doen. Na een half uur met de gsm in haar hand door het centrum te hebben gesjokt, vond ze een alternatieve bergruimte voor het mobieltje: haar decolleté. Die briljante vondst stemde haar vrolijk. Voor even dan, want haar vrienden lieten zich ruim na de afgesproken tijd nog steeds niet horen. Toen kreeg ze in de gaten hoe dat kwam: in de bergen had haar mobieltje geen be reik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57