Een hotelsuite als beleggingsobject bedrijfs onroerend goed specialist in bedrijfsmatig vastgoed rentmeestersAcvastVanderSlikke Wij zijn u graag van dienst op het gebied van www.acvastvanderslikke.nl Marco Bij de Vaate van dPP: "We hebben een product op de markt gebracht waar niemand aan heeft gedacht von De bedrijfsvastgoedmarkt heeft het niet bepaald gemakkelijk in de ze economische crisis. Bedrijven en ondernemers stellen de aan koop van een nieuw pand het liefst eventjes uit. De leegstand groeit. Projectontwikkelaar dPP uit Zierikzee zag in de crisis juist een moge lijkheid. Met het project Grand-Hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede mikt dPP op beleggers die de beurs even niet meer vertrouwen en op mensen die een goedkoper alternatief zoeken voor een koopvakantie huis. De koopsuites van het hotel vliegen dan ook de deur uit. door Dennis Rijsbergen ZIERIKZEE - Marco Bij de Vaate van dPP vouwt een grote poster uit. Op een meter bij een meter prijken indrukwekkende artists impressions van het hotel dat aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede moet verrijzen. Twee jaar terug stond er nog het asiel zoekerscentrum. Dat is toen gesloopt en sindsdien wacht braakliggend ter rein op een nieuwe bestemming. De tekeningen laten één ding duidelijk zien: de glorietijd van weleer - toen een badplaats als Domburg de kunste naars en in hun kielzog de nouveaux riches naar de Zeeuwse kust trok - moet weer herleven. "We hebben ge zocht naar de stijl die past bij de tijd van Mondriaan, Toorop, art nou veau, de avant garde." Het hotel lijkt op een landgoed. Het ligt indrukwek kend in aangelegde duinen. Het hotel ligt 4,5 meter verdiept in het land schap, de duinen ontnemen het zicht op de geparkeerde auto's. Door een indrukwekkende lounge kom je op een binnenplaats die 4,5 meter onder het maaiveld ligt. "Daardoor krijg je echt het gevoel datje door het duin landschap het hotel binnenloopt. Het is een bijzonder project", meent Mar co. "Het heeft niet alleen de looks van het goede vroeger, de plek is ook heel bijzonder, zo vlak bij de zee op de Kop van Schouwen." Koopsuites Maar wat het project helemaal spe ciaal maakt, is dat het hotel gaat be staan uit 89 koopsuites van gemiddeld veertig vierkante meter en 24 koopap partementen van maximaal 130 vier kante meter. En daarmee is Grand-Hotel Ter Duin een van de weinige, zo niet het enige hotel, waar alle kamers verkocht worden. "We hebben veel ervaring in de recreatie sector", zegt Marco Bij de Vaate. "Ik kreeg dan vaak van mensen te horen: 'Bel ons als je iets van rond de ton hebt.' Maar recreatiewoningen kos ten tegenwoordig zeker twee ton. Voor een ton heb je niets. Ik realiseer de me dat er een nieuwe doelgroep was." De zeer luxe suites zijn al te koop van af 89.000 euro. Daar komt nog wel 10.000 euro bij voor de inventaris. Het zijn grote kamers die luxe zijn in gericht. Geen standaard hotelkamerin richting dus, maar kopers kunnen kie zen uit themakamers. "Een sunsho- wer en stoomcabine zijn bijvoorbeeld wel standaard", zegt Marco. Wanneer de suite niet door de eigenaar ge bruikt wordt, zorgt het hotel voor de verhuur ervan. De Zeeuwse Stromen uit Renesse gaat het hotel en de bijbe horende congreszalen, zwembad, fit nessruimte, horeca en restaurant ex ploiteren. Zo kan het zijn dat doorde weeks zakenmensen gebruikmaken van de suite en de eigenaar op de za terdag en zondag een weekendje kust doet. Dat betekent dat de eigenaar van de suite een rendement heeft en die is zeer aantrekkelijk. Vandaar dat het hotel ook erg in trek is bij vast goedbeleggers. Enthousiast "Daar komt bij dat we met de bank om de tafel zijn gaan zitten voor een bankgarantie. Ze waren daar meteen erg enthousiast over het project. En dus kunnen we kopers voor een perio de van vijfjaar een gegarandeerd jaar lijks rendement van zeven procent bieden." Het verwachte rendement ligt hoger. En dus ziet Marco dat de meeste kopers toch voor hun kansen gaan en het gegarandeerde rendement laten schieten. "Dat streelt ons wel, want blijkbaar hebben de kopers ver trouwen in het project." Een rekenvoorbeeld: een van de sui tes kost 100.000 euro. Daar komt nog 10.000 euro aan inventaris bij, totale koopsom is dus 110.000 euro. Op ba sis van onderzoek en ervaring van ex ploitant De Zeeuwse Stromen uit Renesse komen de verhuuropbreng sten het eerste jaar op zo'n 16.000 eu ro. Trek daar kosten voor rioolrecht, waterschapsheffingen, ozb en wat dies meer zij af en je houdt een netto ex ploitatieopbrengst van zo'n 9000 eu ro over. Een rendement van 8,27 pro cent. Die kan volgens Marco in het vijfde jaar zelfs oplopen tot bijna tien procent. Klik Het zijn die rendementscijfers en het feit dat een gegarandeerd rendement ook mogelijk is, dat de suites als war me broodjes over de toonbank gaan. Kopers komen vooral uit Zeeland, Brabant tot aan Eindhoven toe en de zuidelijke Randstad. "Vaak zijn het mensen die een klik met Burgh-Haamstede hebben. Maar we hebben ook veel beleggers die hun geld niet meer op de beurs kwijt wil- len en die meer vertrouwen hebben in stenen dan in aandelen." Van de 129 wooneenheden zijn in slechts vier verkoopzaterdagen er inmiddels 65 verkocht. "En dat in crisistijd. Je zou denken dat we in 2002 zitten en niet in 2009", lacht Marco. "We heb ben toch een product op de markt ge bracht waar niemand aan heeft ge dacht." Zodra 75 procent van de suites en ap partementen is verkocht, gaat de bouw van Grand-Hotel Ter Duin be ginnen. Marco Bij de Vaate van dPP verwacht dat het in april volgend jaar al zo ver is. "Dan hopen we anderhalf jaar later de deuren te openen." R wm Ellemeet Hogeweg 4 4323 TC Ellemeet T0111 671735 F 0111 671897 infoiaaivastvanderslikke.nl wÊÊÊm SïmÈSA - taxaties aan- en verkoop huur en verhuur beheer onteigeningen planschade bedrijfsverplaatsing t t: tevens uw partner in landelijk gelegen onroerend goed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 157