Ik ga geen geld geven voor jouw hond' PvdA betreurt weghalen telefoon R0C voert musical crease °p 'Vooral een leuke avond' J- tü.- zeeland 121 ne</> DIERENBESCHERMING Collectanten worden steeds vaker afgeblaft aan de deur woensdag 7 oktober 2009 door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Voor Marianne de Meijer, coördinator Kloosterzan- de van de Dierenbescherming, is de maat vol. In twee jaar tijd ver loor ze veertien van de twintig col lectanten. De inzamelaars geven er massaal de brui aan, omdat ze te genwoordig steeds vaker aan de deur worden afgeblaft. „Van mij krijg je geen cent, want jullie doen toch niks!" Of: „Ik ga toch zeker geen geld geven voor jóuw hond?" Deuren die gesloten blijven, ook al is er duidelijk ie mand thuis, of deuren die wel open gaan, maar even daarna kei hard worden dichtgegooid. De Meijer, die ook zelf al jaren langs de deuren gaat namens de Dierenbescherming, zit met de handen in het haar. Elk jaar op Dierendag (dit keer afgelopen zon dag) is traditiegetrouw de aftrap van de nationale collecteweek van de Dierenbescherming. Slechts zes vrijwilligers zijn nog over om te collecteren in Klooster- zande, Lamswaarde, Terhole, Hengstdijk en Kuitaart. De situatie is zo nijpend, dat De Meijer er voor heel Kloosterzande alleen voor staat. „Ik doe wat ik kan om bij zoveel mogelijk adressen langs te gaan. Het lijkt onbegonnen werk, maar ik zeg maar zo: Als nie mand het doet, komt er helemaal geen geld binnen en we hebben het zo hard nodig." Volgens De Meijer reageren men sen zo onbeleefd omdat ze geen notie hebben van wat de Dierenbe scherming allemaal doet. „Mensen denken serieus dat collectanten geld ophalen om dat te besteden aan hun eigen huisdier! Dat is toch achterlijk?" De opbrengst van de collecte wordt geheel lokaal besteed. De Zeeuws-Vlaamse Dierenbescher ming bekostigt er de dierenambu lance van, inclusief de benzinekos- ten. Ook wordt er voer voor die ren in (nood)opvang van betaald en de rekening van de dierenarts indien er een gewond dier moet worden behandeld of een zwerver tje gecastreerd moet worden. Marianne de Meijer hoopt dat zich toch nog vrijwilligers aandienen (met een dikke huid) die De Die renbescherming willen helpen door met de collectebus rond te gaan. Aanmelden kan via 06 25269724. HOEK - De Terneuzense PvdA-frac- tie betreurt dat de openbare tele foon in Hoek is weggehaald door KPN. „Er zou toch minstens één openbare telefoon in een dorp als Hoek moeten zijn", betoogt Gijs van den Berg in schriftelijke raads vragen, naar aanleiding van het fractiebezoek aan Hoek. Het stoort de PvdA ook dat KPN wel de nut teloos geworden telefooncel laat staan. Van Berg wil ook dat de ge meente nog eens bekijkt of de aan leg van een trottoir aan de kreekzij de van de Rozenlaan haalbaar is. Ook wil de fractie dat verkopers van woningen worden gemaand om hun tuinen te onderhouden. TERNEUZEN - Leerlingen van de op leiding leisure hospitality van het ROC Westerschelde aan de Vlietstraat in Terneuzen voeren za terdag de musical Grease op, naar de gelijknamige film met John Tra volta en Olivia Newton-)ohn. Dat gebeurt tijdens de open ochtend in het kader van de landelijke zes daagse van het beroepsonderwijs. De musical begint om 10.15 uur en is om 11.00 uur afgelopen. De toe gang tot de musical is gratis en ie dereen is welkom. door Marjon Sarneel 1 SAS VAN CENT - „Ik kan natuurlijk gigantisch op mijn bek gaan, maar als je niets probeert dan heb je ze ker niets." Voor Annie van Hoecke is de première van toneelvereni ging Siesa zaterdag in De Speye in Sas van Gent extra spannend. Zij schreef zelf voor de eerste keer het toneelstuk dat op de planken wordt gezet, 'La Salsa de Siesa'. „We wilden iets bijzonders voor ons 25-jarig bestaan, maar we kon den het niet eens worden. In drie maanden heb ik dit stuk geschre ven. Patrick Snoeck, onze regis seur houdt wel van wat meer diep gang, maar wij willen vooral een leuke avond brengen. Patrick heeft zijn zin gekregen met het decor, dat is wat strakker dan wij voorstel den." De klucht speelt zich af in een ca fé, een plek waar uiteenlopende ty pes bij elkaar komen. Annie van Hoecke: „Het zijn mensen zoals je die dagelijks tegenkomt als je op café gaat, alleen