321 sport lm 193 Zierikzee had zijn eigen Mountainbikers rijden late finale Zomercup ID-renners prominent aanwezig in koppeltijdrit rjygl ■jH §111! wf ff li*. Zeeuwen in crossfinale Advocaat maakt indruk op eerste training - JUBILEUM Kees Verkaart heeft spijt dat hij in de jaren zeventig niet in is gegaan op het aanbod om prof te worden. Historie van Zierikzee in vogelvlucht woensdag 7 oktober 2009 w door Wim de Vos BURGH-HAAMSTEDE - Alhoewel de zomer al een tijdje voorbij is, wordt zaterdag de finale in de strijd om de ATB Zomercup ge houden in de boswachterij van Westerschouwen. Tevens geldt de ze wedstrijd als het Open Zeeuws kampioenschap. Het betekent het einde van de twaalfde editie van deze Zomercup. Normaal gesproken werd de finale om de Zomercup op een vroeger tijdstip gehouden. „Maar andere evenementen, zoals de Senior Ga mes en afgelopen weekeinde de Zeeuwse Kustmarathon met ook een tocht voor mountainbikers, gooiden roet in het eten. Daarom zitten we dit jaar op dit late tijd stip", legt Jan Slager namens de or ganiserende mountainbikevereni ging X-Treme uit. Er tellen vijf wedstrijden mee voor het klassement. Eerdere wed- strijden werden verreden in Wolp- haartsdijk, Heinkenszand, Kruinin- gen en Vlissingen. Zaterdag kun nen de laatste punten verdiend worden op het vernieuwde par koers in de boswachterij van Wes terschouwen. Bij de senioren is de leiding in handen van Kevin Vleu- rinck uit het Belgische Zelzate met ito punten. Hij wordt gevolgd door het duo Matthijs Eversdijk (Wilhelminadorp) en routinier Pa trick Tolhoek (Yerseke) die beiden 80 punten hebben. Marquerite de Neve (Middelburg) voert de rang lijst aan bij de vrouwen met 175 punten, met op de tweede plaats Petra Reintjes ('s-Heer Hendrik skinderen) met 145 en derde is Ver- onique Tolleman (Kwadendam- me) met 70 punten. Best geklas seerde veteraan is Daan Verhulst (Waarde) met 170 punten. De wedstrijden gaan zaterdag om 12.00 uur van start met de jeugdca- tegorieën. door Wim de Vos TERNEUZEN - Het wielrennen voor ID-renners lijkt een belangrijke hobbel genomen te hebben. ID Cy cling Nederland heeft van de pro vincie Zeeland een bedrag ontvan gen ter financiering van de koppel tijdrit, die komende zaterdag in Terneuzen zal worden gehouden. In samenwerking met sportschool Delta, zal de inmiddels traditionele koppelkoers worden gehouden. ID-Cycling is een race-fietsclub voor mensen met een verstandelij ke beperking, waarbij ID staat voor Intellectual Disability. Dit jaar bestaat deze groep tien jaar. „De doelstelling is de leden een zinvolle, plezierige en vooral spor tieve vrijetijdsbesteding te geven. Belangrijk is ook de integratie met valide sporters te bevorderen", ver telt Jan de Jonge uit Driewegen, een enthousiast promotor van het ID-wielrennen. Iedere week wordt met de leden getraind, waarbij een groot aantal vrijwilligers benodigd is voor de begeleiding. „Het niveau is dat van een gemiddelde wielertoerist maar er wordt enorm veel plezier be leefd. Natuurlijk zijn prestaties be langrijk, maar sportief bezig zijn voert de bovendien", aldus De Jon- ge, die uiteraard blij is met de bij 1 'wm V la - sk»* W- - drage van de provincie Zeeland. „Dat is toch ook een beetje erken ning." De koppeltijdrit is niet alleen voor ID-renners. Zoals gebruikelijk kan iedereen meedoen. Robbert de Moor van Sportschool Delta uit Terneuzen heeft de rit tegen het horloge enkele jaren geleden uit het slop gehaald. Het aantal deel nemers is daardoor aanmerkelijk gegroeid. Licentiehouders, recrean ten en dus ook de ID-renners gaan zaterdag van start en voor elke cate gorie wordt er een apart klasse ment opgemaakt. Van de zijde van de ID-Cycling komen zo'n vijfent wintig koppels aan de start. De ID-renners rijden allen samen met vrijwilligers. „Dat zijn niet alleen de vaste ID-begeleiders maar ook leden van trimclubs en de wieler vereniging Zeeuws- Vlaanderen. Zelfs de Lionsclub is vertegenwoor digd", weet De Jonge. De koppeltijdrit heeft een lengte van 34 kilometer en voert vanaf het Schelpenhoekje nabij de wijk Nieuw Othene langs de Wester- scheldedijk tot aan de voormalige veerhaven van Perkpolder en weer terug. Voor de minder geoefenden kan ook worden gekozen voor een afstand van twintig kilometer. De eerste deelnemer gaat om 10.30 uur van start. Met 193 doelpunten is Kees Ver- kaart clubtopscorer. Hij maakte zijn goals tussen 1970 en 1993. