261 geld werk I voor de lezers van deze krant! Kerstshoppingcruise Düsseldorf en Keulen De Jager loopt te hard van stapel FISCAAL 3-daagse riviercruise inclusief 2 keer ontbijt en diner ÉS KRAS woensdag 7 oktober 2009 door Wil Vennix In de debatten na Prinsjesdag wilden WD, SP en PVV het kabinet wegsturen wegens gebrek aan daadkracht om de gevolgen van de economische cri sis te bestrijden. Wat daar ook van waar is, staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën had den ze dan wel moeten uitzonde ren van hun kritiek. De CDA-be- windsman kan namelijk eerder te veel dan te weinig daadkracht worden verweten. De Jager heeft in korte tijd een uit stekend politiek imago opge bouwd en profileert zich als oud-ondernemer vooral als een bestuurder die durft door te pak ken. Zijn slimme en succesvolle strijd tegen het zwartsparen is daarvan het meest sprekende voorbeeld. Daarnaast wil hij voor dat het nieuwe jaar begint, nog liefst acht fiscale wetsvoorstellen door het parlement loodsen. Maar het lijkt erop dat hij daarmee zijn hand toch wat overspeeld heeft. Wetenschappers en praktijkfisca listen spreken hardop hun zorg uit dat dit, volgens hun ongezond, hoge tempo van wetgeving ten koste zal gaan van de kwaliteit van de wetten. Het pijnlijkst werd dit duidelijk bij de behandeling van de nieuwe schenk- en erfbelasting. Bij de in diening van dit wetsvoorstel afge lopen voorjaar oogstte de staatsse cretaris nog veel lof. Lagere tarie ven plus een wet die eenvoudiger werd. En dat alles ook nog budget tair neutraal! Het positieve sentiment is inmid dels omgeslagen nadat de Tweede Kamer een aantal deskundigen had uitgenodigd om in een hoor zitting hun visie te geven op het wetsvoorstel. Dat leidde tot onge meen scherpe kritiek. Zo stelde belastingadviseur Koos Boer dat het De Jager niet zal luk ken om 200 miljoen euro extra be lasting te innen door het harder aanpakken van vermogen dat is ondergebracht in buitenlandse trusts. Boer promoveert binnen 'Feministes zijn kort op de fiscale aspecten van trusts en is dus bij uitstek deskun dig op dit terrein. Behalve wetenschapper is Boer dus ook belastingadviseur en daar om houden sommige politici er rekening mee, dat hij met zijn kri tiek (mede) voor eigen parochie preekt. Niettemin zijn de kamerle den van zijn kritiek zo geschrok ken, dat ze de parlementaire advo caat opdracht hebben gegeven hierover advies uit te brengen. De staatssecretaris vindt dit niet leuk en heeft de tegenaanval in middels ingezet. Voor de PvdA- fractïe komt de kritiek prima van pas, omdat dit een goed excuus geeft om de instemming met de nieuwe schenk- en erfbelasting ter discussie te stellen. Sowieso hebben de lagere inko mens met de wetswijziging niet veel te winnen. Het zijn vooral de rijken die profiteren van de lagere tarieven en de ondernemers van de verruimde vrijstelling voor be- drijfsoverdracht. De Jager en zijn CDA willen de wetswijziging per se op 1 januari 2010 in werking la ten treden en politiek gezien kan de PvdA dus wisselgeld verlan gen. Buiten de vele wetswijzigingen voor de korte termijn, denkt De Ja ger ook aan de langere termijn. Hij heeft een commissie in het le ven geroepen die moet gaan advi seren over vernieuwingen van ons belastingstelsel. Maar liefst zes van de negen commissieleden komen uit de overheidshoek en slechts drie van buiten. Dat is op merkelijk, want eerdere commis sies die zich met belastingherzie ning bezig hielden, waren volle dig onafhankelijk. Gevreesd moet dan ook worden dat het ministe rie van Financiën achter de scher men een stevige vinger in de pap houdt Dit voedt de gedachte dat de commissie vooral dient om de geesten rijp te maken voor zware ingrepen die men nu nog niet kan 'verkopen', zoals beperking van de hypotheekrenteaftrek. Marike Stellinga rekent af met de feministische dictatuur. 