boost Symposium Bedrijfsopvolging Genomineerden BOOST Marleen Steijaert uit Nieuw-Namen, Gino de Jonghe uit West- dorpe en Angelo de Mul uit St.-Jansteen zijn de drie genomi neerden voor de BOOST 09. Deze drie innovatieve ondernemers van de respectievelijke bedrijven Kidskoots Marleen, TechnoQ en AWWS strijden op vrijdag 20 november in het Terneuzense Scheldetheater om de BOOST Award 2009. Het thema is Fighting for Business. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De drie overgeble ven kandidaten - die allen net de veer tig zijn gepasseerd - worden op het podium aan de tand gevoeld door de 46-jarige Arnold Vanderlyde. De ^boksgoeroe is zich na zijn actieve sportcamère gaan toeleggen op mana gementtrainingen en workshops. ,,In deze tijd van recessie moetje toch ver trouwen blijven houden om vooruit gang te boeken. De genomineerden moeten zich door tegenslagen heen zien te boksen om succesvol te zijn", aldus Vanderlyde. Marleen Steijaert, Gino de Jonghe en Angelo de Mul zijn hardwerkende startende onderne mers die met een goed gevoel de toe komst tegemoet gaan. Kidskoots Mar leen coacht het kind, ouder en/of leerkracht bij ontwikkelings- en/of opvoedingsproblemen. De kinder- coach helpt de opvoeder en het kind. Het kind staat hierbij centraal. Uit gangspunten zijn de kwaliteiten van het kind en de opvoeder. Deze vaar digheden worden al coachend ingezet om zo met de minder goede kwalitei ten om te gaan. Door middel van coachtrajecten, gesprekken en spel worden de problemen in beeld ge bracht en wordt er gewerkt aan een oplossing. „Uitgangspunt van de kin- dercoach is het kind met zijn goede en minder goede kwaliteiten. Het kind groeit uit naar een volwassen per soon. Het kind wordt gedurende de ze periode opgevoed en ontwikkelt zich. Opvoeden gebeurt voorname- De oud-ondernemers Karlie van de Vijver en Frans Reijniers or ganiseren in samenspraak met de Junior Kamer Zeeuws-Vlaande- ren op zaterdag 17 oktober in het Terneuzense Scheldetheater (aanvang 11.30 uur) het sympo sium 'Bedrijfsopvolging in Zeeuwsch-Vlaanderen'. Van de MKB-onderneiners tussen de 55 en 65 jaar die in de komende vijf jaar uittreden, heeft een kwart geen opvolger. Daar ziet het althans vooralsnog naar uit. Daardoor dreigt een gedwongen verkoop of zelfs doodbloeden van diverse bedrijven. Het sym posium beoogt een oplossing tot stand te brengen. „We mikken op de nodige uittredende onder nemers en aspirant-opvolgers. Misschien zijn er uiteindelijk slechts enkele nieuwe opvolgers, maar dan blijven er toch een aan tal bedrijven voor de streek be houden die anders zouden weg vallen", aldus Karlie van de Vij ver. Nadere inlichtingen: karlievandevijver@telenet.be www.jkinbedrijf.nl lijk door de ouders/verzorgers. Daar naast zijn de leerkrachten/leidsters van school, peuterspeelzaal, buiten schoolse opvang of kinderdagverblijf belangrijke opvoeders voor kinderen. Kindercoach Opvoeden gaat vaak vanzelf, van natu re goed. Maar opvoeden kan ook heel wat hobbels hebben. Het gaat dan even niet vanzelf. Er kunnen heel wat vragen ontstaan. Vragen zoals: Doe ik het wel goed? Hoe pak ik dit aan? Hoe kan het anders? Waarom lukt het me niet? Waarom komt deze reactie? Hoe hou ik de sfeer goed? Hoe ga ik om met straffen en belo nen? Wat bespreek ik met dit kind en hoe? Hoe kan ik het veranderen? O ok tijdens de ontwikkeling kunnen heel wat hobbels komen. De leerstof is lastig, het kind kan bepaalde leer stof niet aan. Het tempo ligt te hoog. Het kind heeft moeite