Verstoken van bezoek, 181 zeeland PvdA Middelburg wil als overheid wiet telen Kritiek op afstelling verkeerslichten voor fietsers bij Schroebrug LaBan HET ACHTERHUIS Opbrengst kookboek naar project Sao Paulo Vlissinger in de sloot door overstekend dier Kerkdienst voor gehandicapten Nieuwe toegang sportvelden Dorpsraad houdt openbare vergadering RODE KRUIS Walcherse teams helpen arme bejaarden in afgelegen regio woensdag 7 oktober 2009 w MIDDELBURG Met de verkoop van een eigen kookboek heeft basisschool De Vos- senburch in Middelburg 500 euro bijeengebracht voor de Ouder- groep in Sao Paulo, Brazilië. Evelise Slabber kreegt het geld gisteren overhandigd. De Oudergroep on dersteunt kleinschalige projecten waar vondelingen, wezen en versto ten kinderen worden opgevangen. Het kookboek werd vorig jaar door leerlingen van de school samenge steld tijdens het project 'Voeding'. KAPELLE Een 33-jarige automobilist uit Vlis- singen is maandagavond rond half elf met zijn wagen in de sloot be land langs de Rijksweg in Kapelle. Naar eigen zeggen schrok hij van een dier dat overstak. De man moest uitwijken en ver loor daarbij de controle over het stuur. De Vlissinger reed daardoor de berm in om vervolgens in de sloot terecht te komen. Het slacht offer kwam uiteindelijk met de schrik vrij. rig.: s MIDDELBURG In de Hofpleinkerk aan het Hof plein in Middelburg is zondag een kerkdienst voor mensen met een verstandelijke handicap of een functiebeperking. De dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is domi nee Stefan Francke en gospelkoor Good News uit Nieuwdorp zingt tijdens de dienst. ARNEMUIDEN De terreinen van voetbalvereni ging Arnemuiden en korfbalvereni ging TOP hebben een nieuwe en tree gekregen. De nieuwe toegang is gemaakt omdat de oude situatie verkeersonveilig was. Komende za terdag wordt de entree om 10.00 uur officieel geopend door wethou der Frank Streng. Zijn collega Al- bert de Vries verricht een uurtje la ter de opening van de nieuwe kunstgrasvelden van de Arnemuid- se korfballers. MELISKERKE De dorpsraad Meliskerke vergadert dinsdag 13 oktober vanaf 19.30 uur in Ons Huis in Meliskerke. Op de agenda staat het schetsplan van de provincie om een rotonde aan te leggen in de doorgaande weg van Koudekerke naar Zoute- lande, ter hoogte van Werendijke (afslag Meliskerke). Daarnaast ko men de plaatsing van ondergrond se containers, het verkeersborden- beleid en de besteding van de prijs van Woonburg aan de orde. Adrie van den Broeke geeft een Bulgaarse vrouw een das. door Theo Ciele Hij zou zo weer gaan, zegt Adrie van den Broeke uit Middel burg. Met vier ande re vrijwilligers van het Rode Kruisdistrict Walcheren was hij vorige week in Kyustendil, een afgelegen regio van Bulgarije om hulp te verlenen aan arme be jaarden. Er werd hout gehakt voor de winter en er werden reparaties verricht aan de armzalige wonin kjes. Het was de tweede delegatie van het district die naar Bulgarije ging- Vlak voor de vakantie was een eer ste groep naar Kyustendil gegaan. Christien Vermaire, vicevoorzitter van het Rode Kruisdistrict, was met de eerste groep mee. „Kyusten dil is een regio waar jongeren weg trekken. De ouderen blijven ach ter. De huisjes staan in plukjes van drie of vier bij elkaar. Echte dor pen zijn het dus niet. De wegen naar die gehuchtjes zijn erbarme lijk. Deze mensen zijn eigenlijk van de buitenwereld afgesloten, verstoken van bezoek, medicijnen en voedsel", vertelt Vermaire. Vijf jaar geleden koos het Rode door Maurits Sep MIDDELBURG - De PvdA wil