Sonja Vermeirssen 32 Mountainbikers rijden late finale Zomercup ID-rennérs prominent aanwezig in koppeltijdrit Ivo de Bruijn kan in Axel derde zege boeken VOLLEYBAL Philippine moet het vooral van de jeugd hebben woensdag 7 oktober 2009 door Wim de Vos BURCH-HAAMSTEDE - Alhoewel de zomer al een tijdje voorbij is, wordt zaterdag de fmale in de strijd om de ATB Zomercup ge houden in de boswachterij van Westerschouwen. Tevens geldt de ze wedstrijd als het Open Zeeuws kampioenschap. Het betekent het einde van de twaalfde editie van deze Zomercup. Normaal gesproken werd de finale om de Zomercup op een vroeger tijdstip gehouden. „Maar andere evenementen, zoals de Senior Ga mes en afgelopen weekeinde de Zeeuwse Kustmarathon met ook een tocht voor mountainbikers, gooiden roet in het eten. Daarom zitten we dit jaar op dit late tijd stip", legt Jan Slager namens de or ganiserende mountainbikevereni ging X-Treme uit. Er tellen vijf wedstrijden mee voor het klassement. Eerdere wed strijden werden verreden in Wolp- haartsdijk, Heinkenszand, Kruinin- gen en Vlissingen. Zaterdag kun nen de laatste punten verdiend worden op het vernieuwde par koers in de boswachterij van Wes terschouwen. Bij de senioren is de leiding in handen van Kevin Vleu- rinck uit het Belgische Zelzate met 110 punten. Hij wordt gevolgd door het duo Matthijs Eversdijk (Wilhelminadorp) en routinier Pa trick Tolhoek (Yerseke) die beiden 80 punten hebben. Marquerite de Neve (Middelburg) voert de rang lijst aan bij de vrouwen met 175 punten, met op de tweede plaats Petra Reintjes ('s-Heer Hendrik skinderen) met 145 en derde is Ver- onique Tolleman (Kwadendam- me) met 70 punten. Best geklas seerde veteraan is Daan Verhulst (Waarde) met 170 punten. De wedstrijden gaan zaterdag om 12.00 uur van start met de jeugdca- tegorieën. door Wim de Vos TERNEUZEN - Het wielrennen voor ID-renners lijkt een belangrijke hobbel genomen te hebben. ID Cy cling Nederland heeft van de pro vincie Zeeland een bedrag ontvan gen ter financiering van de koppel tijdrit, die komende zaterdag in Terneuzen zal worden gehouden. In samenwerking met sportschool Delta zal de inmiddels traditionele koppelkoers worden gehouden. ID-Cycling is een race-fietsclub voor mensen met een verstandelij ke beperking, waarbij ID staat voor Intellectual Disability. Dit jaar bestaat deze groep tien jaar. „De doelstelling is de leden een zinvolle, plezierige en vooral spor tieve vrijetijdsbesteding te geven. Belangrijk is ook de integratie met valide sporters te bevorderen", ver telt Jan de Jonge uit Driewegen, een enthousiast promotor van het ID-wielrennen. Iedere week wordt met de leden getraind, waarbij een groot aantal vrijwilligers benodigd is voor de begeleiding. „Het niveau is dat van een gemiddelde wielertoerist maar er wordt enorm veel plezier be leefd. Natuurlijk zijn prestaties be langrijk, maar sportief bezig zijn voert de bovendien", aldus De Jon ge, die uiteraard blij is met de bij drage van de provincie Zeeland. „Dat is toch ook een beetje erken ning." De koppeltijdrit is niet alleen voor ID-renners. Zoals gebruikelijk kan iedereen meedoen. Robbert de Moor van Sportschool Delta uit Terneuzen heeft de rit tegen het horloge enkele jaren geleden uit het slop gehaald. Het aantal deel nemers is daardoor