'Vrouwen worden tegen hun zin door een handjevol sek segenoten gedwongen carrière te maken'. door Johan Bosveld illustratie Jos Diender Q Mr. W.J.M. Vennix FB is vennoot bij De Beer Accountants Sr Belastingadviseurs in Tilburg Heieen Mees heeft een con current. Haar naam is Ma rike Stellinga. Maar waar econoom, jurist en NRC-colum- nist Mees roept dat elke vrouw ten minste een plek in de 'board of di rectors' van een multinational moet nastreven (want dan doen ze in de 'States' ook), beweert Stel linga (1972) precies het tegenover gestelde. Volgens haar is het onzin te veronderstellen dat vrouwen car rière willen maken maar daarin worden gedwarsboomd door op macht beluste mannen. De meeste vrouwen hebben die ambitie hele maal niet en zijn dik tevreden met hun parttimebaan of hun fulltime moederschap. In De mythe van het glazen plafond zet Stellinga (econoom en redac teur van Elsevier) een, op z'n zachtst gezegd, prikkelende visie uiteen. Zo stelt ze dat feministes helemaal niet het beste voor heb ben met vrouwen, dat werkende moeders het helemaal niet zo zwaar hebben en dat het glazen plafond helemaal niet bestaat. Wat dat betreft is Stellinga's boek de ab solute ontkenning van het vorige week verschenen manifest waarin ruim tweehonderd vrouwen eisen dat er een wettelijk quotum voor vrouwen op topfuncties komt. Rode draad in het boek van Stellin ga is de keuzevrijheid die vrouwen behoren te hebben, 'ook als dat be tekent dat veel vrouwen hun leven voornamelijk moederend en poet send doorbrengen'. Daarmee raakt ze aan een van haar belangrijkste thema's in haar boek: de dwingen de rol die feministes spelen in het debat over de positie van vrou wen. 'Veel feministes zijn seksis- ten met een bemoeizuchtige in slag', zegt ze, want ze willen bepa len hoe een vrouw haar leven moet indelen om gelukkig te zijn. Voor feministes zijn vrouwen vrij in hun keuzes zolang ze dezelfde keuze maken als mannen. Stellin ga komt vervolgens met een simpe le stelling waaromheen ze haar be toog opbouwt: 'vrouwen worden niet buiten de top van het bedrijfs leven gehouden, ze kiezen ge woon minder vaak voor het ge vecht om de topposities'. Maar waarom knokken vrouwen dan niet voor een topbaan? Een voudig gezegd omdat ze voor hun plezier werken. Vrouwen hebben geen zin om jaren te moeten lij den voor een topbaan. Bovendien kenmerkt de vrouwelijke 'werk houding' zich in het motto dat er meer in het leven is dan werk. En dat motto uit zich weer in het gro te aantal deeltijdbanen onder vrou wen. Stellinga probeert met cijfers aan te tonen dat werken in deel tijd niets te maken heeft met slech te kinderopvang of een te druk huishouden. Volgens de auteur vindt 95 procent van de vrouwen dat hun keuze voor deeltijd niets met kinderen of de eis van (asocia le) echtgenoten te maken heeft. Bovendien, voegt ze daar aan toe, 'loop op een doordeweekse dag eens door een winkelstraat. Het volk bestaat voor het grootste deel uit vrouwen, die niet bepaald de indruk maken onderdrukt te wor den'. Er zijn verschillende redenen waar om vrouwen zoveel in deeltijd wer ken. De mythe van het glazen pla fond verklaart dat onder meer uit het feit dat er veel hoogwaardig en goedbetaald deeltijdwerk is te vin den. Maar Stellinga erkent dat de goed verdienende partners ook een belangrijke voorwaarde voor deeltijd zijn. 