i8l zeeland Kuifje brengt tandarts Onderzoek experiment 'Zeeuws-Vlaams liften' Toeristische vaarroutes bij Axel stapje verder almanak Bereik Reünie scholen landbouw in IJzendijke Inloopmiddag tegen Zesde clubwedstrijd verveling op zondag hengelaars De Vogel Fietsenkijkdag 'Alleen in de grotere steden zijn tandartsen gevestigd. Bovendien moeten de mensen erg ver reizen en is het zeer de vraag of ze een behandeling kunnen betalen' Twee broers bijna gelijktijdig geslaagd Stekjesmarkt Groei en Bloei in Terneuzen woensdag 7 oktober 2009 mwMMmMmmmmMwmmmMÊmmmm door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bij het zoeken naar mogelijkheden om het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen te verbeteren, moet onderzocht wor den of vrijwilligers die toch onder weg zijn kunnen worden ingescha keld om mensen mee te laten lif ten. Daarvoor pleit directeur Cees Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. De woning corporatie wil jaarlijks tussen de 50.000 en 100.000 euro bijdragen aan de verbetering van het open baar vervoer in de regio. De speer punten daarbij zijn gratis open baar vervoer voor 65-plussers en openbaar vervoer 's avonds in de kleine kernen. Maar er moet ook geëxperimen teerd worden met 'Zeeuws- Vlaams liften', zoals Reinhoudt het noemt. Het organiseren van openbaar vervoer in een dunbe volkte regio als Zeeuws-Vlaande ren is niet eenvoudig, maar het moet volgens Reinhoudt mogelijk zijn om met de hedendaagse com municatiemogelijkheden vraag en aanbod snel bij elkaar te brengen. „Ik denk aan een centraal telefoon nummer. Mensen die ergens heen willen, kunnen daar snel te weten komen welke vervoersmogelijkhe den er zijn. Waaronder dus meelif ten met vrijwilligers. Die geven door waar ze heen gaan en het kost ze geen extra tijd om iemand mee te nemen die toevallig ook die kan uit moet. „Wellicht", op pert Reinhoudt, „kan de coördina tie worden neergelegd bij de taxi centrale Zeeuws-Vlaanderen, die is overgenomen door het samenwer kingsverband Collectief Vervoer." TERNEUZEN KLOOSTERZANDE Voor ouderen die zich op zondag middag vervelen houdt de SWO zondag 25 oktober een gezellige middag in De Veste aan het Ooste lijk Bolwerk in Terneuzen. Tussen 13.30 en 17.00 uur is iederen wel kom voor een kop koffie, thee of iets anders om kennis te maken met de eerste inloopmiddag. Op donderdag 08 oktober 2009 om 11.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een motor KAWASAKI ZX-6R Deze veiling vindt plaats aan het adres Noordpolderstraat 17a te Axel, ten laste van T. Willemsen. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020 of met de executerende kandidaat-gerechts deurwaarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilinadeurwaarder.nl mOÊÊmm IX TERNEUZEN De politie houdt woensdag 14 okto ber een fietsenkijkdag in Terneu zen. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur kunnen mensen bij Navimar aan de Sche- pendijk in Terneuzen gaan kijken of hun gestolen rijwiel erbij staat. De Terneuzense had met vrienden af gesproken in de binnenstad. Ze zou den haar bellen als ze gearriveerd waren. De Terneuzense zou hen al vast voor gaan en een leuke stek op zoeken. Manliefhad de portemonnee op zak, dus hoefde ze verder niets mee te ne men. Of anders gezegd; het maakte het mogelijk een broek zonder zak ken aan te doen. Na een halfuur met de gsm in haar hand door het centrum te hebben gesjokt, bleek een broek zonder zak ken toch niet zo handig. Gelukkig vond ze een alternatieve bergruimte voor het mobieltje: haar decolleté. Die briljante vondst stemde haar vro lijk. Voor even dan, want haar vrien den lieten zich ruim na de afgespro ken tijd nog steeds niet horen. Toen kreeg ze in de gaten hoe dat kwam: in de bergen had haar mobiel tje geen bereik. ■■■■■■«■■WMMMWiiiwiBBmTnirwiTirnrTniiiirnirTiïïT Zeehengelvereniging De Vogel houdt zondag 18 oktober van 14.00 tot 17.00 uur de zevende clubwed strijd aan de Westerschelde bij de Wilhelmuspolder vlakbij Walsoor den. Aan de laatste wedstrijd de den afgelopen zondag 27 sportvis sers mee. Ralf Boeding uit Graauw won in de klasse 'vrij aas' en Ko Dieleman uit Kloosterzande won in de klasse 'zeepieren'. HULST Twee broers uit Hulst, Michiel en Jeroen Kortsmit, hebben onlangs mijlpalen in hun carrière bereikt. Michiel slaagde als basisarts aan de VU Amsterdam. Hij specialiseert zich verder als revalidatiearts. Je roen promoveerde aan de TU Eind hoven op het ontwikkelen van een bioreactor voor het kweken van hartkleppen. Beiden zijn oud-leer ling van het Reynaert College. TERNEUZEN Groei en Bloei houdt zaterdag 17 ok tober de najaarsstekjesmarkt op het plein van de Prins willem Alexanderschool aan de Leeuwen laan in Terneuzen. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen tuinliefhebbers er tegen een vriendenprijsje een groot aantal verschillende soorten planten op de kop tikken. Tip? redactie@pzc.nl Mondhygiënisten Esmé Ferket (links) en Dorota Visser gaan samen met tandarts Erminio Picavet (in de behandelstoel)' door Eugène Verstraeten AXEL - Het idee om een netwerk van toeristische vaarroutes in Zeeuws-Vlaanderen te realiseren krijgt verder gestalte. Gedeputeer de Staten verlenen de Grontmij op dracht om het gedeelte van het vaarroutenetwerk van het Kanaal Gent-Terneuzen naar Axel uit te werken. Het samenstellen van dit programma van eisen kost bijna 25.000 euro, maar dan komt er wel inzicht in de haalbaarheid van dit essentiële deel van het vaarroute netwerk. De Grontmij kijkt meteen ook naar de andere belangen in het vaargebied, zoals die van de be roepsvaart, de havenontwikkelin gen in zijkanaal C en de verbre ding van de Tractaatweg. Het toeristisch vaarroutenetwerk biedt volgens Gedeputeerde Staten een kans om een economische im puls aan de regio te geven en kan aansluiten op grensoverschrijden de plannen die in Vlaanderen wor den ingezet voor het herstel van oude waterlopen voor de recreatie vaart. Onderzoekers van de Grontmij sig naleren een toenemende belang stelling voor de watersport, met name bij 50-plussers. De vraag naar motorboten groeit snel. IJZENDIJKE - Roger Doens, Lau Oosthoek, Jan Quist, Theo Salome en Bram Verhage zijn druk bezig met de voorbereidingen voor een grote reünie voor oud-leerlingen en oud-medewerkers van het land bouwonderwijs in West-Zeeuws- Vlaanderen. De reünie is zaterdag 28 november en wordt gehouden in het Maurits- hof in IJzendijke van 15.00 tot 22.00 uur. De kosten voor deelna me bedragen 25 euro per persoon, inclusief koffie bij ontvangst en het buffet. Wie aan de reünie wil deelnemen, kan zich tot 1 november aanmel den bij de Jan Quist via e-mail j.quist@agroweb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42