aanmerkelijk gegroeid. Licentiehouders, recrean ten en dus ook de ID-renners gaan zaterdag van start en voor elke cate gorie wordt er een apart klasse ment opgemaakt. Van de zijde van de ID-Cycling komen zo'n vijfent wintig koppels aan de start. De ID-renners rijden allen samen met vrijwilligers. „Dat zijn niet alleen de vaste ID-begeleiders maar ook leden van trimclubs en de wieler vereniging Zeeuws- Vlaanderen. Zelfs de Lionsclub is vertegenwoor digd", weet De Jonge. De koppeltijdrit heeft een lengte van 34 kilometer en voert vanaf het Schelpenhoekje nabij de wijk Nieuw Othene langs de Wester- scheldedijk tot aan de voormalige veerhaven van Perkpolder en weer terug. Voor de minder geoefenden kan ook worden gekozen voor een afstand van twintig kilometer. De eerste deelnemer gaat om 10.30 uur van start. De koppeltijdrit is sinds 2006 weer een groot wielerevenement. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren PHILIPPINE - Met drie nieuwe be stuursleden binnen een jaar, een door de jaren heen constant le denaantal en een degelijke oplei ding onder leiding van bevlogen trainers, bewijst volleybalvereni ging Philippine al dertig jaar haar bestaansrecht. Vooral Sonja Ver meirssen lijkt onlosmakelijk ver bonden aan de dorpsclub, die het van jeugd moet hebben. Het is maandagavond, het derde en laatste uur dat er enthousiast ge werkt wordt door een oudere groep mini's. Juf Sonja, onlangs vijftig jaar geworden, wordt geassis teerd door Savok-speelster Christa Haers en geniet zichtbaar van het circulatieminivolleybal. De trainster zegt blij te zijn met de ze opzet van trainings- en spel vorm. „Daardoor krijg je veel snel ler spel", spreekt ze uit ervaring. „Die kleine prutsen van zes, zeven jaar kunnen na drie trainingen een bal vangen en snel verder gooien. Daar geniet ik van." Sonja Vermeirssen speelde in een grijs verleden zelf met het stan daardteam van Philippine in de eerste klasse van het toenmalige district Zeeland, maar koos jaren terug bewust voor een loopbaan als trainer. „Riekie Floors heeft hier de jeugdafdeling opgericht", weet ze nog. „Zij was de drijvende kracht. Ik ben haargaan helpen, totdat ze stopte. Ik stond voor een moeilijke keuze, omdat ik vond dat ik zelf best nog lekker speelde. Ik heb er toch voor gekozen om met jeugd te blijven werken. Daar heb ik nooit spijt van gehad. Het geeft enorm veel voldoening. Wanneer ik hier stop? Als ze me weg dra gen..." Inmiddels komt de club al lang niet meer met een team in de Ne- vobo-competitie uit en blijft de in breng van senioren beperkt tot de Terneuzense bedrijfscompetitie. Het bestuur schikt zich in haar lot dat er geen doorstroming naar de senioren is en beseft dat binnen het dorp voofal een belangrijke rol p. DARTS Dublin. World Grand Prix. Eerste ronde: Jo nes (Eng)-Nicholson (Aus) 2-1, Smith (Eng)-Vincent van der Voort (Ned) 2-1, Dud- bridge (Eng)-Ovens (Eng) 2-1, Lloyd (Eng)-Part (Can) 2-0, Anderson (Sch)- MaCowan (Nle) 2-0, Taylor (Eng)-Dolan (Nle) 2-0, Jenkins (Eng)-Mardle (Eng) 2-0, Lewis (Eng)-Thornton (Sch) 2-0, Newton (Eng)-Caven (Eng) 2-0, Ha milton (Eng)-Walsh (Eng) 2-1, Painter (Eng)- Van Gerwen (Ned) 2-0, King (Eng)-Osborne (Eng) 2-0. TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Santoro (Fra) - Goloebev (Kaz) 6-7 (5) 7-6 (2) 