zeeland 125 Verdachte 'Toth' blijft ontkennen De allerhoogste spaarrente BenZeker van Nederland? Symposium over sterker Zeeland RECHTBANK Politie vermoedt dat dader genegenheid had voor het slachtoffer Actie tegen verhoging AOW-leeftijd Man gepakt voor overvallen oude man Vrachtwagen met stro vat vlam Politie zoekt getuigen van woninginbraak Korpschef Demmers beëdigd woensdag 7 oktober 2009 door Emile Calon MIDDELBURG - „Ook ik wil weten wat er die dag op de Noorderbe graafplaats in Vlissingen is ge beurd." Met die woorden onder streepte de verdachte van de moord of doodslag op llonka Toth dat hij niets met haar dood heeft te maken. „Ik was toen thuis. Ik was daar niet", zei de 54-jarige Vlissinger gisteren tijdens de der de dag van zijn proces tegen de le den van de Middelburgse recht bank. Tijdens deze procesdag wer den de sporen behandeld die na de dood van de 42-jarige Toth door de politie zijn gevonden op de begraafplaats. De DNA-delen, geen compleet profiel, wijzen in de richting van de verdachte. Maar zekerheid dat hij die sporen achter liet, ontbreekt. Rechtbankvoorzitter F. Meeuwis hield de Vlissinger ook voor dat de politie vermoedt dat de dader ge negenheid had voor het slachtof fer. Met een handdoek heeft hij na melijk haar hoofdwond gedept in een poging haar na die fatale slag met een marmeren grafrand nog te helpen. De verdachte, die wel een relatie met haar had, bleef ech ter ontkennen dat hij die bewuste 5e juli 2008 op die begraafplaats was. Tijdens het verhoor kwam ook het verleden van de man aan orde. Hij is geboren op Curasao en heeft tien broers en zussen. Zijn vader leerde hem voetballen, zo goed dat de Vlissinger in de jaren zeventig profspeler - linkshalf - was bij ver schillende clubs in Midden-Ameri- ka. Hij is trots op dat verleden, trots dat hij ooit speelde tegen Willem van Hanegem toen die uitkwam voor een Amerikaanse club. Ook speelde hij tegen de sterren van de New York Cosmos. Na zijn voetbalcarrière kwam hij naar Vlissingen waar hij werk vond in de haven. De man heeft een vrouw en twee kinderen en die mist hij erg, her haalde hij gisteren enkele malen. Hij vertelde dat ze het nu moeilijk hebben omdat ze hem al veertien maanden missen als kostwinner. Uit het onderzoek van de gedrags deskundigen kwam naar voren dat de man laag ontwikkeld is. Ook handelt hij impulsief en heeft hij een gebrekkig ontwikkelde gewe tensfunctie. Het proces wordt maandag 30 no vember voortgezet. Vrijdag 4 de cember is het de beurt aan de offi cier van justitie en de raadsman. BenZeket.t vergelijkt en helpt u op weg! TERNEUZEN - Op de weekmarkt in Terneuzen houdt vakbond FNV vanmiddag een actiebijeenkomst tegen de verhoging van de AOW-leeftijd. De actie duurt 65 minuten en begint om vijf voor twaalf Terneuzen is één van de 34 plaatsen waar actie wordt gevoerd. De vakbond wil duidelijk maken dat het mogelijk moet blijven om te stoppen met werken als je 65 bent. FNV-bestuurder Liliane Schoone raadt werknemers die aan de actie mee willen doen aan te overleggen met collega's en hun baas. „We roepen mensen dus niet op om te staken. Daarom doen we het ook tussen de middag; werkne mers kunnen hun pauze gebrui ken om te laten zien dat ze het niet eens zijn met de verhoging van de AOW-leeftijd." GOES - Top econoom Herman Wijffels en innovatief ondernemer Ruud Koornstra geven woensdag 14 oktober op een bijeenkomst in Goes hun visie op een 'sterker en duurzamer Zeeland'. Het symposium in theater De My the is georganiseerd door de pro vincie. Het draait die avond alle maal om de ecomische crisis en de kernvraag: 'hoe komen we er ster ker uit?' Daarbij wordt gekeken naar andere technieken, tactieken en ervaringen. De uit IJzendijke afkomstige Wijf fels, voorzitter van de denktank Worldconnectors, pleit voor een nieuw bewustwordingsniveau, waarin respect voor het leven cen traal staat. „Ecologie en het sociale zijn als basis voor een gezonde eco nomie." In de ogen van Tem- dris-directeurKoornstra is duur zaamheid vooral het besef 'dat we het niet beter krijgen ten koste, maar dankzij elkaar'. Het sympo sium begint om 19.00 uur. GOES De politie heeft maandagavond rond tien uur een 26-jarige man uit Halsteren aangehouden die had ge probeerd een 86-jarige man uit Goes in zijn woning te overvallen. De man zat televisie te kijken, toen de ruit van de achterdeur werd ver nield en de man uit Halsteren bin nenkwam. Die sloeg de Goesenaar op zijn hoofd. Getuigen, die lawaai hoorden, belden meteen de politie. Die kon de overvaller, die net uit de woning kwam, aanhouden. De Goesenaar liep een hoofdwond op. BIERVLIET Op de N61 tussen Biervliet en IJzen dijke is gisteravond tegen negen uur een vrachtauto met stro in brand gevlogen. Verkeer van IJzen dijke naar Terneuzen is omgeleid via de Isabellaweg over Philippine en van Biervliet naar Schoondijke via Hoofdplaat. De oorzaak van de brand is nog onbekend. GOES Aan de Gasperistraat in Goes is zon dag tussen 17.00 en 21.00 uur inge broken in een woning. De politie vraagt mensen die tussen 19.30 en 20.00 uur een (vermoedelijk) be stelauto of kleine vrachtwagen heb ben zien wegrijden in de omge ving van de ijsbaan contact op te nemen via de politie in Goes of via 0900-8844. iiiiiiwiiiwiwiiiiii iiii 1 ïiiiimmmmww—bmmbbmbssëkmemmhmhmhiii MIDDELBURG - De nieuwe Zeeuwse korpschef van de politie, Letty Demmers (57), is gisteren in Middelburg officieel beëdigd door commissaris van de koningin Karla Peijs. Op 4 november wor den Demmers en de in april benoemde plaatsver vangend korpschef Els Brekelmans tijdens een feestelijke plechtigheid in het stadhuis daadwer kelijk geïnstalleerd door korpsbeheerder Koos Schouwenaar. Demmers werd per 1 september benoemd als hoogste politiebaas in Zeeland en ging op 14 september aan de slag in de provin cie. Tijdens de bijeenkomst dinsdag in de staten zaal benadrukte Peijs nog eens niets te voelen voor samenvoeging van het Zeeuwse korps met Brabant. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27