geld werk 127 'Quotum voor topvrouwen is discriminatie' woensdag 7 oktober 2009 bemoeizuchtige seksisten' ming van dwangmatig feminisme'. Er is niet alleen een verplichte quo tering van vrouwen in de top van het bedrijfsleven, maar er zijn ook crèches waar kinderen worden voorbereid op een 'seksegelijke sa menleving': waar meisjes niet met poppen mogen spelen en jongens niet mogen voetballen. Althans volgens Stellinga, die dit soort ex tremen dictatoriaal noemt: 'Wie gelooft dat biologie geen rol speelt in de keuzes van vrouwen, vindt dat elke samenleving waar vrou wen gemiddeld andere levenskeu zes maken dan mannen per defini tie een samenleving is waarin vrouwen worden achtergesteld'. Intussen is het nog steeds politiek incorrect te zeggen dat vrouwen niet hetzelfde willen als mannen. Stellinga roept daarom iedereen op die 'feministische bril' af te zet ten. Dat evenveel vrouwen als mannen de absolute top willen be reiken is volgens haar een waani dee. Om daar vilein aan toe te voe gen dat het niet de 'linksige femi nistes' zijn die de top soms toch bereiken, maar vrouwen uit tradi tionele (lees rechtse) politieke par tijen (zoals Thatcher of Neelie Kroes). Het is misschien wat veel zwart-witdenken wat Stellinga doet, maar haar boodschap is dui delijk. Feminisme is een ideologie en geen neutrale wetenschap. 'Vrouwen willen geen bevrijding van wie ze zijn, ze willen vrijheid om te zijn wie ze zijn'. ©Marike Stellinga - De mythe van het glazen plafond. Uitgeverij Balans, 15 euro. Vorige week presenteerden twee honderd topvrouwen een manifest waarin ze pleiten voor een wette lijk quotum voor vrouwen aan de top. Marike Stellinga vindt zo'n quotum volstrekte flauwekul: „Die vrouwen zouden zich moeten reali seren dat ze pleiten voor discrimi natie van mannen." Door bedrijven te verplichten 40 procent van hun raad van commissarissen te vullen met vrouwen, maken ze de kans voor mannen op een topfunctie kleiner dan voor vrouwen. „Laat die vrouwen eerst maar eens bewijzen dat zij gediscrimineerd worden." Voor stelselmatige discri minatie van vrouwen is geen be wijs, zegt Stellinga. Het wil er vol gens haar bij mensen maar niet in dat vrouwen er gewoon vaak zelf voor kiezen niet hogerop te willen komen. „Een vrouw als Heieen Mees (een van de ondertekenaars van het manifest, red.) maakt vrou wen tot slachtoffers. Er is een man- nenkartel dat vrouwen discrimi neert en buitensluit en vrije keuze bestaat niet, zegt zij. Vrouwen gaan volgens Mees gebukt onder het juk van de moederschapscul tuur en de gesprekken op het schoolplein." Stellinga's conclusie: „Feministen vertonen een wonderlijke verach ting voor de groep waarvoor ze zeggen op te komen. Ze achten hen niet eens in staat hun leven in te richten zoals ze willen. Ze ach ten vrouwen niet eens in staat om te weten of ze gelukkig zijn met hun leven of niet." Deze feministen worden volgens Stellinga van harte ondersteund door de overheid, die zich inzet voor meer werkende vrouwen. Niet uit ideologi sche over wegingen, maar om de vergrij- van het zing te plafond kunnen be- Stellinga talen. Nieuw soort leugendetector bedenkt zelf de vragen Er is een nieuwe test om te zien of sollicitanten betrouwbaar zijn. Door ze de zogeheten IntegriTest te laten doen, zouden sollicitan ten volgens de Israëlische beden ker ervan objectief en accuraat kunnen worden beoordeeld. Vol gens Management Team lijkt de internettest een beetje op een leu gendetector. Wanneer lang over een vraag wordt nagedacht, gaat het systeem doorvragen. Beschermengel moet oogje in zeil houden op werkvloer De stichting Consument en Veilig heid is een campagne gestart om de veiligheid op het werk te ver groten. Bij werken op hoogte, met machines en met heftrucks gebeu ren de meeste ongevallen. Daar om wordt 'Alerta' geïntroduceerd: de beschermengel van werkend Nederland die duidelijk maakt dat je altijd alert moet zijn op het werk, omdat zij er niet altijd is. Ook zij heeft soms koffiepauze. Zorgverzekering voor hond of kat niet altijd verstandig Nieuw is het niet: een huisdieren zorgverzekering. Bezitters van een hond of kat zijn dan verze kerd tegen ziektekosten. Maar be halve premieverschillen, hanteren de verzekeraars uiteenlopende voorwaarden. Z24 concludeert dat de voorwaarden soms zo onvoor delig zijn dat het beter is maande lijks een bedrag opzij te leggen. Veel behandelingen worden na melijk niet vergoed. Uitvaartverzekeraar Northwest opent volgend jaar de aanval op Dela, Monuta, Ardanta en Yarden. NorthWest is een Nederlandse verzekeraar, die volgens Assuran- tieMagazine met nieuwe produc ten een plek op de uitvaartmarkt wil veroveren. De eigenaren van het bedrijf verrichten al werk zaamheden voor Yarden, maar zouden zelf uitvaartverzekerin gen gaan aanbieden. Een kwart van de leidinggeven den vindt vergaderingen vaak on nodig. Slechts 10 procent noemt alle vergaderingen nuttig. Het zijn vooral eigen collega's die ver gaderen zinloos maken: ze berei den zich slecht voor of praten over zaken die niet op de agenda staan. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeker Robert Half. De bes te oplossing is vergaderloze dagen in te voren, aldus Half. Kleine uitvaartverzekeraar opent aanval op concurrentie Chef vindt vergaderen vaak nutteloos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29