dat Middelburg zich aansluit bij een landelijk experiment waarbij de overheid wiet gaat telen om cof feeshops te bevoorraden. „Zo'n ex periment is er nog niet, maar we praten erover met onze partijgeno ten in de Tweede Kamer", zegt PvdA-raadslid Peter de Doelder. De Middelburgse PvdA'er is niet de eerste die dit voorstelt, hij past juist in een traditie van partijgeno ten die wietkweek door de over heid hebben bepleit. Eindhoven, Tilburg, Drachten en Terneuzen gingen hem voor, allemaal PvdA-bolwerken. In de nasleep van de discussie in de Middelburgse gemeenteraad over waar nieuwe coffeeshops mo gen komen en wie die mag uitba ten, breekt nu ook De Doelder een lans voor wietkweek door de over heid. „Een shop moet bevoorraad worden en juist rond die bevoorra dingen hangt veel criminaliteit. Als je zelf als overheid wiet kweekt, kun je die criminaliteit omzeilen." Nee, zegt hij, zo'n kwekerij hoeft niet in Middelburg zelf te staan. „Ik denk aan een kwekerij ergens in het land die meerdere gemeen ten bevoorraad. Wij kunnen wel aansluiten bij zulke landelijke ini tiatieven." De Doelder is huisarts en wijst op een eerder experiment waarbij de teelt van hennep onder supervisie van de overheid plaatsvond. „Toen marihuana werd beschouwd als een medicijn, een pijnstiller, be gon de overheid ook met de pro ductie ervan. Die proef is gestopt, maar die kun je weer leven inbla zen." INTERIEUR EN STOFFERING Gordijnen, luxaflex, vloerbedekking en kunststofvloeren. Kerkstraat 16, Hoedekenskerke. Tel. 0113-639560/06-43000705 Elke zaterdag geopend. door Theo Giele MIDDELBURG - De verkeerslichten voor fietsers bij de Schroebrug in Middelburg staan niet goed afge steld, werd gisteravond opgemerkt tijdens de wijktafel Dauwendaele. Als er grote groepen fietsers bij de verkeerslichten aan de zijde van de Blauwedijk/Groenewoud willen oversteken, blijkt de tijd erg krap te zijn. „De laatste fietsers die door groen rijden, kunnen onmogelijk aan de overkant zijn voordat de auto's al groen licht krijgen. Indien nie mand deze situatie aanpast, gaan er dit schooljaar kinderen veronge lukken op dit punt", schreef een be zorgde bewoner van Middel burg-zuid afgelopen week aan de PZC. Een woordvoerder van de po litie zei gisteravond tijdens de wijk tafel dat de klachten bekend zijn, maar dat de afstelling van de ver keerslichten een zaak van de ge meente is. Sinds vorig jaar kunnen fietsers aan beide zijden van de Schroe brug in twee richtingen rijden. Dat werd mogelijk door de aanleg van een aparte voetgangersbrug waar door er op de bestaande brug meer ruimte ontstond voor fietsers. De ze verandering maakte een nieuwe afstelling van de verkeerslichtinstal latie nodig. Direct na de opening waren er al klachten over het feit dat fietsers (te) weinig tijd hadden om het drukste knooppunt van de stad veilig over te steken. Sinds dien zijn de tijden waarop de lich ten voor fietsers op groen staan aangepast. Detectielussen in de weg meten hoeveel fietsers over willen steken, zodat de oversteek- tijd wordt verlengd. De gemeente zegt dat er wel grenzen zijn aan de groenlichttijd voor fietsers en dat wie door rood rijdt in de proble men komt. De situatie wordt overi gens continu in de gaten gehou den. Indien nodig zal de afstelling opnieuw worden aangepast. EID VERWENNERIJ PARFUMERIE- Trefpunt der wercldm'erken MIDDELBURG Het Walcherse Rode Kruisteam, met medewerkers van het lokale Rode Kruis, met op de voorgrond links Adrie van den Broeke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20