met concentre ren. Het kind heeft moeite met spel, samen spelen, afspraken maken", al dus Marleen Steijaert. TechnoQ Gino de Jonghe is net als Marleen Ste ijaert nog maar enkele maanden gele den gestart met het eigen bedrijf. „Mijn ambitie is een onderneming te leiden die is opgebouwd uit gekwalifi ceerd en professioneel personeel en binnen het gestelde HR-kader van TechnoQ vallen. Mijn bedrijf richt zich op het hoger technische segment gekoppeld aan vernieuwende ideeën en/of technieken (technische innova ties). Voor Zeeland, en met name Zeeuws Vlaanderen, tracht TechnoQ een onderscheidende rol te spelen ten opzichte van de concurrentie", aldus Gino de Jonghe. Ook de Westdorpen- aar leeft toe naar de BOOST, hèt BtB-evenement in Zeeuws-Vlaande- ren. „Ik heb de BOOST een keer bij gewoond en was toen erg onder de in druk van de professionele aanpak en de massale aanwezigheid van het Zeeuwse bedrijfsleven. En nu ben ik zelf genomineerd voor dit grootste evenement! Voor mij een bewijs dat het harde werken in het verleden niet voor niets is geweest. Ik vind het een prima initiatief waardoor het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven positie ve aandacht krijgt en jonge onderne mers stimuleert om er vol voor te gaan. Aangezien ik overtuigd ben dat je door innovatie sterker wordt pas sen de visie van de Boost en de mijne perfect bij elkaar. Mijn missie is om technische innovaties voor bedrijven en instellingen - die willen innoveren maar hier zelf niet de kennis, kunde, tools of middelen voor hebben - be reikbaar te maken. TechnoQ kan de ze trajecten samen met de klant of zelfstandig in opdracht van de klant begeleiden en tot uitvoering brengen. Ik hecht veel waarde aan de vele idee ën die er binnen bedrijven 'zweven' en waar vaak niets mee wordt gedaan. Vaak ontbreekt het bedrijven aan tijd om deze ideeën op te pakken. Zonde want dit zijn gemiste kansen", legt Gi- Marleen Steijaert van Kidskoots Marleen. Gino de Jonghe van TechnoQ. Angelo de Mul van AWWS. Foto's: cluofoto no de Jonghe uit. Water producten Het in Kapellebrug gevestigde Advan ced Waste Water Solutions (AWWS) is gespecialiseerd in innovatieve water producten, gericht op duurzaamheid en kostenreductie. Angelo de Mul waagde ruim een jaar geleden de sprong 'in het diepe' en verruilde een 'veilige' loondienstsituatie voor het zelfstandig ondernemerschap. Corebu- siness van het jonge dynamische be drijf is waterzuivering en waterherge- bmik. Hij is trots op het recentelijk gescoorde project biologische water zuivering voor Heerema Offshore Ser vices voor de aanleg van een BP Ha ven in Angola. „Een prachtige grote opdracht in tijden van crisis! We zijn geselecteerd uit een groot aantal gere nommeerde bedrijven. Momenteel wordt de unit gebouwd en deze dient 1 november te vertrekken per schip naar Angola. De complete installatie is opgebouwd in containers en voor zien van de laatste ICT technieken. Ons bedrijf is ondertussen gegroeid naar zeven vaste medewerkers. De en gineering van de installaties wordt nu volledig binnenshuis gedaan met de laatste 3D engineering software. We engineeren en leveren momenteel mobiele units voor biologische zuive ring van huishoudelijk en industrieel afvalwater. Daarnaast realiseren we in stallaties voor hergebruik van water en zijn we volop bezig met de ont wikkeling van nieuwe technieken", aldus Angelo de Mul. Inlichtingen voor sponsoring en /of kaarten: www.jkboost.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 154