iïiaïKl Vlissingen houdt adem in voor later Bereik Plan Stromenwijk almanak moet scherper 95 WALCHEREN 18 en 19 BEGROTING 2010 is sluitend, maar dan? Slopen! Slopen! Slopen! 28 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg moet het bestemmings plan voor de Stromenwijk aanpas sen. Volgens de provincie staat dat plan veel meer bebouwing toe aan de zuidrand van de Stromenweg - bij de brandweerkazerne, Leger des Heils-kerk en moskee - dan zo wel de gemeenten Middelburg en Vlissingen als de provincie wense lijk vinden. Ook moet Middelburg de regels voor archeologische be scherming aanscherpen. De Terneuzense had met vrienden af gesproken in de binnenstad. Ze zou den haar bellen als ze gearriveerd waren. Manliefhad de portemonnee op zak, dus hoefde ze verder niets mee te nemen. Of anders gezegd; het maakte het mogelijk een broek zonder zakken aan te doen. Na een halfuur met de gsm in haar hand door het centrum te hebben gesjokt, vond ze een alternatieve bergruimte voor het mobieltje: haar decolleté. Die briljante vondst stemde haar vrolijk. Voor even dan, want haar vrienden lieten, ruim na het afgesproken tijdstip, nog steeds niets van zich horen. Toen kreeg ze in de gaten hoe dat kwam: in de 'bergen' had haar mo bieltje geen bereik. Teams helpen arme bejaarden in afgelegen regio in Bulgarije Woensdag 7 oktober 2009 II— O- Canadese zangeres treedt op bij Uppie- Festival in Middelburg Tip? walcheren@pzc.ril VLISSINGEN - Het leek wel alsof de leerlingen van de Ra- venstein, Het Vlot en de Sint Josef al hun geduld en en thousiasme de afgelopen jaren hadden opgespaard, zó hard stonden ze gisterochtend te schreeuwen op het Pa- blo Picassoplein in Vlissingen. Gesloopt moest de oude Ravenstein! Nou, daar had kraanmachinist Wim geen moeite mee. Stuk voor stuk vielen de bakstenen kapot op wat ooit een schoolplein was. De kinderen, die von den het prachtig. Weer een stapje dichterbij hun nieu we brede school, De Combinatie. Eindelijk. En om de in terieurontwerper een handje te helpen, gaan zij samen met kunstenares Carina Dumais aan de slag met de ou de schooldeuren. Bankjes worden ervan gemaakt, voor in de gang. l'Escaut-directeur Jan van Beekhuizen, die de school laat bouwen, kreeg er gewoon kippevel van. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het dal is de gemeen te Vlissingen te boven, maar daar is ook veel mee gezegd. Er mogen geen gekke dingen gebeuren voor ze er weer in tuimelt. De Schelde- stad gaat financieel zware jaren te gemoet. Desondanks heeft wet houder Jacques Suurmond het we derom, en ondanks de crisis, voor elkaar gekregen om de begroting voor volgend jaar sluitend te krij gen. Dat viel niet mee. Vorig jaar voorspelde hij nog dat Vlissingen dit jaar weer vlees op de botten zou krijgen. Maar daar is het Rijk tussengekomen met forse bezuini gingen. „We konden ons begro- tingswerk dus opnieuw doen." Gelukkig had de gemeente al wat meevallers opzij gezet. En over de korte leningen hoeft zij op dit mo ment relatief weinig rente te beta len; dat scheelt ook weer. Dat bete kent dat de stijging van de belastin gen nog meevalt: evenveel als het inflatiepercentage. Alleen voor OZB telt de gemeente er nog een procentje bij. Ook gaat de toeris tenbelasting omhoog, met acht cent per overnachting. Maar, stelt Suurmond daartegenover, we ge ven ook weer meer uit aan toeris tische impulsen. Digitale informatiepanelen op het strand, bijvoorbeeld, plus stank- vrije afvalcontainers. En het aan valsplan voor de binnenstad. Daar trekt de gemeente de komende ja ren een toft per jaar voor uit. Ook stopt ze anderhalve ton in het pot je voor de restauratie van het standbeeld van Michiel de Ruyter, waar in 2010 mee wordt begon nen. En zolang dat allemaal nog kan, heeft Vlissingen weinig te vrezen. Maar dan breekt 2011 aan, en 2012. Op veel bouwleges rekent de ge meente voorlopig niet; veel zal et niet worden gebouwd. Bovendien houdt ze er rekening mee dat zich veel meer Vlissingers zullen mel den bij de sociale dienst. Ook dat kost tonnen. Die zijn weliswaar al vast gereserveerd, maar de dreun van het Rijk is zo groot, dat tekor ten zullen oplopen tot drie mil joen. Met de bezuinigingen valt het vol gend jaar nog mee: er gaat minder geld naar jeugd, openbare orde en veiligheid, kunst en cultuur, wel- zijnsaccomodaties, de vismijn, in ternationale samenwerking en er worden minder incidentele subsi dies verstrekt. Overigens gunt het college zichzelf, de gemeenteraad en de verkiezingen wél enkele tien duizenden euro's extra. Daarna komt de kaasschaaf echter stan daard op de bureaus van het stads bestuur te liggen. Dan schrijft het college in het voor woord van de begroting nog opge togen dat 'voortvarend aan de slag is gegaan' met de planuitvoering van het Scheldekwartier en de Kenniswerf; maar wat nou als die projecten blijven hangen bij kale vlakten? Dat zou gevaarlijk zijn, laat Suurmond doorschemeren. „Die eerste spa in de grond, daar hangt veel van af Maar wij zijn daar niet negatief over. Ik heb sig nalen gekregen dat de verkoop nu start. Er gaan brochures rond." nna aan aoaa an ES] Kijk voor het meest actuele aanbod op www.nvmzeeland.nl en a.s. woensdag 7 oktober in de PZC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19