6-2, Hewitt (Aus/8) - Ito (Jap) 6-1 7-5, Roger-Vasselin (Fra) - Del Potro (Arg/16-4 6-4, Melzer (Oos) - Mayer (Arg) 7-6 (4) 6-3, Berdych (Tsj/5) - Soe- da (Jap) 6-2 6-4, Simon (Fra/3) - Suzuki (Jap) 6-3 6-4. Peking. Mannen. Eerste ronde: Söderling (Zwe/6) -Chardy (Fra) 6-3 4-6 6-2, Nadal (Spa/1Baghdatis (Cyp) 6-4 3-6 6-4, Daviden- ko (Rus/4) - Koenitsin (Rus) 6-1 6-7 (6) 6-2, Troicki (Ser) - Fognini (Ita) 7-6 (5) 7-5, Verdas- co (Spa/5) - Ginepri (VSt) 6-7 (7) 6-1 6-2, Ku- bot (Pol) - Roddick (VSt/3) 6-2 6-4, Blake (VSt) - Mayer (Dui) 6-3 3-6 6-3, Safin (Rus) - Acasuso (Arg) 6-4 6-2, Gonzalez (Chl/7) - Fer rer (Spa) 7-5 6-4, Ljubicic (Kro) - Mathieu (Fra) 7-6 (8) 4-6 6-1. Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Agnieszka Radwanska (Pol/12) - Schnyder (Zwi) 6-4 6-1, Sonja Vermeirsen (rechts) en Christa Haers (achtergrond) leren jonge inwoners als jeugdopleider is weggelegd. „Als ze zestien jaar zijn, gaan ze studeren", vertelt voorzitter Sandy van Hoorn, die het stokje over nam van Christa Haers. „We hebben vorig jaar een heel adspirantenteam uitgezwaaid. De genen die willen blijven, gaan naar ons Bevobo-team. Dat is een mix van jong en oud, mannen en vrouwen." Sonja Vermeirssen: „Verder zie je Petrova (Rus/13) - Hantuchova (Slw) 6-1 2-6 7-5, Martinez (Spa) - King (VSt) 6-4 6-4, Pen- netta (lta/10) - Katerina Bondarenko (Oek) 3-6 7-5 6-3, Dementjeva (Rus/4) - Czink (Hon) 6-4 6-3, Sjarapova (Rus) - Azarenka (WRu/9) 6-3 6-7 (5) 7-5, Bartoli (Fra/14) -Klei- banova (Rus) 6-2 6-3, Serena Williams (VSt/2) - Makarova (Rus) 6-3 6-2, Zvonareva (Rus/7) - Schiavone (Ita) 6-3 6-0, Shuai Peng (Chn) - Jan- kovic (Ser/8) 4-6 7-5 6-2. VOETBAL Egypte. WK onder 20 jaar, achtste finales: Ghana-Zuid-Afrika 2-1 (na verlenging); Egyp- te-Costa Rica 0-2. Engeland, competitie: Aston Villa-Manchester City 1-1. Griekenland, competitie: Panathinaikos-Laris- sa 4-0. ZAALVOETBAL Hoofdklasse: FM Sranang 1-IFCV/ KC Design 9-3. AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Grand Prix driebanden Zeeuws-Vlaanderen. Locatie: 't Bierwinkeltje en Café du Commer ce, Terneuzen. Aanvang: 19.00 uur. jeugdspelers alleen maar terug op de Mosselfeesten. Er is voor jeugd natuurlijk heel veel aanbod van an dere activiteiten, maar we doen het als vereniging goed bij de mi ni's. We hebben door de jaren heen constant veertig jeugdleden. We laten ouders rijden en coachen als we naar toernooien gaan. Dat vverpt vruchten af. Je moet men sen belangrijk maken." De vereniging moet daar wel heel AXEL - Slaagt Ivo de Bruijn erin zijn trilogie te volmaken? Zaterdag staat de derde loop van Road Run ning Axel op het programma. De eerste twee wedstrijden, de Bevrij dingsloop en de Appelloop, wer den beide door de atleet uit Hei kant gewonnen. De Bruijn kan zaterdag met winst in de Erpelkappersloop ongetwij feld voor een verrassing zorgen. De vraag is uiteraard van wie de at leet uit Heikant concurrentie zal ondervinden. Hoe dan ook: het sei zoen is voor hem goed begonnen. Ook zaterdag liggen start en finish in het Axelse Bos. Er staan op nieuw drie afstanden geprogram meerd: 5000, 8000 en 13.000 me ter. Het startschot zal klinken om 15.00 uur; de jeugdloop heeft een lengte van 500 meter en start om 14.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52