terneuzen mud Clustering brengt versterking Burgemeester Jan Lonink: 'Motor draait op volle toeren.' De gemeenteTerneuzen staat al langr dan 10 jaar met een stand op het Zeeuws-Vlaamse Paviljoen op Contacta.nl. Burgemees terjan Lonink onderschrijft deze gezamenlijke presentatie volledig. door Loes van der Hoeven TERNEUZEN - "Contacta.nl is dé netwerkbijeenkomst van het bedrijfs leven op Zeeuws niveau. Daardoor maken ook bedrijven uit de verschil lende regio's kennis met elkaar. Dat bevordert de dynamiek tussen die be drijven en overheden", aldus burge meester Lonink. "In de deelname aan het Zeeuws-Vlaamse Paviljoen zit wel wat verloop, elk jaar komen er nieuwe bedrijven bij en vallen andere om verschillende redenen af. Dat kan zijn, omdat deze sectoroverschrijden de beurs niet hun netwerk blijkt te zijn. Maar juist uit dat sectorover schrijdende karakter van Contacta.nl kunnen verrassende contacten voort komen. Vernieuwing zit immers vaak in clustering van bedrijven buiten de eigen sector. Dat is de kracht van Contacta.nl." Omgeving en Economie Binnen de gemeente Terneuzen is de afdeling Omgeving en Economie ge vormd, waarvoor ook nieuwe mede werkers zijn aangetrokken. Deze afde ling is in de Kanaalzone, het dynami sche werkgebied van Zeeuws-Vlaan deren, belast met de zorg voor de be leidsontwikkeling, beleidsrealisatie en het ondersteunen van inwoners, overi ge initiatiefnemers, overheden en in terne gemeentelijke afdelingen op de beleidsterreinen ruimtelijke ordening, economie, milieu en natuur, milieu en wonen. Daarmee heeft de gemeen telijke organisatie een nieuw gezicht gekregen, een 'eye opener' met daar aan gekoppeld een denktank naar het bedrijfsleven. Als de economische mo tor van Zeeland wil Terneuzen graag de mogelijkheden voor ondernemers voor het voetlicht brengen en die ont wikkelingen met Zeeland Seaports en Econische Impuls Zeeland stimule ren. "Onze economische motor draait op volle toeren", zegt de burgemeester. "In plan Zuidpoort waar de skihal staat, gaan wij een leisurecenter reali seren en onder de skihal komt ver- wantE grootschalige detailhandel. Daarover is overeenstemming bereikt met de provincie. Dat gebied willen wij graag in de picture zetten, want het is van bovenregionale betekenis. De omgeving van de skihal leent zich goed voor een beta kennisgebied. Zeeland Seaports, het ROC, Hoge school Zeeland, Group 4 Securicor en Dow willen invulling geven aan dit technologische kenniscentrum. Verder opent in de loop van 2010 de Biobase Europe plant daar zijn deu ren. De gemeente in Impuls Zeeland sti muleren dit gezamenlijke initiatief van Ghent Bio-Energy Valley en Bio- park Terneuzen. Aan de Gentse zijde komt de fabriek, aan de Nederlandse het Europese voorlichtings- en oplei dingscentrum met alle facetten van de bio-gerelateerde industrie. De Kanaal zone biedt veel kansen voor industrie ën die met energie bezig zijn. Eind dit jaar is in de Koegorspolder 40 hectare gereed voor glastuinbouw en start de productie. De locatie biedt mogelijkheden om te groeien naar ruim 200 hectare. Dat levert veel be drijvigheid op, vooral van Belgische ondernemers en ook ondernemers die eerder gevestigd waren in het Westland en West-Brabant. Vanuit het Westland verwachten wij nog meer uitbreiding. De kassen verbrui ken de C02 en warmte van Yara, daarvoor heeft Zeeland Sea Ports via WARMC02 langdurige contracten afgesloten. Onze twee grootste bedrij ven, Dow Europe en Yara, investeren fors en zien de toekomst met vertrou wen tegemoet. Zo vestigt DOW zijn European Service Centre bij DOW Europe. Dat compleet nieuwe con cept gaat voor alle Dow vestigingen de planning, inkoop en het personeels beleid verzorgen, maar ook voor an dere bedrijven. Terneuzen maakt zich waar voor DOW en niet op zijn minst door de ambitieuze instelling van het perso neel. Yara gaat *400 miljoen investe ren in een nieuwe kunstmestfabriek bij Sluiskil. Deze wordt de grootste ter wereld voor de productie van on der andere kunstmest. In 2011 opent de fabriek zijn deuren. Ook bedrijventerrein Handelspoort aan de andere kant van de N61 ont wikkelt zich snel." Wonen Op Contacta.nl presenteert Terneu zen eveneens de luxe nieuwbouw wijk Othene en appartementencom plex Schuttershof, bestaande uit 90 ap partementen en 5000 m2 winkelruim te dat in december wordt geopend. Dat betekent een toevoeging aan de bestaande detailhandel, tegen de bin nenstad aan. De woningmarkt in Zeeland is nog steeds actiever dan die in Brabant en Limburg. Zeeuws-Vlaanderen wil in teressant blijven voor de rest van Ne derland en doet dat met succes. De tweede deelname aan de emigratie- Foto: gemeente Terneuzen beurs in Nieuwegein heeft weer nieu we inwoners opgeleverd. Samen met alle dorps- en wijkraden bestudeert de gemeente voortdurend naar moge lijkheden om de regio nog aantrekke lijker te maken voor nieuwkomers, in het bijzonder jonge mensen om aan de groeiende werkgelegenheid te kun nen blijven voldoen. Jan Lonink: "Op Contacta.nl presen teren wij de kansen die Zeeuws-Vlaanderen biedt. Die zijn er volop maar die moeten wij wel voort durend laten zien om gezien te wor den. Onze bijzonder actieve ondernemers verenigingen TZW en City NCM denken met ons mee over de ontwik keling van de kern Terneuzen, het Scheldefront en de veerhaven. Daar moeten ontwikkelingen komen die de stad een krachtigere uitstraling ge ven. Dat is onze prioriteit voor het komende jaar. Wij streven met de ondernemersvere nigingen ook naar het behalen van het Keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerreinen. Daarvoor moeten ondernemers clusteren en intensief sa menwerken. Terneuzen doet er dus alles aan om uit te stralen dat onze ge meente een ideale vestigingsplek is voor iedereen en niet op zijn minst voor het (internationale bedrijfsleven en hun toeleveranciers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 151