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Er is er één jarig, hoera, hoera. Morgen verjaart de voetbal vereniging Zierikzee. De rood zwarte club bereikt dan de alles zins respectabele leeftijd van 90 jaar. Het is komend weekend daar om groot feest op het eigen sport park Den Hogen Blok. Iemand die daar zeker bij zal zijn is de illustere aanvaller van weleer: Kees Ver- kaart. Na 45 jaar lidmaatschap laat de 54-jarige 'mister' Zierikzee nog wekelijks de bal rollen in het der de elftal. Sinds drie jaar laat hij als penningmeester ook het géld rol len voor de club. We treffen Kees Verkaart in zijn gezellige doorzonbungalow in de Caustraat. Een in Zierikzee 'we reldberoemde' straat. Want ooit was die andere balvirtuoos, Peter van Vossen, de buurman van Ver kaart. Terwijl ze ook nog gezamen lijk voor de hoofdmacht van de ju bilaris uitkwamen. Hoe ver de oud-Zierikzee-speler Van Vossen uiteindelijk is gekomen met zijn liefhebberij is algemeen bekend. Insiders beweren echter dat ook Verkaart ongetwijfeld geslaagd zou zijn in het betaalde voetbal. De met een fluwelen trap gezegende goaltjesdief met dat rood-zwarte hart maakte destijds echter een an dere keuze. Het zal 1974 geweest zijn toen de Zierikzee-spelers Adrie Koster en Kees Verkaart zich in de kijker speelden bij clubs als Feyenoord, Roda JC en KSK Beveren. De A-ju- nioren van Zierikzee waren zojuist Zeeuws kampioen geworden. Kos ter waagde de sprong in het diepe en slaagde vooralsnog met vlag en wimpel, totdat een ernstige knie blessure een voortijdig einde maak te aan zijn profcarrière. De huidige trainer van Club Brugge schopte het weliswaar via Roda JC en PSV zelfs tot drievoudig international. „Adrie heeft vaak gezegd dat als ik met hem meegegaan was, ik het zeker ook gered zou hebben. Ik was in die tijd een soort Willy van der Kuijlen. Een afmaker met een sterk schot", mijmert Kees Ver- Voetbalvereniging Zierikzee is offi cieel op 8 oktober 1919 opgericht. Er werd echter al in 1911 in vereni gingsverband gevoetbald in Zierik zee. Gymnastiekleraar Ideler en Bouwens, leraar Frans, richtten toen de Zierikzeese voetbalvereni ging (ZW) op. Door een strenge toetredingsselectie was er voor jon gens uit het arbeidsersmilieu in die tijd geen plaats. Onder invloed van de Eerste We reldoorlog hield ZW in 1917 op te bestaan. De liefhebbers Van Bortel, Henning en de drie broers Unger zetten de vereniging echter voort onder de naam Klein ZW. Twee jaar later werd na toetreding tot de Zeeuwse Voetbal Bond de naam gewijzigd in W Zierikzee. De eerste wedstrijden werden ge speeld op een weiland in het Gou- weveer. Voordat in 1936 het ge meentelijk sportpark Bannink de thuisbasis werd, was er nog een aantal jaren gespeeld aan de Zand weg. In 1985 werd het huidige sportcomplex Den Hogen Blok be trokken. Zierikzee heeft drie spe lers binnen de vereniging gehad die het Nederlands elftal hebben gehaald: doelman Piet Kraak en de aanvallers Adrie Koster en Peter van Vossen. door Herman Heuvink De koppeltijdrit is sinds 2006 weer een groot wielerevenement. foto Peter Nicolai AXEL - Zo'n 400 rijders nemen za terdag deel aan de motorcrossfina le van de vijf districten - noord, oost, zuid, west en midden - op het circuit in Axel. Tal van Zeeuw en geven acte de prèsence. Zij ko men uit voor het district west. De rijders zijn geselecteerd bij de titelstrijd in de districten. Eén van de Zeeuwse deelnemers is Troy van de Ketterij uit Vlissingen. Hij was in west de sterkste in de klas se 65CC grote wielen. Hij is daarom een kanshebber. Een andere kam pioen, Marco Pennings uit Tholen, kan in de klasse MX 2 door een schouderblessure niet deelnemen. Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland en Kevin van de Beer uit Zaamslag, die als tweede en derde eindigden, moeten de honneurs waarnemen. In de klasse MX 1 be hoort Arno Ruttinger uit 's Hee- renhoek tot de favorieten. De trai ningen beginnen om 9.00 uur. De wedstrijden steraten om 11.00 uur. Zeeuwse deelnemers met hun start nummers. 50 cc: 2, Jayden Hoek, Oost-Souburg; 3. Joris Lampio, Vlissin gen; 6. Mike Meedendorp, Vlissingen. 65 cc kleine wielen: 2. Dailey van de Ketterij, Vlissingen; 4. Michan Fase, Sint Maartensdijk. 65 cc grote wielen: 1 Troy van de Ketterij, Vlissingen. 85 cc kleine wielen: 2. Guido Boone, Oost-Souburg; 3. Jochem van de Dor pel, Kapelle; 4. Tommy van Wanrooij, Vlissingen; 5. Tom Cortvriendt, Axel; 7. Jurian van de Velde, Yerseke; 8. Lars de Nood, Oost-Souburg. 85 cc grote wie len: 3. Martijn Roos, Zuiddorpe; 4. Mar vin Boone, Yerseke; 5. Rikward Fase, Sint Maartensdijk. MX 2: 2. Gino Nagt egaal, Nieuw- en St Joosland; 3. Kevin de Beer, Zaamslag; 4. Bart Kuzee, Waar de. MX 1-3: 4. Ronald Melse, Melisker- ke; 6. Frank Rottier, Wemeldinge; 7. Ar no Ruttinger, 's Heerenhoek; 8. Erik van der Wekken, Zierikzee. Veteranen: 2. Marcel Willeboordse, Kamperland. kaart. Als 20-jarig broekie koos Kees Verkaart half jaren zeventig van de vorige eeuw echter anders. „Ik ben toen wel wezen praten bij die clubs. Qua financiën zette ik het toen af tegen het salaris dat ik verdiende bij de bank waar ik pas was begonnen. En daar zat niet zo veel verschil tussen. Kijk, als ik toen wist wat ik nu weet, had ik het gewoon moeten proberen na tuurlijk. Ik kan dan ook heel eer lijk zeggen er erg spijt van te heb ben toen niet doorgezet te heb ben." In plaats daarvan bouwde Ver kaart de afgelopen 35 jaar een 'prof carrière' op bij de ABN/Amro bank. Ondanks zijn wroeging be vat de harde schijf onder de kale schedel van Verkaart vele gigaby tes onvergetelijke voetbalmomen ten. Hij hoeft dan ook niet lang na te denken wanneer hem naar één voorbeeld wordt gevraagd. „Die kan ik zo oproepen, de bekerwed strijd tegen Middelburg op 12 no vember 1989." Verkaart, gekleed in een rode trui met zwarte broek, de clubkleuren van w Zierikzee („Dat is toevallig hoor"), haalt een knipselboek uit de kast. „Kijk hier staat het met koeienlet- ters: Middelburg gevloerd door 'opa' Verkaart. Dit was de mooiste wedstrijd die ik ooit heb gespeeld. Ik was 34 jaar en begon toen al aar dig grijs te worden. Vanaf de tribu ne werd ik uitgedaagd met 'opaaa Verkaaart, opdaa Verkaaart'. Tel kens als wij scoorden, ging ik als een dirigent voor het Middelburg se publiek staan en zong ik ze voor 'opaaa Verkaaart, opaaa Ver kaaart'. Wij maakten uiteindelijk 3-3, na een penalty die ik erin schoot. In de strafschoppenserie schoot ik er nog eentje in en won Zierikzee de wedstrijd met 4-3. Man, man wat hadden wij een groot feest daarna." BRUSSEL - Dick Advocaat heeft zijn eerste training met de Belgische voetbalploeg achter de rug. De Ne derlandse bondscoach werkte op het veld van derdeklasser Diegem zijn eerste bijeekomst met de na tionale selectie af De 'kleine generaal' maakte in de aanloop naar de duels met Turkije (zaterdag) en Estland (woensdag) in het kader van de WK-kwalifica- tie indruk op de spelers. Olivier Deschacht, aanvoerder van Anderlecht en sneller dan ver wacht hersteld van een spierblessu re, was onder de indruk van Advo- caats persoonlijkheid. „Hij wekt wat angst op. We voelen ons goed bij hem en we gaan een ploeg vor men met diegenen die er echt bij willen zijn Er zal geen plaats zijn voor spelers die geen zin hebben om voor de nationale ploeg uit te komen", aldus Deschacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34