lekker aangedikt." De rollen zijn op het lijf van de Sie- sa-spelers geschreven en ieder kon zich in zijn of haar rol vinden. Annie van Hoecke is een toneel- dier en ziet iedereen graag groeien in zijn of haar rol, maar ze geniet bijzonder van Valerie Peters. „Zij is echt een ster, die kan werkelijk alles neerzetten." Van een professionele toneelschrij ver kreeg Annie al een compli- Annie van Hoecke schreef jubileum voorstelling Siesa. ment voor haar vlotte dialogen, maar naar een goed einde heeft ze lang moeten zoeken. „En volgens mij kan het nog steeds beter. Ik hoop dat mensen mij recht in mijn gezicht zeggen wat ze ervan vinden. Liever dan achter mijn rug. Maar het belangrijkste is dat het een leuke avond wordt. Het pu bliek moet lachen." 'La Salsa de Siesa', door Annie van Hoecke, regie Patrick Snoeks, to neelvereniging Siesa. Te zien op 10,17 en 24 oktober in De Speye in Sas van Gent, en 31 oktober, 6 en 7 november in De Halle in Axel. Meer info en kaarten www.siesa.nl of via 0115-606062. AANWIJZINGSBESLUIT WET VOORKEURSRECHT GEMEENTEN j Burgemeester en Wethouders van de gemeente Terneuzen maken bekend, dat de gemeenteraad van de gemeente Terneuzen op I oktober 2009 ingevolge het bepaalde in artikel 5 van de Wet voorkeursrecht gemeenten hebben besloten om percelen grond met opstallen aan te wijzen tot vestiging van een voorkeurs recht als bedoeld in de artikelen 10 t/m 24,26 en 27 van de Wet voorkeursrecht gemeenten. De percelen zijn gelegen in het plangebied 'Kop van de Noordstraat' te weten de Brugpad, Dwarsstraat, Noordstraat, Schoolweg en de Vlooswijkstraat Terneuzen. De percelen zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende tekening en lijst van aangewezen percelen met vermelding van grootte en eigenaren en beperkt gerechtigden. Het raadsbesluit van I oktober 2009 treedt in werking één dag na publicatie in de Staatscourant van 7 oktober 2009 te weten op 8 oktober 2009, en geldt voor een termijn van drie jaar. Alle bescheiden met betrekking tot dit besluit liggen vanaf woensdag 7 oktober 2009 gedurende zes weken met de bijbehorende kadas trale kaart en overige stukken kosteloos ter inzage bij de publieksbalie in het stadhuis (geopend op maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur) aan het Stadhuisplein I in Terneuzen. De eigenaren van de percelen en de zakelijk gerechtigden van de percelen krijgen afzonderlijk bericht. Aanbiedingsplicht Door het besluit tot aanwijzing van de percelen gelegen in het plangebied 'Kop van de Noordstraat' als gronden waarop een voorkeursrecht is gevestigd en de publicatie in de Staatscourant wordt onder andere de aanbiedings plicht aan de gemeente van toepassing. Die aanbiedings plicht houdt in dat de eigenaren en/of zakelijk gerechtig den van de in het besluit aangewezen gronden, wanneer zij hun eigendom of hun recht willen verkopen en leve ren, dit eerst aan de gemeente Terneuzen te koop moe ten aanbieden alvorens verkoop aan anderen mogelijk is. Bezwaar en beroep Tegen het besluit van de gemeenteraad d.d. I oktober 2009 staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar en beroep open. Gedurende zes weken na publicatie kunt u uw bezwaar kenbaar maken. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en ten minste dient daarin te worden opgenomen: a). naam en adres van de indiener b). de dagtekening c). omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht d). de gronden van het bezwaar Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Terneuzen, afdeling Omgeving en Economie, postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Indien bezwaar wordt gemaakt tegen het besluit bestaat er tevens de mogelijk heid om de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg te verzoeken om een voorlopige voor ziening te treffen. De voorzieningenrechter zal de ver zoeker alleen ontvankelijk verklaren indien daarbij een spoedeisend belang kan worden aangetoond. Terneuzen, woensdag 7 oktober 2009 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink Marianne de Meijer op pad voor de Dierenbescherming. „Gelukkig zijn er ook nog genoeg mensen die ons wel vriendelijk te woord staan en ons steunen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45