Actiecomité tegen ontpoldering stopt zeeland 123 Middelburgs asiel blijft rekenen op nieuwbouw ALLES MOET WEG WBU blijft in de markt voor bouwplan Cadzand Fiets^^Scooter Shop Onderzoek uitbreiding mzi's Trouwringenshow PROTEST Doel is bereikt, aldus voorzitter Guus Langeraert Bijna klaar voor poolexpeditie gi mSm TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD Fietsen, bromfietsen, scooters, accessoires, kleding en alles wat er nog te halen valt. Wilt u op uw trouwdag de allermooiste trouwringen, kom dan voor de nieuwste trends naar onze show van donderdag 22 t/m zondag 25 oktober woensdag 7 oktober 2009 W door Harmen van der Werf OOSTBURG - Actiecomité Zeeuws- VlaamsProtest, dat vrijdag een suc cesvolle demonstratie hield bij het provinciehuis in Middelburg, heeft zichzelf gisteren opgeheven. „Wij hebben ons doel bereikt", ver klaart voorzitter Guus Langeraert het opmerkelijke besluit. „We heb ben aandacht gevraagd én gekre gen voor de gevoelens van onge noegen en onvrede die leven in Zeeuws-Vlaanderen. Dat hebben we toch maar mooi voor elkaar ge kregen in amper twee maanden. Het is nu aan de politiek om met onze signalen aan de slag te gaan." 'Verdergaan' was geen optie, aldus Langeraert. „Je loopt dan de kans dat je achter het karretje van poli tieke partijen wordt gespannen en dat willen we absoluut niet." ZeeuwsVlaamsProtest richtte de pijlen onder meer op de ontwikke ling van 'te veel' nieuwe natuur in Zeeuws-Vlaanderen, ontpoldering en de natuur- en recreatieplannen Perkpolder en Waterdunen (Bres- kens). De landbouw is de dupe. Het comité wees er ook op dat de Westerscheldetunnel niet die voor delen heeft gebracht voor Zeeuws- Vlaanderen die voor de opening maart 2003 zijn voorgespiegeld. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs wees de kritiek vrijdag bij de demonstratie in Middelburg - waaraan ruim 250 mensen meede den - grotendeels van de hand. Zij HANSWEERT - Op scheepswerf Reimerswaal bij Hans- weert heeft het ijsversterkte marine-onderzoeksvaar- tuigTydeman in anderhalf jaar een metamorfose onder- op elk onderdeel. 1 JGeo ^jocóóe tweewielers C D A! Doqisplem 14 Aagrekerke T 0118-581306 www. leoj oosse tweewielersnl MIDDELBURG - Het centralisatie plan van de Dierenbescherming is in Middelburg bekend. „Dat wil den ze vorig jaar bij de sluiting van het Vlissingse asiel ook al", zegt Cobi van Helleman, bestuurs lid van stichting Dieren in Nood. Zij gaat er nog van uit dat in Mid delburg een centraal Walchers asiel verrijst. Het huidige moet eind 2010 wijken voor de N57. „Dan moet het nieuwe klaar zijn. Ja, dat wordt krap." Maar geld is geen probleem. „Als het zover is, heffen wij de stichting op en dan komt er een behoorlijke som vrij." Voorzitter Ella Luyben van het Goese asiel weet daarentegen niets stelde dat er juist veel geïnvesteerd wordt in Zeeuws-Vlaanderen. Ze had het over een bedrag van 350 miljoen euro, onder meer voor een tunnel onder het Kanaal Gent- Terneuzen vlakbij Sluiskil. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen en gedeputeerde Harry van Waveren bekritiseerden later het gebruik van de 'algemene' Zeeuws-Vlaamse vlag door ZeeuwsVlaamsProtest. De vlag dreigt daardoor besmet te raken, al dus Lonink. Deze reacties waren niet de reden om ZeeuwsVlaamsProtest op te heffen. Langeraert: „Integendeel, je kunt daaruit juist opmaken dat onze signalen serieus worden ge nomen." Wij gaan medio oktober/november verhuizen naar het ZEP Vrijetijdspark Middelburg Daarom nu Vrijlandstraat 55, Middelburg. Tel. 0118-614994 door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Ondanks de malai se in de bouwwereld blijft de Wal- cherse Bouw Unie (WBU) in de markt voor de ontwikkeling van het Duinplein in Cadzand-Bad. Volgens de gemeente Sluis heeft de WBU een nieuw model gepre senteerd aan het college. Het oorspronkelijke idee voor het Duinplein viel in slechte aarde bij met name ondernemers vanwege onder meer de grote financiële risi co's. Zo moesten ze zelf ook fors gaan investeren in hun nieuwe winkels. Het nieuwe concept voor het Duinplein moet nog worden getoetst en de betrokken onderne mers moeten nog worden geïnfor meerd. Dat gebeurt waarschijnlijk eind deze maand of begin novem ber. „Het nieuwe model lijkt in ie der geval kansrijk", aldus een woordvoerster van de gemeente. De fractie van Gemeentebelangen vreesde eerder dat de WBU zich uit Cadzand-Bad had teruggetrok ken omdat de ontwikkelaar sinds het winnen van een gemeentelijke prijsvraag enkele jaren terug niets meer van zich had laten horen. Op verzoek van diverse ontwikke laars die in de badplaats actief zijn, gaat de gemeente ook nadenken over de promotie van Cad zand-Bad. De gemeente trekt geza menlijk op met ondernemers en bewoners om het 'DNA van Cad zand' te definiëren. door Martijn de Koning RENESSE - Het ministerie van LNV gaat onderzoeken wat de gevolgen zijn van uitbreiding van het aan tal mosselzaadinvanginstallaties (mzi's) in de Schaar van Renesse. Dat onderzoek is in 2011 klaar. Tot die tijd wordt de huidige proef met 12 hectare mzi's voortgezet, daarna wordt er mogelijk uitge breid tot 30 hectare. Het ministerie gaf in augustus aan de huidige proef te willen uitbrei den tot een permanente mzi-loca- tie van 60 hectare. Het Schouwse college van B en W adviseerde daar, tot ontsteltenis van de mos selsector, negatief over. Ze zag plannen voor de Brouwersdam in gevaar komen en gaf aan hoog stens de huidige proef te willen voortzetten. Het ministerie komt nu met een compromis. gaan tot het moderne poolexpeditieschip Plancius. Bin nenkort is de eerste proefvaart. De werf verliest straks een bekend silhouet. foto Harmen van der Werf van het plan van de Dierenbe scherming om de Zeeuwse nood opvang te concentreren in Zierik- zee. Voorzitter Theo Ketting van het Zierikzeese asiel zei gisteren dat dit waarschijnlijk het einde van het Goese asiel betekent. Luy ben ziet dat anders: „Wij zijn opge nomen in een gemeentelijk plan, waarin wij een nieuwe locatie krij gen in de Goese Schans. Maar dat is onzeker, want het is crisis. Bo vendien speelt dit pas in 2013 of 2014. Maar als wij gaan verkassen, dan wordt het nieuwbouw." Geld daarvoor heeft het asielbestuur echter niet. „Hoe dat te financie ren, bekijken we dan wel weer." Noordstraat 101-105, Terneuzen Tel.:0115 - 64 80 70 www.juwelierwijffels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25