'En wat dan nog', vindt ze. 'Als iedereen daar nou ge lukkig bij is'. Ze onderbouwt haar stellingen re gelmatig met onderzoeksfeiten (zie de keurige opsomming van ge raadpleegde literatuur). Nadeel is echter dat nogal wat van die bron nen niet-Nederlands zijn. Veel on derzoeken die ze opvoert, bevesti gen haar betoog weliswaar, maar op basis van situaties in het buiten land. Datzelfde buitenland, en dan met name de Scandinavische lan den, zijn overigens ook Stellinga's schrikbeeld. Zo noemt ze het Scan dinavische gezinsbeleid 'de belicha- Ga in de sfeervolle maanden november en decem ber mee op deze bijzondere kerstshoppingcruise naar Duitsland! In Düsseldorf en Keulen kunt u naar hartelust uw kerstinkopen doen. Geniet hier volop van de kerstsfeer, de sfeervolle verlichting, intie me kerststallen, kerstconcerten en de traditionele kerstmarkten. U kunt ook overal terecht voor heer lijke lekkernijen zoals gebraden appels, Glühwein, kaneelkoekjes, warme chocolademelk, knapperige aardappelpannenkoeken en heerlijke punch. Deze fantastische riviercruise met het MS Diana*** inclu sief halfpension boekt u al vanaf slechts 99 p.p.! Tijdig reserveren is aan te raden, want deze cruise- special is meestal snel uitverkocht! DAGPROGRAMMA Dag 1: u reist op eigen gelegenheid naar Arnhem, waar u aan boord gaat van het MS Diana. Het schip vertrekt omstreeks 17.00 uur naar Düsseldorf. Dag 2: in de ochtend arriveren we in Düsseldorf. U kunt hier gezellig winkelen, de kerstmarkten bezoeken of één van de vele bezienswaardigheden bezichtigen, zoals de St. Lambertuskirche en de Schlossturm. Mocht u nog tijd over hebben, bekijk dan zeker de wereldbe roemde Königsallee. Deze straat is een verzameling van elegante etalages en gezellige terrasjes. U zult zich hier geen moment vervelen! Rond 17.00 uur varen we naar domstad Keulen. Dag 3: in de ochtend kunt u in de feestelijk gedeco reerde binnenstad van Keulen heerlijk winkelen. Bezoek hier ook bezienswaardigheden als de beroemde Dom, het Biermuseum en het Imhoff Stollwerck (chocolade)- Museum langs de Rijn. Per bus wordt u 's middags terug gebracht naar Rotterdam, Utrecht en Arnhem. MS DIANA*** Het comfortabele en sfeervolle 3-sterren riviercruiseschip MS Diana heeft de afgelopen jaren al vele klanten van KRAS.NL een heerlijke cruise bezorgd en is een bijzonder geliefd schip. Het beschikt o.a. over een receptie, restaurant, bar, lounge met dansvloer en zonnedek met stoelen. VERTREKDATA LR 29.166 November 25 v.a. 99 November 27 v.a.€119 December 2 v.a. €119 December 4 v.a.€109 December 9-11-16-18 v.a. €129 Op 27/11 en 4-11-18/12 is de route in omgekeerde volgorde en begint de cruise in Keulen en eindigt in Arnhem. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Inclusief: busreis Nederland-Keulen of Keulen-Nederland per comfortabele bus, 2 nachten verblijf aan boord van het MS Diana in een benedendek voordeelhut, 2 x ontbijt en 2 x diner en het beschreven vaarprogramma. Exclusief: vervoer Arnhem v.v., niet genoemde maaltijden, fac. excursies, reis- en annuleringsverzekering, Calamiteiten fonds 2,50 en res.kosten 20 per boeking (verplicht). Voor meer informatie en boekingen: Typ in uw internetbrowser www.kras.nl/LR29166 Kies uw vertrekdatum, bekijk de prijsberekening en ga naar BOEK NU Of bel met: 0900 - 9697 (15 cpm), o.v.v. reisnummer LR 29.166 sgb BSafl waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28